Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tunery PHILIPS 3010 i GLOBO 7010CX i antena 65cm

skiba 13 Sty 2008 20:47 1538 10
  • #1 13 Sty 2008 20:47
    skiba
    Poziom 13  

Witam mam pytanie mam dwa tunery PHILIPS 3010 i GLOBO 7010CX konwerter GLOBO TWIN 0,2dB GOLD EDYTION wszystko z antenką 65cm(spadek po TV WIZJA) . Moje pytanie dotyczy czasami mam spadku sygnału czasami sa zaniki głosu na niektórych kanałach lub pikseloza czy zmiana talerza na wiekszy cos pomoże.
    Dodam ze zestaw pracuje razem ze spliterem ClientRFLink100 + dwie karty.

Z góry dziekuje i pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiec.

ps.
    Platforma C+

• #2 13 Sty 2008 20:51
    pajo21
    Poziom 35  

Zmiana talerza na większy i po kłopocie.
    Optymalny rozmiar 80-90cm.

• #3 13 Sty 2008 20:54
    skiba
    Poziom 13  

Dziekuje bardzo czyli wymiana talerza na wiekszy poprawi odbiór im wiekszy tym lepszy?

• #4 13 Sty 2008 21:09
    pajo21
    Poziom 35  

Im większy tym lepszy ale też bez przesady.

• #5 14 Sty 2008 07:42
    markusz
    Poziom 13  

No właśnie:
    Bez przesady, uważam że powinno Ci to iść na tej czaszy.
    Jeżeli to cheda po Wizji to te czasze były dosyć udane.

Może masz ją po prostu nie końca dobrze ustawioną.
    Miernik lub tuner analogowy i sprawdzić.

pozdr.

• #6 14 Sty 2008 09:40
    myty
    Poziom 13  

jak kolega mieszka na zachodzie polski to "z bidą" może czasza zostać ,ale dobre są sugestie żeby zmienić na wieksza

• #7 14 Sty 2008 22:25
    skiba
    Poziom 13  

Witam ponownie awiec po wnikliewj obserwacji ustaliłem ze na Philipsie jest ok natomiast na globo występują zaniki głosu i wyskakuje komunikat sygnał za słaby

• #8 15 Sty 2008 18:37
    Jakub 1551
    Poziom 12  

Sam wiesz ze tuner tunerowi nie rowny. Czasza o srednicy 80 cm. powinna wystarczyc. Pamietaj ze nie zawsze zaniki obrazu i dzwieku sa konsekwencja za małego talerza. Czesto jest to wina konwentera lub zlej pogody. Nieraz tylko wystarczy przetrzec wilgna szmatka konwenter, a obraz i dzwiek wroca do normy.

• #9 20 Lut 2008 23:16
    milifrost
    Poziom 9  

Witaj!
    To chyba nie wina anteny.Czy oby dwa twoje tunery satelitarne sa wyposażone w generator sygnału sterującego DiSEqC?
    Ja mam fergusona 5018+philipsa 6010 z cyfry.W tym drugim orginalne oprogramowanie nie obsluguje tego typu przelącznika,a na dodatek ma nieaktywnego rsa i nie da się zmienic softu.Musialem zastosowac mechaniczny przelacznik sygnalu z HB.Jedno wyjście do philipsa, a drugie do DiSEqC i na fergusona.Trochę niewygodne, bo sygnal z HB jest albo tu,albo tu.
    Pozdrawiam

• #10 21 Lut 2008 14:33
    pajo21
    Poziom 35  

Co ma piernik do wiatraka.
    Sygnał diseqc nie jest potrzebny bo @skiba odbiera sygnał z jednego satelity.

• #11 21 Lut 2008 18:12
    Leszekdr
    Poziom 10  

Anteny 65 cm były i są dostarczane tylko ze względu na minimalizację kosztów. Nie zapewniają poprawnego odbioru na terenie Polski w złych warynkach pogodowych np. deszcz, śnieg, duża wilgotność. Z moich doświadczeń wynika, że poprawny odbiór jest zapewniony przez około 90 % czasu. Ponadto konwerter typu Twin to 2 konwertery w jednej obudowie. Ich parametry mogą się różnić np. wzmocnienie. Najłatwiej sprawdzić zamieniając fidery. Kup "80" i powinno byc OK. Częstą przyczyną "wahań" sygnału jest niestabilne zamontowanie anteny.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo