Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wytrąciłem miedź z B327 i co dalej ?

13 Sty 2008 14:28 2458 2
  • Poziom 24  
    Witam!
    Poczytałem o regeneracji środka do trawienia płytek B327 i obecnie jestem po pierwszym etapie - odzyskałem nieco miedzi elektrochemicznie.
    Wykorzystałem do tego węglowe elektrody z baterii do telefonu (takiego pod centrale ręczną)
    Wytrąciłem miedź z B327 i co dalej ?
    Średnica elektrod wynosi 1,7cm głębokość zanurzenia w roztworze 10cm, prąd około 1,5A co daje średnią gęstość prądu na elektrodach 0,027A/cm^2.
    Widać, że tam gdzie lokalnie gęstość prądu była większa osadzone jest więcej miedzi. Przy wyższych prądach mocno wypłukiwało drugą elektrodę.

Teraz moje pytanie jak domowym sposobem odbudować nadsiarczan? Poczytałem trochę ale nie za bardzo rozumiem to co piszą chemicy więc proszę raczej o praktyczne podpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Witam,
    ma3-4ysz napisał:
    Witam!
    [ ... ]
    Teraz moje pytanie jak domowym sposobem odbudować nadsiarczan? Poczytałem trochę ale nie za bardzo rozumiem to co piszą chemicy więc proszę raczej o praktyczne podpowiedzi.

podaruj sobie regenerację B327 ponieważ w trakcie elektrolizy wydzielały się również i gazy, a więc czegoś już w tym roztworze brakuje i nie przywrócisz go do stanu pierwotnego, kup nowy... :D

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    To pewnie, że kupiłem.
    Ale temu staremu to nie odpuszczę, dopuki sam nie dojdę do tego wniosku z Waszą pomocą.
    Co do tych wydzielonych gazów to dlatego dawałem taki mały prąd, żeby właśnie nie buzowało. Przy 1,5A to pojawiał się pęcherzyk gazu na kilka minut, natomiast przy 4A zaczęło buzować więc od razu zszedłem w dół aż przestało.

PS
    Zanim puszczę zużyty środek w WC to czym to efektywnie zneutralizować (zobojętnić)?