Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Driver mocy na AN7148.

Atmel4 19 Gru 2003 15:58 1060 0
    Atmel4
    Poziom 11  
    Nie wiem, czy to właściwie opisany temat, ale próbowałem zrobić taki driver, który miał zwiększyć moc scalaka 41W przy zasilaniu napięciem +24V. Opiszę jak to wygląda. Wyjście scalaka (nie pamietam nr pinu) spięte jest kolektorami tranzystorów - pary komplementarnej. Dalej emiter PNP do plusa a emiter NPN do masy zasilania (zasilanie pojedynczym napięciem). Bazy tranzystorów spiete są kondensatorem cer. 220nF i podłączone do końcówek-pinów (scalaka) zasilających. Samo zasilanie scalaka odbywa się przez te piny, ale po podłączeniu do nich rezystorów 2,2ohm. Także z tego ostatecznie wynika fakt, że emiter i baza obu tranzystorów zbocznikowane są tymi samymi rezystorami 2,2ohm. Oczywiście mam też podł. szeregowo rezystor 1ohm z kond. 220nF na wyjściu scalaka do masy i jeszcze kond. elektrolityczny zasil. głośnik. Tylko dlaczego efektem jego pracy jest wzbudzanie. I uwaga: samo wzbudzanie nie występuje; dopiero gdy łączę wejście z przedwzmacniaczem. Szkoda, że tak skomplikowałem. Podłączam właśnie bufor symetryzujący na wejście a do wej. buforu filtr. No i zapomniałem napisać, że ta końcówka mocy AN7148 jest podwójna. Więc reasumując chodzi mi o podobną aplikację jaką ma zmostkowany wzmacniacz na dwóch układach TDA2030 o mocy 200W przy impedancji gł. 4ohm. Chcę z tego problemu w końcu wybrnąć. Pomocy. Najlepiej schematu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.