Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS 1900 obkleja wałek magnetyczny.

anty35 12 Jan 2008 20:06 1866 6
 • #1
  anty35
  Level 26  
  Drukarka jak w temacie co kilka dni obkleja się wałek magnetyczny tonerem i na wydruku jest to widoczne .
 • #2
  print

  Level 16  
  czy toner jest oryginalny?
  Może to wina tonera.
 • #3
  princo
  Level 16  
  Witam
  Jest to wina toneru.
  Jak jest orginalny to wykonaj czyszczenie zespołu wywoływania w trybie serwisowym. Wykonaj nawet kilka razy. Po wymianie na nowy toner może nastąpić to że będzie się ważył toner.
  Wydrukuj sobie print map i odnajdziesz tam zakładkę developer, wejdź w nią zatwierdż dwa razy i wyłącz drukarkę. Następnie włącz i powinna wykonywać czyszczenie.
  Powodzenia
 • #4
  Robson1
  Level 26  
  Witam.

  Najlepiej jak zamieścisz skan wydruku. Co do oklejania to czasem przy uszkodzeniu modułu DV nawet przy oryginalnym tonerze występowały zgrubienia na rolce magnetycznej. Jeśli to "oklejenie" widoczne jest w postaci ciapek na wydruku to najprawdopodobniej jest uszkodzony moduł DV. Czyszczenie rolki magnetycznej np. suchą szmatką na niewiele sie zda.

  Pozdrawiam
 • #5
  forteca
  KYOCERA specialist
  Witam,

  żadne tam czyszczenie modułu DV....przy kilkakrotnym użyciu funkcji Developer....dlaczego?....bo tylko zmarnujesz toner a efektu prawie żadnego nie będzie....generalnie funkcja Developer służy do zasypywania właśnie tego modułu DV jak jest pusty.

  Ja to widzę tak:

  bez względu na to czy masz nieoryginalny toner czy orginalny...musisz zrobić tak samo...musisz oczyścić cały moduł z tonera....najlepiej odkurzaczem...wałek magnetyczny wyczyścić potem albo na sucho....albo płynem do wałków....a dopiero potem użyj funkcji Developer z pozycji menu...i tyle....powinno pomóć.....choć na pewno przydałby się nam jakiś skan wydruku.

  Jeśli pomimo to masz na wydrukach wzory/marmurek/baranek/more (jak zwał tak zwał) niestety uszkodzony jest moduł DV i wszystkie powyższe zabiegi czyszczące nie odniosą żadnego skutku (przynajmiej długotrwałego) ....wówczas tylko wymiana całego modułu.
 • #6
  anty35
  Level 26  
  dzięki za zainteresowanie sprawą ,a gdzie można kupić najtaniej cały moduł DV. i ile on kosztuje i czy warto go wymieniać maszyna ma już ponad 300 tys. już miała wymieniany DV na gwarancji.
 • #7
  Robson1
  Level 26  
  Kiedyś widziałem taki moduł(DV-62) w AGAWIE za ok. 800zł brutto. Ale jak poszukasz może znajdziesz taniej.Czy warto musisz sam sobie odpowiedzieć. 300 tyś wydruków to niewiele jak na możliwości tej drukarki. Jesli zadbasz o taką drukarkę to potrafi wydrukować o wiele więcej.

  Pozdrawiam