Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

安iat這wodowy czujnik temperatury

Kornad 14 Jan 2008 11:33 3920 5
    Kornad
    Level 11  
    Poszukuje informacji na temat zastosowania swiatlowodu do czujnika temperatury.
    Posiadam czujnik IR, czy moge podlaczyc w jakis sposob swiatlowod i mierzyc temperature obiektu (rys pogladowy ponizej). Czy jest to wogole mozliwe do zrealizowania? Czy swiatlowodem moge transmitowac IR, czy moze sa jakies konwertery, glowice itp?
    Dl. fali: 6-15µm
    Temperatura badanego obiektu: -20 + 100蚓

安iat這wodowy czujnik temperatury
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemy郵e. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj si
    Kornad
    Level 11  
    Nie do konca mi to pomoglo. Moze podam wiecej szczegolow.
    Chodzi mi o to, ze ja juz mam czujnik temperatury, ktory zrobilem sam. Wykorzystuje w nim czujke IR dokladnie taka http://www.roithner-laser.com/All_Datasheets/Thermopile/TP339x.pdf
    Wytlumacze teraz na prostym przykladzie do czego daze.
    Powiedzmy ze mamy elektroniczny termometr ktorym mierzymy temperature w uchu. Termometr klade na stole, podlaczam do niego swiatlowod i swiatlowod wkladam do ucha.
    Czy jest to mozliwe do wykonania?
    me_super
    Level 29  
    Kornad wrote:

Powiedzmy ze mamy elektroniczny termometr ktorym mierzymy temperature w uchu. Termometr klade na stole, podlaczam do niego swiatlowod i swiatlowod wkladam do ucha.
    Czy jest to mozliwe do wykonania?

Je郵i znajdziesz odpowiedni "鈍iat這w鏚" transmituj帷y taki zakres widma i sprz璕niesz go razem z uchem i termosensorem to tak. Od jako軼i sprz璕ni璚ia zale篡 to, czy nat篹enie promieniowania b璠zie wystarczaj帷e do pomiaru.
    Kornad
    Level 11  
    Quote:
    Je郵i znajdziesz odpowiedni "鈍iat這w鏚" transmituj帷y taki zakres widma i sprz璕niesz go razem z uchem i termosensorem to tak.

No to wlasnie poszukuje odpowiedniego swiatlowodu oraz metody, sposobu sprzegniecia!!!
    Dr JZ
    Level 2  
    安iat這w鏚 najlepiej ze szk豉 typu ZBLAN inaczej m闚i帷 fluorkowe. Ale kr鏒ko gra nie warta 鈍ieczki.