Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mail2LED Informacja o nadejściu e-mail przez diody LED

gulson 11 Sie 2004 17:36 24204 73
  • #31 11 Sie 2004 17:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #32 11 Sie 2004 18:24
    djbolo
    Poziom 31  

u mnie jest taka sytuacja, ze nawet jak ustawie sprawdzanie co 1 min. to i tak od startu czekam z 10-20 min. zanim zareaguje, potem co minute ladnie sprawdza.

• #33 11 Sie 2004 19:40
    j.h.hudy
    Poziom 18  

dokladnie , ja mam to samo , ciekawe czemu tak jest , mam nadzieje ze nie obciazylem rs-a jak podpiolem 2 diody super jasne , żółta i czerwona.....
    nie robilem na diodach bo i tak mam 1 konto mail a po co obciazac port w komputerze , a moze by tak podpiać halogen 120 wat do rs :D

• #34 17 Gru 2004 15:24
    Paszczak2003
    Poziom 17  

j.h.hudy napisał:
    aha,
    głupia sprawa,
    ale gdzie jest plus a gdzie minus dla diody? :oops:
    zalaczam schemat tego przydatnego urządzonka

dluższa nuszka diody to plus :P

ps mozesz uzyć superjasnych jak sie boisz o com to przez tranzystor to puść. pozdrawiam

• #35 05 Sty 2005 00:04
    KeeKee
    Poziom 11  

Witam,

Mam problemy z odbiorem poczty na o2.pl
    Jest tam "szyfrowanie SSL" i mail2led nie działa poprawnie. Macie może na to jakąś radę? Może ktoś już poprawił to oprogramowanie, by odbierać pocztę z SSL?

• #36 24 Sty 2005 14:12
    noidemm
    Poziom 22  

Witam:) Jestem troce słaby zelektrniki:( Chciał bym sobie coś takiego zrobić ale wystarczyło by mi na jedną srzynke czyli na dwie diody :) Moze ktoś mi rorysować schemacik biorąc pod uwage ze mam taką wtyczke:) Prosze o ja najprostrzy schemat. Dzięki z góry :)

• #37 24 Sty 2005 22:04
    KeeKee
    Poziom 11  

Numerki na czerwono 1,2,3 oznaczają numer konta... więc zależy to wyłącznie od Ciebie, pod który pin sobie zlutujesz...
    Zrob sobie pod pinami 4 i 5 to będziesz miał konto nr 1, piny 7 i 5 - konto nr 2, a piny 3 i 7 - konto nr 3.

• #38 01 Maj 2005 14:48
    moskitos
    Poziom 10  

Jak uruchomic LED w notebookach ACER? ktoś wie? jakiś sterownik jest potrzebny? chodzi o to żeby outlook 2003 "mrygał" ledem o poczcie... help me...

• #39 30 Gru 2005 11:01
    adderek
    Poziom 12  

Znalazłem 2 programy z których jeden na pewno działa. "Acer Mail LED by grimpy". Niestety bazuje to na pliku hotkey.sys i chociaż ma dołączony kod mailcheck.c do obsługi tego drivera to nie ma źródełka do pliku SYS. Nie ma również dołączonej licencji więc chyba trzeba się pobawić w RE.
    Co do współpracy z "zewnętrzną dziurą w zabezpieczeniach" (znaną również pod nazwą out-luka) to nie wiem jak....
    Gorzej się przedstawia obsługa reszty (LED WiFi i BT, sprzętowe włączanie/wyłączanie WiFi, BT, LAN, CardBus, IEEE1394). Dołączony do ejsera programik jest do bani - jak się odłącza zasilanie sieciowe to.... wszystkie te urządzenia są wyłączane i włączane ponownie. Powoduje to oczywiście zerwanie wszelkich połączeń jak i ponowne łączenie się z siecią. ACER ma u mnie dużego minusa za to, za umieszczenie przycisków i głośników z przodu lapka i za żałosny wyświetlacz.

