Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Immergas Nike - wyciek z pompy

13 Sty 2008 16:57 1476 4
  • Poziom 2  
    Posiadam kocioł Immergas Nike Pilota od 1995 roku. Oprócz corocznych problemów i wydatków związanych z nieszczelnością (wyciekiem wody) z zaworu trójdzielnego - ostatnio pojawił się wyciek z pompy. Czy grozi mi wymiana całej pompy i wydatek około 500 zł - czy jest możliwość naprawy celem wyeliminowania nieszczelności i głośnej pracy? Proszę o radę.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 21  
    jeśli chodzi o nieszczelności to musisz powymieniać tzw.oringi ,które należy składać na pastę silikonową. A jak to nie da dobrego rezultatu to ją po prostu skleić silikonem takim jak w motoryzacji i odczekać aż wyschnie . A hałas zapewne dobiega z ułożyskowania ( UWAGA tam są tulejki grafitowe ) to na razie tyle A tak na marginesie sam naprawiasz czy wzywasz FACHOWCA z programuTV : Usterka: .
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    Dziękuję, już uszczelniłem silikonem między korpusem a główką, ale teraz cieknie (kapie) przy podłączonym kablu uziemienia. Pompa nadal normalnie działa. Całą puszkę przyłącza elektrycznego odsunąłem od korpusu pompy. Widać wyraźny wyciek we wskazanym miejscu. Co może być tego przyczyną i czy to można naprawić? Pozdrawiam Bartek
  • Poziom 21  
    Naprawić się da prawie wszystko .Napisz jaki to model pompy i czy skleiłeś to po wierzchu pompy czy wymieniłeś oring i dopiero skleiłeś . A jak poradziłeś sobie z uszczelnieniem wałka , tam luzów nie było?

Dodano po 4 [minuty]:

Nie śledzę tego tematu intensywnie ale zobaczę u siebie w dokumentacjach technicznych , może znajdę podobny typ pompy Na razie
  • Poziom 2  
    Niestety tego drugiego wycieku nie potrafiłem naprawić. Zdobyłem identyczną używaną ale niecieknącą pompę i wymieniłem. Dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam Bartek

Dodano po 8 [minuty]:

A co do usczelnienia to na istniejącą uszczelkę nałożyłem silikonu i skręciłem. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie, rady i pozdrawiam.