Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podłączenie dekodera cyfrowego polsatu do tv grundig cuc741

janpio22 13 Jan 2008 19:48 3156 2
 • #1
  janpio22
  Level 1  
  witam. Dostałem w posiadanie telewizor grundig cuc 741kt i chciałbym podłączyć do niego dekoder cyfr. polsat i tu zaczyna się problem, gduż w owym odbiorniku nie ma typowego złącza euro tylko wejście 5pinowe okrągłe.Czy istnieje jakiś sposób na podłączenie ,czy jest możliwość przerobienia kabla euro,żeby pasował.
  proszę opomoc.
 • #2
  kamiljan1
  Level 24  
  Ja bym nie kombinował z kablami tylko zakupił modulator zewnętrzny (około 70zł.) model z wyświetlaczem ,wtyczka euro do SAT antena TV do modulatora a wyjście w gniazdo antenowe do telewizora dołączonym kablem ,na wyświetlaczu w modulatorze ustawić np.36 ,włączyć SAT i w TV wstroić na wolnym kanale.Kamil
 • #3
  Fatko
  Level 18  
  Kolego,jakie to wejście? Czy jest przy nim znak AV? Wejście AV nie występowało we wszystkich modelach 714. Wejście AV ma większą średnicę (DIN-0,5' AV-0,75'). Jeśli to AV to:3-masa 2-wideo 4-audio . Tu zaczynają się schody. Nie pamiętam jak w tym modelu rozwiązany jest przełącznik AV(czy na pilocie jest przycisk AV lub na lokalnej?). Jeśli brak-to pin 5-12V Pin 1-(tu aby załączyć funkcję monitor należy podać 12v- magnetowidy starszej generacji miały tą funkcję że przy włożeniu kasety pojawiało się napięcie na tym pinie i TV przechodził automatycznie na AV). Aby załączyć wejście AV należy zewrzeć 5-1.