Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird jak odzyskać pocztę?

13 Sty 2008 11:47 44957 6
 • Poziom 11  
  Witam wszystkich
  Mój kolega ma problem z odzyskaniem wiadomości głównie wysłanych w programie pocztowym Thunderbird, po awarii systemu XP.
  Zrobił nową instalację z naprawą poprzedniego sytemu, dane zostały nadpisane w jaki sposób odzyskać stare wysłane i odebrane wiadomości z Thunderbirda? I czy to jest w ogóle możliwe. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi bo z tego programu pocztowego jestem raczej zielony:cry:
 • Poziom 14  
  Witam,
  Piszesz troche "zagmatwanie", osobiscie uzywam thunderbirda i na przyszlosc tu masz forum tematyczne: http://mozillapl.org/forum/

  Jezeli chodzi o odzyskanie danych (wyslanych maili) z powierzchni HDD komputera kolegi to uzyj standardowego oprogramowania stworzonego do tego celu.

  Osobiscie swoje wyslane maile z thunderbirda mam zapisywane w wyslanych na koncie mailowym, spytaj kolegi jakiego konta uzywa i jaka ma konfiguracje konta mailowego, moze wystarczy zaimportowac wyslane z konta pocztowego.

  poz
  Olgierd
 • Poziom 11  
  Sorki za bałagan w moim opisie sytuacji. Chodzi o odzyskanie z HDD plików z pocztą wysłaną i odebraną przez Thunderbirda, po zaistniałej potrze zainstalowania na nowo systemu z jego naprawą. Nie bardzo wiem jak odnaleźć te pliki?
 • Poziom 11  
  Olgierd nie o to mi chodzi, Partycja nie została skasowana Winda została nadpisana z naprawą czyli zapisuje foldery (widoczne troszkę bledsze) są tam miedzy innymi Dane Aplikacji itd. tylko nie wiem jak z tego odzyskać maile ze skrzynki inbox lub outbox. Pliki mają chyba rozszerzenie *.eml ale nie jestem do końca pewien. Poza tym są jest katalog Inbox i Inbox.eml nie wiem jak sie do tego dobrać :(
 • Poziom 14  
  Witaj,
  Standardowa scieszka zapisywanych maili w thunderbirdzie 'Konfiguracja konta' -> w okienku po lewej -> 'Konfiguracja serwera' i na samym dole -> 'Katalog lokalny'

  u mnie wyglada tak:

  c:\Documents and Settings\uzytkownik\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\bdxff94w.default\Mail\

  na koncu tej scieszki jest (powinien byc) katalog, w moim przypadku jeden z 3 katalogow (od konta pocztowego) nazywa sie pop.gmail.com to w nim mam wszystkie swoje maile , (wyslane/odebrane) oraz stworzone katalogi do filtrowania maili przez thunderbirda.
  Zawsze jak robie backup lub przed formatowaniem HDD kopiuje je na inna partycje/DVD.

  poz
  Olgierd
 • Poziom 11  
  OK ja też tak bym zrobił, ale niestety kumpel nie był wstanie tego zrobić gdyż komp mu sie nie uruchamiał i zrobił to co zrobił. I teraz najbardziej chodzi o te maile , które wychodziły. Jak wchodzę w tą ścieżkę to mam jednego maila z 2005 roku. Jest plik "Inbox" waży około 4,8M po podmianie w nowej konfiguracji nie widzę żadnej poczty, po próbie otwarcia tego pliku przez Thunderbirda, otwiera mi sie tylko jedna wiadomość tak jak wyżej z 2005 roku. Obawiam sie że robie coś nie tak, aczkolwiek powinienem uaktywnić nowe konto i podmienić pliki prawda? , w tym momencie byłaby widoczna cała poczta, która była obsługiwana przez Thunderbirda przed awarią systemu prawda?

  pozdr
  Mirek