Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja cd70, opel, zawiesiła się przy update

shaqal 13 Sty 2008 14:33 23286 10
  • #1 13 Sty 2008 14:33
    shaqal
    Poziom 2  

Jakiś czas temu zamontowałem w Signum radio cd70 + CID 16:9.
    Po kilku dniach postanowiłem dokonać aktualizacji, zapytałem jeden serwis opla o cd update 07', jednak odesłali mnie do sklepu z navi, jak zwykle aso nic nie wie.... A więc nie chciałem już kombinować, ściagnąłem obraz cd, którą aktualizowało już to radio kilka osób z forum Vectry i nie mieli problemów. Na początku aktualizacja była ok, jednak miała trwać 15-20minut, mija godzina, druga, trzecia, radio cały czas myśli i myśli, w końcu wyjąłem bezpiecznik aby nie mieć rano rozładowanego akumulatora, bo radio nie chciało się wyłączyć.

Radio nie chce oddać cd, klawisze działają, podświetlają się, jednak nic nie działa, tylko obsługa komputera pokładowego jest możliwa.

Serwis opla rozkłada ręce...

Może wie ktoś co trzeba zrobić ? Kto i gdzie ewentualnie mógłby naprawić radio ?

Mam już oryginalną cd update więc wgranie softu powinno sie dać, jednak cd nie chce wyjść...

Z uwagi na liczne pytania odpowiem tutaj.

Sprawa okazała się dość prosta, dwugodzinna wizyta w ASO nie pomagało, na szczęście nic nie płaciłem.

Zbawiennym okazało się oddanie navi do fachowca od Car Audio, rozebrał tył radia, wyjął mechanicznie cd, co się okazało, silniczek/mechanizm cd był zablokowany, dlatego cd nie kręciło się ani nie chciało wyjść czy wgrać do końca.

Skończyło się tak że za usługę wyjęcia cd zapłaciłem 30zł, za drugie 30zł kupiłem oryginalną cd update 04/2007. Oczywiście po włożeniu cd update wszystko się pięknie wgrało i działa bez zarzutu.

2 10
  • #2 25 Mar 2008 23:37
    SlaweK
    Poziom 43  

Miałeś szczęście, częściej aktualizacje softów navi z pirackich płyt kończą się zamieszaniem w pamieciach radia i naprawdę trudną naprawą. A w Oplu te radia są skodowane z autem to mocno utrudnia wymianę radia na inne, zakupione np na Allegro.

SławeK

0
  • #3 14 Kwi 2008 10:35
    einstein
    Poziom 16  

SlaweK napisał:
    A w Oplu te radia są skodowane z autem to mocno utrudnia wymianę radia na inne, zakupione np na Allegro.

SławeK

CD 70 nie jest skodowane z autem tylko z wyswietlaczem Prosze nie wprowadzac w blad. Aby nie byc goloslownym zdjecie mojego zestawu CD70 +CID pracujacego na "stole" i naprawde z owym stolem nie jest sparowany. Dlatego tez zakup radia w komplecie z jego wyswietlaczem umozliwia montaz. Nalezy rowniez pamietac aby nie uruchamiac oddzielnie radia i wyswietlacza bo lubi sie zakodowac .Can ktory wystepuje w instalacji radiowej laczy tylko radio, wyswietlacz, modul telefonu i zmieniarke oraz doprowadzony jest do zlacza diagnostycznego.
    Nawigacja cd70, opel, zawiesiła się przy updateNawigacja cd70, opel, zawiesiła się przy update

0
  • #4 30 Mar 2009 01:04
    GT-CHIP
    Poziom 10  

witam mam taki zestaw kpl tzn cd70 radio ,wiazkę i ekran kolor wszystko z jednego auta...jest opcja odpalenia tegona stole ?? moz ktos cos powiedzić na ten temat... bo widze ze jest ale podajac +12 i mase słychac ze tylko załącza się radio...ale ekran nie startuje ...moze ktos cos podpowie...bede wdzieczny

0
  • #5 22 Lip 2009 18:57
    tukan555
    Poziom 10  

Potrzebuje pomocy w uruchomieniu radia CD70/Nav . Wszystko działało poprawnie nawigacja i radio lecz po włożeniu jakiejś płyty do czytnika NAV przypuszczam że to jakiś UPDATE radio przestało działać a na wyświetlaczu pojawił się komunikat " UPDATE SOFTWARE!!!

2
  • #7 04 Paź 2009 23:36
    Signum_Signum
    Poziom 10  

Oj kolego, nie masz do końca racji z tym PAROWANIEM radia i LCD z autem.
    Możemy przerzucić radio i LCD z jednego auta do drugiego i będzie działało bez żadnych dodatkowych kodów, ale niestety nie będzie widziane przez auto.

Każde radio czy wyświetlacz oprócz zabezpieczenia kodem i sparowaniem są również LOGOWANE w auto w CAN.

To tak dla sprostowania.

Gratuluję podłączenia radia na stole, jest to możliwe :)

0
  • #8 13 Mar 2010 20:49
    einstein
    Poziom 16  

W merivie MY2005 uklad radia i wyswietlacza nie jest w zadnym miejscu polaczony z BSI Zrodlo OPEL TIS . W astrze juz jest inaczej choc i to radio dziala bez samochodu (oczywiscie zaplon ,predkosc , podswietlenie i idzie juz z BSI tego przy kolumnie kierownicy) co prawda wylacza sie po godzinie z powodu braku zaplonu. Szukam sposobu na emulacje can tak jak dla np Audi bo bez zaplonu nie da rady zrobic softa z plyty.

Posty piszemy w języku polskim - do poprawy. Zasady i regulamin forum. [damiancz]
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1376147.html

0
  • #9 27 Kwi 2010 21:05
    Darek14Baran
    Poziom 20  

Ja mam inny problem otóż nagrywałem mapę polski do opla do nawi dvd90 i wszystko ładnie pięknie. Po dwóch dniach pisało "mapa ist kaput" czy cos takiego. Oryginalną Niemiec czyta a tej już nie co to może byc ? ponowne nagranie pomoże ?

0
  • #10 18 Maj 2010 19:38
    Łukasz 2
    Poziom 10  

Czy ktoś z was posiada oryginalną płytke Opla Software update do CD70/DVD90. Potrzebna do ewentualnego kolejnego odpalenia po próbie wgrania spolszczenia. Ponowna jazda do ASO i wybulenie 150PLN za ponowne odtworzenie softu nie uśmiecha mi się. Podobno taka płytka była dodawana do nowego auta z salonu. Niestety sprzedający mi samochód Niemiec jej mi nie przekazał tylko płytki do nawigacji

0
  • #11 21 Gru 2011 14:03
    shaqal
    Poziom 2  

Łukasz 2 napisał:
    Czy ktoś z was posiada oryginalną płytke Opla Software update do CD70/DVD90. Potrzebna do ewentualnego kolejnego odpalenia po próbie wgrania spolszczenia. Ponowna jazda do ASO i wybulenie 150PLN za ponowne odtworzenie softu nie uśmiecha mi się. Podobno taka płytka była dodawana do nowego auta z salonu. Niestety sprzedający mi samochód Niemiec jej mi nie przekazał tylko płytki do nawigacji

Ja posiadam oryginalne cd z softem do cd70/dvd90.

0
  Szukaj w 5mln produktów