Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AP i IP. Dynamiczne przydzielanie IP?

weryfany 13 Sty 2008 10:11 1828 8
  • #1 13 Sty 2008 10:11
    weryfany
    Poziom 24  

Mam w tej chwili wpisane IP na stałe w karcie sieciowej WiFi i działa wszystko dobrze. Ale czy jest możliwość by AP sam przydzielał IP komputerom podłączonym przez WiFi.
    Jakaś taka opcja tam jest ale w zakładce LAN i nie chce zmieniać bo zablokuję neta wielu osobom jeśli pójdzie coś nie tak.

Kolega ma telefon i musi ustawić IP żeby net był, tylko że wszystkie sieci same przydzielają IP i musi zmieniać za każdym razem (wpisywać IP i te DNS-y)

0 8
  • Pomocny post
    #2 13 Sty 2008 10:21
    Redgy
    Poziom 33  

Podpinasz router z WAN pod tego AP i zmieniasz wszystko do woli - pełna automatyzacja.

0
  • #4 13 Sty 2008 21:54
    matel001
    Poziom 20  

Jasne że jest taka możliwość. Wystarczy włączyć DHCP

0
  • #5 14 Sty 2008 07:43
    Redgy
    Poziom 33  

Pierwsza podstawowa sprawa co to jest za AP. Podaj model a dopiero później będzie można wnioskować w co został wyposażony a w co nie.

Jeżeli rządanym wymaganiom nie zdoła sprostać ten AP (a często tak bywa że AP-ki nie mają wszystkich funkcji, które ma router i rozwiązano to wejściem na router typu WAN) Router działa wtedy jako wspomagacz AP :)

0
  • #7 19 Sty 2008 20:40
    Redgy
    Poziom 33  

Potrzebujesz 2 opcje:

Dynamic IP Address - Do pobierania dynamicznego IP od ISP
    (znajdz zakładkę Network attitudes i najlepiej zrób screana)
    DHCP - do przydzielania automatycznie IP dla Clientów LAN.
    No i chyba masz tam Dynamic DNS (też włącz)

Na początek włącz Dynamic DNS, zobacz czy przydziela dynamicznie jak nie to czytaj dalej :)
    DHCP masz na pewno w Lan. W wifi powinien też ustalać sobie ip dynamicznie ale tylko pod warunkiem że masz powyłączane zabezpieczenia i filtrowania. Wifi łączy się po SSID (i jeśli nie ma zabezpieczeń sam ustali kanał, ip itd) Twoje urządzonko ma bogate zabezpieczenia nawet anty hackerskie stąd nie przydziela ip bezprzewodowo byle komu :) Wystarczy wyłączyć ale licz się z tym że będziesz miał dzikich pasożytów :) no chyba że zrobisz filtr po mac ale to też jest do obejścia.
    Czy on w standardzie nie ma języka niemieckiego w obsłudze ? Bo tak mi się wydaje że to niemiecki sprzęt.

0
  • #8 23 Sty 2008 10:47
    weryfany
    Poziom 24  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=900686&highlight=

To mój net (jego budowa)

no tak po szwabsku sie komunikuje :( (i to jest najgorsze).

Są tam 3 zakladki
    1. Internet (tu są 2 zakładki)
    a) T-Online (jakiś numer trza wpisac zeby net byl - > czyli odpada ta opcja
    b) Ander Provider (są tu 3 opcje w kazdej IP sie wpisuje z dodatkowymi parametrami zależnymi od wybranej opcji)
    - PPPoE
    - Dynamisch
    - Statisch
    2.Lan (jest DHCP i jakieś tam ustawienia)
    3.WIFI (kilka kluczowych ustawień i tyle)

Mam neta z DSL i do mnie dochodzi już rozdzielony przez 2 switche. IP muszę ręcznie ustawić aby był net na kablu.

Firewall faktycznie ma zaawansownay + MAC-i

Jest opcja blokowania stron przynajmniej mi sie tak wydaje ale też nie moge se poradzic z tym

Obawiam sie że nie da sie już na wiele sposobów ustawialem.

Pozdro dzieki mimo wszystko :D

0
  • #9 31 Sty 2008 07:36
    Redgy
    Poziom 33  

W tamtym topicu mbo ci wszystko objaśnił w zasadzie :) więc nie mam co robić :P Sorry ale za dużo pracy ostatnio miałem, trzeba mnie łapać na komunikatorze albo PW bo inaczej ... ciężko.

0