• #40 20 Kwi 2006 23:55
    Wodor
    Poziom 11  

dla linuxa mozna napisac taki skrypt w pythonie (python jest dostępny w większości dystrybucji)

Code:
    import getpass, poplib,serial,time

while 1 :
        ser1 = serial.Serial(0)
        M = poplib.POP3('pop3.gdzies.pl')
        M.user('nazwa_usera')
        M.pass_('haselko')
        numMessages,size  = M.stat()

time.sleep(20) # timeout, czyli co ile(sekund) sprawdzamy serwer
        if numMessages > 0 :
            ser1.setDTR(1)
        else :
            ser1.setDTR(0)

to jest oczywiście tylko prosty przykład (co prawda działa). Napisałem ten skrypt 'po drodze' więc nie jest on wykończony.
    Sprawdza on tylko jedno konto, wykorzystuje DTR , czyli diodę należy wpiąć w 4 i 5 nóżke,Wydaje mi się mozna by jeszcze wykorzystac CTS i DSR (setCTS(), setDSR()) i wyswietlac stan dwóch innych kont, jak ktoś chce to mogę to tak napisać, mi nie zależy zbytnio bo takie zabawki się za długo u mnie nie utrzymują, poza tym kabelka potrzebuję do dalszej zabawy ;).

Do programu należałoby napisać jeszcze jąkąś prostą obsługę błędów, obsługe pliku konfiguracyjnego, może GUI jakiś.... No i trzeba jakoś sobie dodać go do linuxowego autostartu.

Schemat tez mogę na prośbe naskrobać, ale to chyba ”ędzie wtórne....

• #41 23 Kwi 2006 14:01
    116236
    Użytkownik usunął konto  
  • #42 28 Lip 2006 11:47
    Mietas_2
    Poziom 14  

Dobrzy ludzie mam pytanie: gdzie moge kupić wtyczke COM? Bo nie mam tego jak podłączyć:/
    W elektronicznym, czy w komputerowym sklepie?

[edit]
    A nie dałoby się tego podłączyć, pod gameport??

• #43 28 Lip 2006 12:25
    djbolo
    Poziom 31  

Mietas_2 napisał:
    W elektronicznym, czy w komputerowym sklepie?

No to jest chyba najprostsza logika, że jak w jednym nie ma, to idziemy do drugiego...

• #44 29 Lip 2006 12:37
    Mietas_2
    Poziom 14  

Ojeny, czepiasz się szczegółów! :P
    A pytam sie bo te sklepy są na przeciwległych częściach miasta, a w tych upałach to nic sie nie chce robić, nie mówiąc już o bieganiu po całym mieście

Pozdrawiam

• #45 03 Sie 2006 17:27
    Michas.glt.pl
    Poziom 15  

trochę odgrzebuje temat ale muszę się pochwalić swoim wykonaniem:)
    jako że mój komputer stoi na ziemi (a tylko klawitura, myszka i monitor jest na "biurku") tak więc zrobiłem "poręczną" obudowę :)
    Godzinka pracy i porządny efekt :) dodam że obudowa jest ze zwykłej tektury.
    Oczywiście wszystko działa w 100% .
    Przydał by się kod źródłowy programu :) wtedy można by ulepszyć - dać parę dodatków :)

• #46 21 Sie 2006 15:35
    Gilow
    Poziom 15  

Witam zrobiłem interfejs działa poprawnie ale program mi nic nie sprawdza. Jak trzeba ustawić ten program co gdzie wpisać.

• #47 21 Sie 2006 16:04
    Gilow
    Poziom 15  

Udało mi się coś tam ustawic ale jak przyjdzie nowa poczta to nie zapala sie druga dioda tylko migają na przemian. Mam konto na onecie. Wie ktoś co to moze być?

• #48 21 Sie 2006 20:26
    Mietas_2
    Poziom 14  

To na pewno dla tego, że na onecie! Onet to piekielny serwer!! :P

A tak na serio, to nie wiem, musisz poczekać na kogoś innego

• #49 08 Wrz 2006 20:46
    barteek6
    Poziom 10  

zrobilem mail2led na jedno konto i mam z nim spory problem.w opcjach programu gdy robie test zapalaja sie obie diody.ale gdy chce sprawdzic maila, za kazdym razem dostaje taki komunikat jak na załączonym obrazku.

ten probelm rozwiazalem, antywir cos blokowal

teraz siweci mi sie jedna dioda , sprawdza sie co minute ale jak mam nowa wiadomosc to druga dioda wcale sie nie zapala :(

prosze pomozcie

• #50 27 Wrz 2006 18:09
    Lukadz_87
    Poziom 12  

Podłączyłem zgodnie z schematem ale ciągle świeci mi czerwona LED (program sprawdza pocztę) ale dioda ciągle świeci na czerwono. Przy test migają na przemian,

