Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus Photo RX425-Migające diody i "E" na w

13 Sty 2008 14:05 3597 6
  • Poziom 12  
    Witam posiadam sprzęt jak w temacie.Po załączeniu urządzenie ok 30 s się uzbraja po czym słychać pyknięcie (zablokowanie karetki z tuszami) i na wyświetlaczu zaczyna migać "E".Czytałem trochę i dowiedziałem się że przyczyną tego może być przekroczony limit licznika czy coś w tym rodzaju.Próbowałem już wszystkiego programem"SSC Service Utility" oraz "Epson Adjustment Program" łącznie z reloadem EEprom.Nie pomogło.Zakupiłem komplet nowych tuszy i dalej nic z tym że po 10 włączeniach drukarki poziom tuszy wg programu zszedł do zera.Trochę to dziwne bo pampers wcale nie jest namoknięty.Wygląda na to że dysze są zaschnięte i nie przepuszczają tuszu.Ale czy to może być przyczyną tego komunikatu?Proszę o wszelkie sugestie.
  • Spec od drukarek
    A jaki komunikat podaje Monitor Stanu urządzenia? Jeśli chodzi o zaschnięte głowice, to drukarka nigdy czegoś takiego nie sygnalizuje.
  • Poziom 12  
    W tej chwili monitor sygnalizuje brak 3 kolorowych tuszy,które założyłem 2 dni temu i na pewno nie są jeszcze puste.Dwa dni temu gdy tusze były pełne działo się to samo,wyskakiwało"E".Monitor pokazywał wtedy 100% tuszy,ale po każdym urychomieniu ubywało 20%.
  • Spec od drukarek
    No tak, ale jeśli drukarka sygnalizuje błąd, to monitor też powinien podawać jakiś komunikat np. zacięcie papieru. I czy da się skanować?
  • Poziom 12  
    Skaner niestety jest zepsuty i odłączony.Tzn gdy go podłączam rusza się ale lampa sie nie zapala.Prawdopodobnie jest uszkodzona.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Jeżeli skaner nie kalibruje się po włączeniu urządzenia, to jest uszkodzony i to jest najpewniej przyczyna awarii.
  • Poziom 12  
    Zamykam temat,zepsuty skaner to powód błędu.