Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD Samsung - krzywo stoi na podstawie.

12 Sty 2008 19:57 5411 9
  • Poziom 16  
    Witam.
    Ostatnio zakupiłem telewizor LCD marki Samsung - model LE32M87 i mam nietypowy problem. Mianowicie po zamontowaniu podstawy i włożeniu TV na półkę niestety nie trzyma on poziomu i jest lekko przechylony na lewą stronę. Nie jest to może duże przechylenie, bo rzędu ok. 3-6 mm, ale niestety to jest widoczne gołym okiem psując tym samym estetykę. Z początku myślałem, że jest to wina półki, na której się znajduje telewizor i podstawa, lecz po sprawdzeniu okazało się, że jest ona prosta w poziomie. Odkręciłem zatem podstawę od TV myśląc, że jest źle skręcona, lecz po ponownym przykręceniu okazało się, że telewizor jest nadal przechylony na lewy bok. Logicznie rzecz ujmując problem więc nie leży w tym, że ją źle skręciłem. Wydaje mi się, że jest to związane z tym, że ten telewizor jest źle wyważony i dlatego przechyla się na jeden bok, który może być cięższy, niż ten przeciwległy. Wątpliwość jednak budzi to, że Samsung to nie jest pierwsza lepsza firma bazarowa, która nie zna się na produkcji sprzętu. Dziwi więc to, że trafiłby się jakiś model, który jest źle wyważony. Zastanawiam się, czy coś takiego podlega reklamacji i czy ewentualnie jest możliwość wymiany sprzętu na nowy. Będę musiał zadzwonić na infolinię Samsunga celem zapytania.
    Ale do rzeczy. Mianowicie czy ktoś ma jakiś pomysł, jak rozwiązać ten problem? Innymi słowy od czego może zależeć, że TV przechyla się na jedną stronę, skoro półka jest prosta w poziomie abstrahując od tego, że jest on źle wyważony? A może ktoś z Was już miał jakieś doświadczenie z takim problemem, lub tym samym modelem telewizora?
    Będę wdzięczny za info.
    Pozdrawiam.
    DAREK
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Reklamować natychmiast. Sprawa jest oczywista.
  • Poziom 16  
    Tak będę musiał zrobić, ale pytanie, czy taka reklamacja będzie uwzględniona?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Przekonasz się. Ja uważam, że tak. Sytuacja podobna do tej, gdybyś reklamował auto z jedną "bardziejszą" oponą...

:-)
  • Poziom 16  
    Tak też zrobię i napiszę, jaka była odpowiedź na reklamację.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Czy są luzy w mocowaniu nogi? (czy nie kiwa się). Jeżeli nie kiwa się, rozwiązaniem może być przykręcenie/przyklejenie odpowiednich podkładek regulacyjnych. A może już tam od spodu są.
  • Poziom 16  
    Tu nie chodzi o luzy w mocowaniu nogi TV, tylko o to, że ten telewizor jest źle wyważony o czym świadczy chociażby to, że widziałem w nie jednym sklepie ten sam model, który również krzywo stoi i jest przechylony na lewą stronę. :-)
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Nie jestem pewien jak mocowana jest stopa twojego modelu ale podejrzewam że podobnie jak w moim LE27S71B czyli na 4 wkręty ustalające w tylnej obudowie. Przed finalnym dokręceniem tych wkrętów mój TV również przechylał się w obie strony w zakresie jakiś 10mm. Ja swój ustawiłem w odpowiedniej pozycji na półce i wtedy dokręciłem ostatecznie wkręty.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Ja kilka razy sprawdzałem, czy wkręty w podstawie dokręcone są w sposób prawidłowy. Okazało się, że tak, ale pomimo tego TV jest przechylony na jedną stronę.
  • Poziom 16  
    Witam po tak długim czasie.
    Problem udało mi się obejść. Z racji na to, że TV jest spasowany wymiarami prawie na styk z szafką regałową na której stoi, pod lewy górny bok podłożyłem podkładkę, która stabilizuje TV w poziomie, Dzięki temu stoi równo.
    Wniosek na przyszłość – sprawdzać, czy TV jest dobrze wyważony.