Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Jaki g這郾ik subwoofera w ko這 zapasowe

MichaelR 13 Sty 2008 20:52 3228 19
  • #1 13 Sty 2008 20:52
    MichaelR
    Poziom 20  

Witam mam Corolle E12 hatback poszukuje:
    -g這郾ika subwoofera najlepiej 8"(20cm) kt鏎y dobrze zagra w skrzyni zamkni皻ej
    - wymiar闚 oraz pojemno軼i skrzynki w kole zapasowym dobranych do tego g這郾ika.

wzmacniacz kt鏎y mam to Signat Fury 800

Wymiary przy kole zapasowym to 60/55/8 cm (wewn徠rz 56/51/4 cm) plus w kole 鈔ednica 30cm g喚boko嗆 12cm, wst瘼nie to co obliczy貫m daje skrzynke o pojemno軼i max oko這 21litr闚,
    Jaki g這郾ik do tego i jak pojemno嗆 ma mie skrzynka oraz ma by bass reflex czy nie ?
    Muzyka kt鏎ej s逝cham : r騜nie, zale篡 od nastroju.
    Z g鏎y dzieki za odpowied.

0 19
  • #2 13 Sty 2008 20:56
    nmaciek
    Poziom 16  

Mog豚ys podac cene jaka chcesz dac za g這snik przeznaczyc ??

0
  • Pomocny post
    #3 13 Sty 2008 21:03
    wasylwek
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda

Corolla spory gabaryt obawiam sie ,瞠 zadowalaj帷ych efekt闚 nie osiagniesz na 20 cm poleca豚ym jednak min. 25 cm.
    Je瞠li koniecznie wn瘯a ko豉 zapasowego to jest klika propozycji :
    Intertechnik MDS 08 , JL audio , przetworniki te predysponuj do system闚 nazwijmy "wy窺zej jako嗆i" z drugiej strony na 20 cm raczej nie osiagniesz du瞠go SPL a przy oko這 20 l raczej tylko skrzynki closed.
    P.S. IT b璠zie ta雟zy Niekoniecznie gorszy :D ) od JL ten drugi to ju taki bardziej high end wszystko to powoduje ,瞠 musisz zadba o jako嗆 przedniego systemu.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Sty 2008 21:20
    toma085
    Poziom 21  

R闚nie bym poleci IT MDS08 nadawa by si idealnie a co do obudowy to poszukaj jest wszystko na jego temat w wyszukiwarce nawet chyba jak kto go pakowa w tak wneke jak ty chcesz.

0
  • #5 13 Sty 2008 22:24
    crazy_88
    Poziom 42  

Intertechnik tylko do wolniejszej spokojnej muzyki do szybkich bit闚 odpada wtedy szukaj co z re audio ale czy tw鎩 wzmak jest stabilny do 2 ohm?

0
  • #6 13 Sty 2008 22:37
    toma085
    Poziom 21  

S造sza貫m IT MDS08 i by szybki jak diabli po tym ods逝chu wi瘯szo嗆 sub闚 wydawa這 mi si mu豉mi.

0
  • #7 14 Sty 2008 11:22
    mivoc
    Poziom 17  

I jeden z ta雟zych przetwornik闚: raveland AXX1010 zagra juz w 20 litrach w skrzyni bassreflex.

0
  • #8 14 Sty 2008 12:06
    stefciob
    Poziom 17  

"Intertechnik tylko do wolniejszej spokojnej muzyki do szybkich bit闚 odpada" HAHA dobre czy ty kiedykolwiek s造sza貫 ten g這郾ik:) Jest bardzo szybki, powiedzia豚ym 瞠 raczej w wolniejsze muzyce mo瞠 sobie nie radzi. Co do skrzyni to BR 20L Port 7/34-35 i tu rodzi si problem bo mo瞠 by ci瞛ko zrobi tak skrzynie we wn璚e. S逝cha貫m takiego w corolli ale hathback ale e11 i by這 bardzo okej za t cen g這郾ik w豉軼iwie nie ma konkurencji.

