Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Znikający kanał w telewizorze Telefunken palcolor fs 535 mv

Tadzik99 12 Jan 2008 20:35 1059 1
    Tadzik99
    Level 10  
    Od dłuższego mam problem z tym telewizorem Telefunken palcolor fs 535 mv
    Z początku wszystko było w porządku, lecz z czasem coś mu odbiło i kanał TVP1 okresowo znikał. Wygląda jak by telewizor go zgubił albo szukał.
    Próbowałem ręcznie go ustawiać ale nie zawsze go znajduję podczas wyszukiwania.
    A gorsze jest to ,że ja nie bardzo się znam na tym telewizorze i nie wiem jak zatwierdzić jakiś znaleziony kanał by był dostępny:|.
    Próbowałem różnych rzeczy ale nie wychodziło.
    Co do tego kanału to zupełnie nie wiem co mam robić. Jeśli podłącze telewizor pod Wideo to wszystko jest w porządku, są wszystkie kanały.
    Może to wina systemu w którym ten telewizor odbiera?
    Kiedyś się tym bawiłem, ale nie pamiętam czy to przestawiłem czy nie, obecnie jest ustawiony na "OIRT" a mam jeszcze dostępne "NTSC, +PAL, PAL/SECAM, SECAM," Nie wiem który powinien być, próbowałem je zmieniać ale problem w tym ,że żadna zmiana nie weszła w życie bo ja nie wiem jak mam ją zatwierdzić.
    Co może być przyczyną tego znikającego kanału dodam ,że przez większość czasu gdy telewizor jest włączony tego kanału nie ma.

Proszę o pomoc.
    Mirek Z.
    Moderator
    Zapomniałeś o istotnej informacji (a komu chce się szukać na mapkach) - na którym kanale jest ten program.
    Jeżeli jest na zakresie VHF (kanały 6-12) i jest to jedyny program odbierany na tym zakresie, to winna będzie głowica antenowa (np. luzy wewnątrz). Może luźny lut na końcówce głowicy na płycie głównej.

Przeniosłem z TV.