Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zapłon simson elektronik

wsza12345 13 Jan 2008 14:18 20192 29
    wsza12345
    Level 11  
    mam problem bo kupiłem do swojego simsona zapłon elektroniczny (wcześniej miałem zwykły stykowy zapłon) po przejechaniu jakichś 50 km spalił mi sie moduł zapłonowy (orginalny) kupiłem drugi juz nie oryginalny. założyłem go i mototek odpalił od razu pochodził ze 20 sekund i zdechł. póżniej już nie chciał odpalić bo nie było iskry. :cry: czy mógł by mi ktoś powiedzieć co było prawdopodobna przyczyną spalenia się modułów:?::?: i co zropbić zeby nie spalił mi sie następny moduł:?: dodam jeszcze że cewkę pod zbiornikiem mam ze zwykłego simsona i podejrzewam że to może być jej wina. proszę kogos kto posiada więcej imformacji na ten temat o pomoc. [/b]
    Dido230
    Level 22  
    Moduł powinien być podłączony do zasilania z akumulatora, powinna być też wykorzystana orginalna cewka jako impulsator. Może moduł był na napięcie 6V a instalacja na 12V.
    wsza12345
    Level 11  
    ale w simkach zapłon nie przechodzi chyba przez akumulator. przynajmniej ja mam taki schemat.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dido230 wrote:
    Moduł powinien być podłączony do zasilania z akumulatora, powinna być też wykorzystana orginalna cewka jako impulsator.

Ale bzdury!
    Moduł zasilany jest z cewki, impulsator jest tylko do wyzwolenia iskry
    Dido230
    Level 22  
    Nie widzę w swojej może nie dość precyzyjne wypowiedzi nic bzdurnego.
    Wypowiedź goldwinger też nie jest całkiem konkretna.

goldwinger nic nie wniósł swoim komentarzem do tematu, następny zadufany w sobie dzieciak!

1. W swojej podpowiedzi chciałem zwrócić uwagę pytającego na fakt istnienia tych elementów i ważności aby były dopasowane pod względem typu i budowy.
    2. Nie mam schematu, lecz kilka lat temu naprawiałem taki moduł i jestem przekonany iż na jednym ze styków było doprowadzone napięcie pośrednio z akumulatora.

Może jakaś wypowiedź, tym razem na temat panie morderator goldwinger! ! !
    goldwinger
    Nic tam w tym module nie ma połączenia z akumulatorem
    15-cewka
    31-masa
    3-impulsator
    2-gaszenie do masy
    14-zasilanie z cewki z magneta
    wszystko w temacie, więc już wiadomo gdzie badać napięcia
    Dla nie zorientowanych, cewka wtórna jest inna w elektroniku
    wsza12345
    Level 11  
    dzięki za oznaczenia kolego ale chyba tak właśnie miałem, go podłączonego. jajka mam opewność czy po zolożeniu oryginalnego impulsatora z elektronika następny moduł mi sie nie spali.???
    goldwinger
    Trzeba dojść co uległo uszkodzeniu w starym module i dlaczego wtedy wszystko będzie jasne
    wsza12345
    Level 11  
    ale jak to zrobić skoro moduł jest praktycznie nie rozbieralny bo cała płytka modułu zalana jest jakimś twardym sylikonem.