• #51 17 Gru 2006 13:43
    mavi
    Poziom 19  

Zrobiłem ten układ juz bardzo dawno temu i dzień w dzień informuje mnie o nowej poczcie. Schemat jest dobry a samo oprogramowanie nigdy nie powodowało błędów. W między czasie zmieniłem juz 3 razy komputer wiec nie można twierdzić ze zwyczjanie udało mi sie i konfiguracja sprzetu jest idealnie trafiona.

• #52 17 Gru 2006 17:09
    Endriu64
    Poziom 19  

Witam, czy sa moze jeszcze jakeiś tego typu programy pod Com lub USB ? :D

• #53 17 Gru 2006 17:59
    Lukadz_87
    Poziom 12  

To jest właśnie wersja pod Com.

• #54 20 Sty 2007 19:25
    fireblade
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z Mail2Led a nie chcę zakładać nowego tematu, problem polega na tym, że zrobiłem wszystko(chyba) jak trzeba, skonfigurowałem konta pocztowe i cały czas świecą mi się obydwie diody, jak przyjdzie nowa poczta to obydwie gasną, czy wie ktoś co jest grane?

• #55 20 Cze 2007 13:33
    pakapi
    Poziom 11  

Tym którym sie zielona nie zapala mimo komuniaktu polecam skonfigurować wszystkie konta tak samo a potem sprawdzać w każdym z nich poczte aż w którymś zapali się zielona dioda;]

Cytat:
    Witam
    Mam problem z Mail2Led a nie chcę zakładać nowego tematu, problem polega na tym, że zrobiłem wszystko(chyba) jak trzeba, skonfigurowałem konta pocztowe i cały czas świecą mi się obydwie diody, jak przyjdzie nowa poczta to obydwie gasną, czy wie ktoś co jest grane?

Sprawdź czy napewno dobrze połączyłeś diody

• #56 22 Cze 2007 13:34
    holcer
    VIP Zasłużony dla elektroda

... a nie dałoby się zrobić jakoś na więcej kont? :D Mam niestety taki problem, że mam 7 kont pocztowych (korzystam ze wszystkich) i tylko jeden port COM. A wydawać 6 dych na przejściówkę USB--COM mi się nie uśmiecha..
    Pozdrawiam

• #57 22 Cze 2007 22:49
    pakapi
    Poziom 11  

Poproś autora o udoskonalenie programu:D albo zastanów się czy te 7 kont rzeczywiście jest ci potrzebnych.

• #58 22 Cze 2007 23:00
    holcer
    VIP Zasłużony dla elektroda

Konta są mi potrzebne i to bardzo. A na LPT nie ma jeszcze wersji? Bo się kurzy tylko u mnie ten porcik :). Pozdrawiam

• #59 07 Lip 2007 22:56
    Tom_007
    Poziom 13  

witam, zrobiłem sobie ten sygnalizator i jak wpisze dane do konta wp.pl to wszystko działa poprawnie jednak gdy wpisuje dane do gmaila to nie działa :/ port daje 995 a adres serwera pop daje pop.gmail.com i nic sie nie aktualizuje :( moze ktos wie o co chodzi? a tak przy okazji to też sie pochwale moim sygnalizatorkiem :D

• #60 25 Lip 2007 14:53
    krakuss
    Poziom 12  

Witam

Przeczytałem dokładnie cały ten temat, ale nikt nie poruszył takiego problemu. Otóż, zmontowałem układ i wydaje mi sie, że działa poprawnie (podczas TESTU mrugają 2 diody na przemian, później świeci tylko czarwona) Problem tkwi w konfiguracji programu, po ustawieniu wszystkiego i odczekaniu aż program sprawdzi poczte zamiast zmiany koloru diody wyskakuje okienko z powiadomieniem: Wystąpił błąd na koncie X. Następna próba za X min.
    Prosze o pomoc w konfiguracji programu (głównie o to co trzeba wpisać zamiast liczby 110 za "serwerem pop3" czy nic nie ruszać?
    Jestem kompletnie zielony :|