Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podłączenie dekodera cyfrowego polsatu do tv grundig cuc741

janpio22 13 Jan 2008 19:48 3090 2
 • #1
  janpio22
  Level 1  
  witam. Dostałem w posiadanie telewizor grundig cuc 741kt i chciałbym podłączyć do niego dekoder cyfr. polsat i tu zaczyna się problem, gduż w owym odbiorniku nie ma typowego złącza euro tylko wejście 5pinowe okrągłe.Czy istnieje jakiś sposób na podłączenie ,czy jest możliwość przerobienia kabla euro,żeby pasował.
  proszę opomoc.
 • #2
  kamiljan1
  Level 24  
  Ja bym nie kombinował z kablami tylko zakupił modulator zewnętrzny (około 70zł.) model z wyświetlaczem ,wtyczka euro do SAT antena TV do modulatora a wyjście w gniazdo antenowe do telewizora dołączonym kablem ,na wyświetlaczu w modulatorze ustawić np.36 ,włączyć SAT i w TV wstroić na wolnym kanale.Kamil
 • #3
  Fatko
  Level 18  
  Kolego,jakie to wejście? Czy jest przy nim znak AV? Wejście AV nie występowało we wszystkich modelach 714. Wejście AV ma większą średnicę (DIN-0,5' AV-0,75'). Jeśli to AV to:3-masa 2-wideo 4-audio . Tu zaczynają się schody. Nie pamiętam jak w tym modelu rozwiązany jest przełącznik AV(czy na pilocie jest przycisk AV lub na lokalnej?). Jeśli brak-to pin 5-12V Pin 1-(tu aby załączyć funkcję monitor należy podać 12v- magnetowidy starszej generacji miały tą funkcję że przy włożeniu kasety pojawiało się napięcie na tym pinie i TV przechodził automatycznie na AV). Aby załączyć wejście AV należy zewrzeć 5-1.