Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

karta dvb skystar 2

michast2 12 Jan 2008 21:26 6618 9
    michast2
    Level 10  
    Hej!
    Mam kartę DVB skystar 2 talerz na dachu 80cm (na 100% wszystko jest dobrze podłączone) jak tylko zainstalowałem sterowniki do karty satelitarnej (setup4pc czy coś takiego) i gdy włączam programik jest sygnał z satelity i po kilku sekundach komp sie zacina i trzeba go zresetować mam progdvb do otwierania telewizji ale z nim tez coś nie tak nie wiem o co chodzi? Możecie mi wyjaśnić jak skonfigurować ten program (setup4pc), aby wszystko działało?

z góry dzięki pozdro :)

Dodano po 6 [minuty]:

aha no i w progDVB wyskakuje mi bład taki jaki w obrazku
    piooo
    Level 29  
    Jaki system ? Jakie sterowniki ,numer , powinny być ze strony Technisata ? Zobacz w menadżerze urządzeń czy masz tą kartę , powinna być jako karta sieciowa. Wygląda ,że nie jest zainstalowana , lub przy instalacji ProgDVB nie wybrałeś tej karty do uruchomienia , poszukaj w opcjach i uruchom. W setup4pc nic nie musisz robić , można go nawet wywalić z autostartu, chociaż dla sprawdzenia w opcjach mozna poszukać danego programu. Polecam dział o kartach sat. na forum dvhk lub chociaż przeczytanie kilku instrukcji na stronie Lakiego.pozdrawiam
    michast2
    Level 10  
    system windows vista. sterownik ze strony technisat 4.4.1. w menadżerze urządzeń wszystko jest zapisane tak jak trzeba (tj karta sieciowa). na xp tez sie zawiesza.

Dodano po 8 [minuty]:

aha no i wszystko dziala prog dvb znajduje programy włączam niekodowany program i on gra 5sek i pc sie zawiesza i trzeba zrobic reset. :(
    piooo
    Level 29  
    Bardzo dobrze .Odinstaluj tego ProgDVB5... i zainstaluj 4.85.3 , na początku instalacji zaznacz w pojawiającej się tabelce SkyStar2 PC /USB , jeśli tego nie zrobiłeś to program nie widzi karty. Po odinstalowaniu ProgDVB wersja 5... usuń także cały folder ,który zostanie po nim.pozdrawiam
    michast2
    Level 10  
    dalen nie działa :(
    A moze trzeba zaktualizować bios płyty głównej ? moja to GIGABYTE GA-M61P-S3 rev.1.0
    pyton
    Level 21  
    Witam

Im nowsza wersja ProgDVB tym bardziej wadliwa i zawiesza sie przy każdej okazji... Spróbuj zainstalować starszą wersję np: 4.7 Lub DVBdreem(chyba tak sie pisze).

"No device" podczas instalacji ProgDVB5 była opcja wyboru urządzeń? Jeśli tak czy na pewno ustawiłeś dobre?

Czy karta działa poprawnie z oryginalnym programem?

Pozdrawiam
    piooo
    Level 29  
    Nie wydaje mi się żeby to była wina biosu. Natomiast ciekawy jestem czy wogóle ta karta kiedykolwiek działa na tym komputerze , czy to jest nowa karta czy używana ? Dodatkowo czy nie instalowałeś jakiś cudownych paczek kodeków zanim podłączyłeś kartę , na początek wystarczy elcard z programu ProgDVB? Możesz też spróbować przełożyć kartę do innego portu. Lub rzeczywiście ta karta nie współpracuje z Twoją płytą , musisz poszukać na podanych stronach.pozdrawiam
    Doominus
    Level 34  
    michast2 wrote:

Dodano po 6 [minuty]:

aha no i w progDVB wyskakuje mi bład taki jaki w obrazku

Wiec co jest miałem tak samo .
    Karta nie startuje trzeba wgrać sterowniki* .

Jeśli firmowe nie pomogą to trzeba rozglądnąć się za niefirmowymi.

*Coś mogło się nie dopisać do rejestru . U mnie tak się porobiło ze karta z dnia na dzień przestała działać . Wgrywanie sterowników z płytki nie pomogło , dopiero gości z DVBforum podali mi linka do innych niefirmowych . Na nowych karta zaczęła działać.
    michast2
    Level 10  
    problem rozwiązany to wina płyty głównej zaktualizowałem bios i wszystko działa dzięki za pomoc i pozdraiwam
    cymeria11
    Level 10  
    Nie moge zainstalowac karty AverTV DVB-S TV-SAT DIGITAL
    System wykrywa urzadzenie instaluje sterowniki z płyty .Widac to w menadzeze urzadzen kontroler dzwieku wideoi gier ale samej karty AVer TV
    nie widać tam .Czy karta jest uszkodzona? Przy próbie uruchomienia jakiej kolwiek aplikacji do obsłógi .Wyskakuje taki sam komuynikat jak w remacie powyżej

-Nie znajduje karty- Karta nie startuje -.O co tu chodzi?