0
  • #9 14 Sty 2008 23:24
    MichaelR
    Poziom 20  

System przedni to Signat H16 i T3 z fabrycznymi zwrotnicami C2, g這郾iki mam od 2004roku i jak na razie wystarczaj ( z tych g這郾ik闚 w tej samej cenie kt鏎e s造sza貫m dla mnie w豉郾ie te gra造 najlepiej).

Wzmacniacz zakupi貫m nie dawno ze wzgl璠u na odpowiadaj帷e mi parametry i dobry rabat w zaprzyja幡ionej firmie.
    Ma mo磧iwo嗆 stabilnej pracy przy 2 omach i mostkowania.
    Jego moc RMS przy 4 omach to 4*65W, lub w mostku przy 2omach 2*200W

Nie upieram si przy g這郾iku 8",
    ale mia貫m Alpine SWS 8" i dla mnie bas z niego by bardzo przyjemny i wystarczaj帷y (skrzynka bas-reflex oko這 36litr闚) najlepiej gra przy ustawieniu 80Hz,
    nie chce nie wiadomo jak mocnego basu bo to niestety wi捫e si z kosztem wyciszenia ca貫go ty逝 (w poprzednim samochodzie po roku s逝chania muzy na tym woferze wszystkie plastiki skrzecza造 podczas jazdy)
    Po za tym nie zale篡 mi na g這郾o軼i tylko na jako軼i d德i瘯u.

Na g這郾ik jestem w stanie przeznaczy na razie 600z - skrzynie wykonam sam.

Nie chce 瞠by by這 wida j z zewn徠rz i dlatego wybra貫m wn瘯e.

Zastanawia貫m si nad panelem z g這郾ikiem na prawej 軼iance w baga積iku, ale z tych rozwi您a kt鏎e s造sza貫m lepiej gra ten w kole.

A co powiecie na temat Cerwin-vega

P.S. Sory 瞠 si tak rozpisa貫m ale chcia貫m dok豉dniej opisa sw鎩 punk widzenia.

0
  • #10 15 Sty 2008 09:11
    stefciob
    Poziom 17  

Mi si wydaje 瞠 dla twoich wymaga, it mds 8 b璠zie idealny i mimo 瞠 ta雟zy ni bud瞠t, pod tw鎩 wzmacniacz ci篹ko o co lepszego nawet w dro窺zych produktach. Jeszcze mo瞠 by dls w310, to 10 ale zagra w ma造m klozecie, sam osobi軼ie nie s造sza貫m, ale nigdy nie spotka貫m si z niepochlebn opini.

0
  • #11 15 Sty 2008 09:21
    wasylwek

Spokojnie polecam Ci Intertechnika MDS 08 . Je瞠li idziesz na jako嗆 zabuduj go w klozecie g這郾ik sam w sobie jest szybki a w klozecie jeszcze sie poprawi impulsik . Spokojnie mozesz kleci do niego zamkniete gniazdko o obj. 20l bedzie ok. A m闚ie to dlatego , 瞠 sam sta貫m sie posiadaczem IT co prawda w wymiarze 25 cm czekam coby mi go poczta nasza kochana wreszcie dowioz豉 ...ale pokusi貫m sie o eksperymenty i z ciekawo軼i wstawi貫m na moment jakiegos pozyczonego Alpierda 20cm w budce oko這 20 l co prawda BR ... i zapewniam Ci 20 cm potrafi wytworzy niez豉 ilo嗆 basu w autku golf3 . Wi璚 jesli zainwestujesz w IT to tym bardziej powinienes by zadowolony.
    P.S. widze ,ze masz piecyk stabilny w mostku na 2Ω wi璚 pewnie moje obawy ,zebys IT nie nap璠za "byle czym" s zb璠ne ... ale wole uczuli :D .
    pozdrawiam

0
  • #12 15 Sty 2008 14:21
    powalla
    Moderator CarAudio

Ten Signat nie jest stabilny na mostku do 2 ohm ........to tylko tak informacyjnie ale nie potrzebujesz tego dla IT08 .

0
  • #13 15 Sty 2008 21:58
    MichaelR
    Poziom 20  

A gdzie w W-wie mo積a go zakupi ?
    Nie chce przez internet bo tam daj gwarancje rozruchow 7dni, a wola bym pe軟.

0
  • Pomocny post
    #14 15 Sty 2008 22:21
    stefciob
    Poziom 17  

W-wie mo積a chyba kupi w gravity audio experts u Herdiego. http://www.gae.pl/kontakt.php. Ale co ostatnio sklep na stronie nie dzia豉 zadzwo tam.

0
  • #15 17 Sty 2008 23:06
    MichaelR
    Poziom 20  

A czy kto jest w stanie powiedzie czy dobrze zagra w obudowie opisanej przeze mnie ?

Obudowa wykonana b璠zie z MDF 18 lub 20.
    21 litr闚 wewn徠rz minus oko這 1,5 - 2 litr闚 na g這郾ik co daje 19 litr闚. Wymiary jak na poczatku.

0
  • Pomocny post
    #16 18 Sty 2008 09:45
    stefciob
    Poziom 17  

Zagra dobrze o ile b璠zie to bass reflex o porcie Port 7/34-35, powinno by bardziej ko這 20 litr闚 ni 19 niestety br nie wybacza b喚d闚. Dlatego m闚i貫m 瞠 mo瞠 by ci篹ko z tym mdsem.

0
  • #17 19 Sty 2008 01:43
    MichaelR
    Poziom 20  

Z tym bass reflexem mo瞠 by problem g鏎na cz窷 skrzynki wewn徠rz ma 4cm wysoko軼i, a dolna 12 cm.
    A jakiej pojemno軼i powinna by skrzynka closed ?

Zanim zabiore si za zabudowe w kole wykonam najpierw skrzynke closed, ewentualnie bass reflex i por闚nam w kt鏎ej lepiej zagra.

Jak na razie dziekuje wszystkim zainteresowanym za pomoc.

Wstawiam prowizoryczny rysunek jak b璠zie wygl康a豉 skrzynka, mo瞠 kto doradzi co poprawi, z g鏎y dzi瘯uje za wszelk pomoc.:D

Jaki g這郾ik subwoofera w ko這 zapasowe

0
  • Pomocny post
    #18 19 Sty 2008 09:53
    wasylwek

Co do closed zbuduj skrzyni na wymiar tej wn瘯i ko豉 zapasowego i wykombinuj co z ewentualn "mo磧iwosci regulacji pojemno軼i" cho wydaje mi si ,瞠 ten efekt z powodzeniem osi庵niesz r闚nie kombinacj dok豉dania-wyjmowania materia逝 d德i瘯och這nnego(dobrze wyt逝m klozeta).
    Co do BR to troch wy窺za szko豉 i staranno嗆 o szczeg馧y ale g這郾iczyna odwdzieczy Ci si pi瘯nych graniem .
    tu zajrzyj ;
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ays=0&postorder=asc&highlight=mds+08&start=30

0
  • #19 19 Sty 2008 22:56
    MichaelR
    Poziom 20  

czyli to co narysowa貫m jest OK, czy wywali ko這 i zrobi inn skrzynk ?
    A wydaje mi si 瞠 BR nie stety odpadnie, ze wzgl璠u na brak odpowiedniego portu chyba 瞠 zrobie go z rury takiej jak jest polonezie od os這ny na kolektorze do filtra powietrza, 鈔ednica wewn皻rzna 56mm.
    Zastanawiam si jeszcze nad intertechnikiem 10" , w ko鎍u nie musze wykorzystywa jego maksimum a w closed na pewno zagra przyjemniej ni 8".
    Z g鏎y dzi瘯uje za wszelk pomoc.

0
  • #20 21 Sty 2008 20:12
    MichaelR
    Poziom 20  

Dzi瘯i wszystkim za pomoc.
    Temat zamykam.
    Pozdrawiam.

0