proszę wybaczyć za nie profesjonalne słownictwo ale nie jestem jakimś wykwalifikowanym mechanikiem
    wsza12345
    Level 11  
    a węc od czego zacząc naprawe?? zastanawiam się nad kupnem org. cewki butelkowej i modułu. czy to wystarczy? ludzie piszcie !!
    goldwinger
    Przyczyną uszkadzania modułu może być cewka w magnecie
    Cewka wtórna mimo tego że powinna być inna to nie sprawia takich problemów.
    Impulsator nie ma nic do uszkodzenia
    No i najgorsze jest to że zamienniki tych modułów są same w sobie awaryjne
    adikrot
    Level 2  
    Przyczyną tez mogą być popekane kable od iskrownika mi sie to 2 x zdarzyło.
    wsza12345
    Level 11  
    rozmawiałem ostatnio z mechanikiem ktory naprawia simsony i powiedział mi że najprawdopodobniej jest to wina modułów. zalecił mi żebym kupił stary używany (brazowy) orginalny ktory był seryjnie montowany w simsonach. może ma ktos taki do sprzedania?? albo wie gdzie można go kupić??
    User removed account
    User removed account  
    wsza12345
    Level 11  
    ale całe magnetto było nowe. wszystkie kable są ok. więc to była by wina nowej cewki?? ostatnio kupiłem nowy moduł niestety długo się nim nie pocieszyłem ;( motor pochodził kilka minut i zdechł i już nie było iskry. postaram się rozebrać moduł ale ciężko będzie
    wsza12345
    Level 11  
    widzę że coś to moje forum stoi w miejscu :| a ja nadal mam problemy ze swoim motorkiem. dzisiaj odebrałem oryginalny moduł DDR i jak go podłączyłem motor odpalił ale zauważyłem że w stacyjce pojawiają sie iskry. postanowiłem zmienić styki w stacyjce. odłączyłem od niej wszystkie kable a gaszenie podłaczyłem w miejsce gdzie były podłączone światła i zaczęło iskrzyć ale nie na tych stykach co wcześniej tylko na tych od świateł. a światła działały bez problemowo na tym styku i nie było żadnego iskrzenia. wie ktoś może dlaczego mi iskrzy w tej stacyjce:?:
    dodam jeszcze że rozbierałem i przeczyściłem stacyjke i wszystko jest w niej wporządku. proszę o szybka odpowiedź:!:
    goldwinger
    Jak iskrzy to znaczy że nie ma dobrego styku
    wsza12345
    Level 11  
    ale na innym module sprawdzałem a właściwie na dwóch podłączonych równolegle na tym samym samym styku nie iskrzyło czyli stacylka jest chyba dobra
    wsza12345
    Level 11  
    mam jeszcze jedno pytanie. mianowicie co zrobić bo nie moge dobrze wyregulować silnika- albo nie łapie pełnych obrotów a na wolnych chodzi jak zegarek. a jak zmniejszę troszke przerwę na świecy to na wolnych gaśnie ale za to wkęca się na bardzo wysokie obroty. co robic???
    xbandy
    Level 10  
    Może trochę przy gaźniku pokręć.
    A wracając do modułów to czym się te oryginalne różnią od tych polskich czy tych które robią ludzie np ktos z tego forum się reklamował...
    kylekp
    Level 10  
    moduły "czarne" kupione w sklepie w lublinie były wadliwe (na oryginalnym chodziło) nie wiem jak jest gdzie indziej
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Z nowymi modułami jest niestety tak, że często ulegają uszkodzeniu po bardzo krótkim czasie od założenia. Okazuje się że najlepsze są jednak moduły oryginalne. Jestem z dużego forum o Simsonach (nazwy nie podam, bo to byłby spam, ale można mnie znaleść poprzez Google) i tam potwierdzają się te przypuszczenia. Nawet starszy pan, który jeździ na Simsonie DUO i zapłonie elektronicznym chciał założyć nowy moduł, choć stary DDR był sprawny, ale chciał zachować na zapas (awaria by go unieruchomiła). Założył, pochodził jedną minutę i moduł się spalił. Oczywiście można trafić na w pełni sprawny moduł, ale produkcją zajął się kolega z forum i te moduły jeszcze u nikogo się nie spaliły.
    Wypowiedź autora tematu mnie zaciekawiła:
    Quote:
    kupiłem do swojego simsona zapłon elektroniczny (wcześniej miałem zwykły stykowy zapłon)

A czy została wymieniona cewka butelkowa i prawidłowo połączona (1 - masa, 15 - moduł)? Odwrotne podłączenie mogło mieć wpływ na uszkodzenie modułu.
    PS. Jak znajdziesz te forum - to wszystko tam znajdziesz nt. regulacji...
    motomis
    Level 15  
    Ten starszy pan to własnie ja,istotnie takiego przezycia doznałem,kupiłem moduł sprzedawca zapewniał ze jest znakomity(nie dodał ze tylko 1 minute)obecnie jako człowiek zapobiegawczy mam 3 moduły ddr (nie na sprzedaż)Moim skromnym zdaniem wine ma cały zespół począwszy od magneta a koncząc na module(góre zostawiłbym w spokoju a to dlatego ze od 5l. jezdze na cewce butelkowej 12v od platynowca,taki troche ryzykant)jesli mi wolno pozdrawiam bardzo rafała czyli kol.Goldwingera (Golden--Boy)cześć.
    motomis
    Level 15  
    Dostałem dzisiaj moduł który reklamowałem,ale go nie bedę sprawdzał(dosyć stresu)Zadam jednak pytanie retoryczne otóz skoro elektronik sam zrobi moduł który jest niezawodny i koszt w sprzedaży to ok. 40zł to dlaczego w sprzedaży ogólmodostepnej są takie buble które nie tylko ja miałem nieszczeście nabyć?może chodzi o to by były zawodne i interes sie krecił?Banan dziekuje wzajemnie bardzo pozdrawiam.cześć wszystkim.
    goldwinger
    Michał, trzaby wiedzieć co się uszkadza w tych modułach - widocznie jakiś element jest źle dobrany, w warunkach testowych musi chodzić bo jakąś kontrolę jakości przeszedł
    motomis
    Level 15  
    Czyli nie jest tak źle,skoro mój guru tak pisze nadzieja nie umarła,mimo wszystko boje sie sprawdzać ten co przyszedł z reklamacji,wygląda nieżle czarna bestia z niebieskim napisem.cześć.
    wsza12345
    Level 11  
    Witam. dawno mnie tu nie było a widzę ze moje forum powoli ale idzie do przodu:D co do tych besti z niebieskimi napisami miałem takie dwa i obydwa długo mi się szybko spaliły. odziwo wpadłem na pomysł żeby podłączyć te dwa popsute moduły razem. motor działa już przez kilka miesięcy. wydaje mi się że w jednym musiała spalić się inna częśc niuż w drugim więc w końcu nie wiadomo co jest wadliwe w tych modułach. Loteria po prostu. raz działa a raz nie.

a co do pytania pana: BANANvanDYK..
    tak. cewkę butelkową mam już z elektronika i jest dobrze podłączona lecz i na niej spalił mi się jeden moduł. pozdrawiam