Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus Photo RX425-Migające diody i "E" na w

gufus 13 Jan 2008 14:05 3744 6
 • #1
  gufus
  Level 12  
  Witam posiadam sprzęt jak w temacie.Po załączeniu urządzenie ok 30 s się uzbraja po czym słychać pyknięcie (zablokowanie karetki z tuszami) i na wyświetlaczu zaczyna migać "E".Czytałem trochę i dowiedziałem się że przyczyną tego może być przekroczony limit licznika czy coś w tym rodzaju.Próbowałem już wszystkiego programem"SSC Service Utility" oraz "Epson Adjustment Program" łącznie z reloadem EEprom.Nie pomogło.Zakupiłem komplet nowych tuszy i dalej nic z tym że po 10 włączeniach drukarki poziom tuszy wg programu zszedł do zera.Trochę to dziwne bo pampers wcale nie jest namoknięty.Wygląda na to że dysze są zaschnięte i nie przepuszczają tuszu.Ale czy to może być przyczyną tego komunikatu?Proszę o wszelkie sugestie.
 • #2
  konmaj
  Printers specialist
  A jaki komunikat podaje Monitor Stanu urządzenia? Jeśli chodzi o zaschnięte głowice, to drukarka nigdy czegoś takiego nie sygnalizuje.
 • #3
  gufus
  Level 12  
  W tej chwili monitor sygnalizuje brak 3 kolorowych tuszy,które założyłem 2 dni temu i na pewno nie są jeszcze puste.Dwa dni temu gdy tusze były pełne działo się to samo,wyskakiwało"E".Monitor pokazywał wtedy 100% tuszy,ale po każdym urychomieniu ubywało 20%.
 • #4
  konmaj
  Printers specialist
  No tak, ale jeśli drukarka sygnalizuje błąd, to monitor też powinien podawać jakiś komunikat np. zacięcie papieru. I czy da się skanować?
 • #5
  gufus
  Level 12  
  Skaner niestety jest zepsuty i odłączony.Tzn gdy go podłączam rusza się ale lampa sie nie zapala.Prawdopodobnie jest uszkodzona.
 • Helpful post
  #6
  konmaj
  Printers specialist
  Jeżeli skaner nie kalibruje się po włączeniu urządzenia, to jest uszkodzony i to jest najpewniej przyczyna awarii.
 • #7
  gufus
  Level 12  
  Zamykam temat,zepsuty skaner to powód błędu.