Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz zasilany bateryjnie.

13 Sty 2008 09:41 2159 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Zastanawiam się nad zmontowaniem takiego wzmacniacza http://sklep.avt.pl/photo/_pdf/AVT2050.pdf?sess_id=fcdc5d693e8100cb98eaf114aa3fe085
    Jest on mono a ja chciałbym stereo tylko nie wiem jak to zrobić. Czy muszę robić ten układ x2? Wzmacniacz chcę zasilić czterema bateriami R6. Czy przy tak małej mocy jest możliwe zastosowanie głośnika wysokotonowego i niskotonowego? Gdybym zrobił stereo to musiałbym dać głośniki 2x1W czy sa jakieś dobre głośniki o takiej mocy czy tylko takie do pozytywek itp.? Jeśli znacie jakieś lepsze schematy to również o nie proszę. :-) Z góry dzięki. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    zygu666 napisał:
    witam a może coś takiego tylko potrzebowałbyś 6 baterii

http://www.elektroda.net/audio/ka2206.html

Tylko że ten układ będzie czerpał dosyć trochę prądu około 1A. To za długo sobie muzyki nie posłucham. :/
  • Poziom 17  
    Hey kolego!
    Napisz do czego ma być taki potwór to coś znajdziemy ;-)
    Pozdro!
    Michał
  • Poziom 9  
    Wzmacniacz ma być do odtwarzacza mp3 :-)
  • Poziom 17  
    Rozumisz, prosze ja Ciebie Ciebie ja prosze - z bateryjek zasilany, znalazłem themoona 2x1W przy 6V i 4ohm. Wciąga wtedy 50 mA niby (tu bywa różnie). Myślę, że do twojej tuby bass-refleks i zaawansowanego zestawu sopranów będzie ok, o ile się uparłeś na tego wzmaka bo moim zdaniem to trochę nieopłacalne. Scalak nazywa się TEA2025.
  • Poziom 9  
    enraged napisał:
    Rozumisz, prosze ja Ciebie Ciebie ja prosze - z bateryjek zasilany, znalazłem themoona 2x1W przy 6V i 4ohm. Wciąga wtedy 50 mA niby (tu bywa różnie). Myślę, że do twojej tuby bass-refleks i zaawansowanego zestawu sopranów będzie ok, o ile się uparłeś na tego wzmaka bo moim zdaniem to trochę nieopłacalne. Scalak nazywa się TEA2025.

Mógłbyś mi podać linka? :-)
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    emmm. to będzie tak - we wtyczce do empetrójki masz 3 kabelki ;-P 1- sygnał prawy, 2- sygnał lewy i 3- masa wspólna dla tych sygnałów.tam gdzie jest IN.1 podłączasz lewy i wtedy na wyjściu OUT.1 jest kanał lewy. prawy analogicznie ;-) Bo rozumiem, że chcesz stereo, tak? Jak będziesz miał pytania to wal na gg 7993169.
    Pozdro!
    Michał