Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mixer audio-Lewy kanal mocniejszy niz prawy Pomocy!!!

HINUŚ 13 Sty 2008 17:18 2014 6
  • #1 13 Sty 2008 17:18
    HINUŚ
    Poziom 16  

Witam wszystkich.posiadam niemiecki mixer audio Liese Elektronik.(napis OMNITRONIC nic nie sugeruje)

Problem polega na tym, ze kiedy na tor stereo Line 1 podam sygnał ze źródła, VU metry wychylają sie nie równo.W Line 2 jest to samo.

Na wyjściu mixera mam podłączone dwa wzmacniacze. Prawy kanał obsługuje Suba a lewy ''Górki'' Problem w tym ze suby grają ciszej niż górki. A kiedy połącze górki stereo to lewy kanał gra ciszej niż prawy i VU metry to pokazują. Na początku myślałem ze to kwestia regul4acji VU metrów. Ale teraz wiem ze to coś poważniejszego.Schematu nie mogę nigdzie znaleść, informacji jest baaardzo nie wiele na jego temat. Kiedy go rozebrałem, widać na płytkach wartości wszystkich elementów(to jest plus w przypadku braku schematu). Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, póki nie dzieje sie nic bardzo poważnego.

1 6
  • #2 13 Sty 2008 21:24
    klejtacz
    Poziom 19  

włożyć generator audio w tor, ustawić pan-tot w środkowe położenie wziąć miernik i znależć począwszy od początku toru sygnałowego uszkodzenie...

0
  • #3 13 Sty 2008 21:31
    HINUŚ
    Poziom 16  

Hmmmm. a mógł bym prosić o trochę jaśniejsze wytłumaczenie??? Aha zapomniałem dodać, że wskaźnik lewego kanału, wychyla się wolniej, tzn tak jakby wskazówka miała ciężej się ruszać i porusza sie wolniej a w prawym jest bardzo czuła i "szybka".

0
  • #4 14 Sty 2008 13:27
    Pisko
    Poziom 14  

Moze to poprostu wina wzkażnika a nie żadno uszkodzenie koncówki czy przedwzmacniacza. ?

0
  • #5 14 Sty 2008 18:08
    HINUŚ
    Poziom 16  

Według mnie to wskaźnik nie wpływa na to, że jeden kanał gra ciszej niż drugi. ;/;/;/;/
    Moze to być wina Crossfadera???? Wysłużone ścieżki i jest nie równa rezystancja na nich??czy to może być powodem?? czasami jest ok, ale teraz już coraz rzadziej, nieraz było wszystko równo a nieraz właśnie takie ceregiele. Teraz tak zostało. Prosze pomozcie, bardzo mi na tym zależy!!! :(:(:(:(:(:(:(

0
  • #6 15 Sty 2008 06:44
    mirekkk:)
    Poziom 20  

Witam. Uważam, że dobrą radę dał ci kolega klejtacz. Podaj sygnał m.cz z jakiegoś generatora i przemierz jednocześnie poziomy sygnału na obu kanałach idąc od wejścia miksera. W pewnym momencie wskazania się zróżnicują co będzie świadczyło o tym, że w bloku wcześniejszym jest usterka. Niestety do tego bardzo pomocny by był schemat. Pozdrawiam.

0
  • #7 15 Sty 2008 16:43
    HINUŚ
    Poziom 16  

Niestety nie mam skąd wziąć generatora;/;/;/ Chyba ze kiedyś zabiore go do szkoły i tam na pracowni energoelektroniki może uda mi się pomierzyć. Chociaż odkryłem jedną rzecz, mianowicie kiedy ustawiam crossfader w max wychylenie LINE 1 bądź LINE 2 to dzieją się takie rzeczy, a kiedy przesunę go na około 8 ze skali 10 na któryś z wejść, i odginam go na boki to czasem znajdę położenie w którym wszystko jest jak należy. VU metry wychylają się równo i kanały również się wyrównują. Więc chyba to on jest przyczyną. Ale jeśli będę miał chwilę czasu to pomierzę wszystko.

0