Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

安iat這wodowy czujnik temperatury

Kornad 14 Sty 2008 11:33 3611 5
  • #1 14 Sty 2008 11:33
    Kornad
    Poziom 10  

Poszukuje informacji na temat zastosowania swiatlowodu do czujnika temperatury.
    Posiadam czujnik IR, czy moge podlaczyc w jakis sposob swiatlowod i mierzyc temperature obiektu (rys pogladowy ponizej). Czy jest to wogole mozliwe do zrealizowania? Czy swiatlowodem moge transmitowac IR, czy moze sa jakies konwertery, glowice itp?
    Dl. fali: 6-15µm
    Temperatura badanego obiektu: -20 + 100蚓

安iat這wodowy czujnik temperatury

1 5
  • #3 15 Sty 2008 09:23
    Kornad
    Poziom 10  

Nie do konca mi to pomoglo. Moze podam wiecej szczegolow.
    Chodzi mi o to, ze ja juz mam czujnik temperatury, ktory zrobilem sam. Wykorzystuje w nim czujke IR dokladnie taka http://www.roithner-laser.com/All_Datasheets/Thermopile/TP339x.pdf
    Wytlumacze teraz na prostym przykladzie do czego daze.
    Powiedzmy ze mamy elektroniczny termometr ktorym mierzymy temperature w uchu. Termometr klade na stole, podlaczam do niego swiatlowod i swiatlowod wkladam do ucha.
    Czy jest to mozliwe do wykonania?

0
  • #4 15 Sty 2008 12:08
    me_super
    Poziom 29  

Kornad napisa:

Powiedzmy ze mamy elektroniczny termometr ktorym mierzymy temperature w uchu. Termometr klade na stole, podlaczam do niego swiatlowod i swiatlowod wkladam do ucha.
    Czy jest to mozliwe do wykonania?

Je郵i znajdziesz odpowiedni "鈍iat這w鏚" transmituj帷y taki zakres widma i sprz璕niesz go razem z uchem i termosensorem to tak. Od jako軼i sprz璕ni璚ia zale篡 to, czy nat篹enie promieniowania b璠zie wystarczaj帷e do pomiaru.

0
  • #5 15 Sty 2008 13:17
    Kornad
    Poziom 10  

Cytat:
    Je郵i znajdziesz odpowiedni "鈍iat這w鏚" transmituj帷y taki zakres widma i sprz璕niesz go razem z uchem i termosensorem to tak.

No to wlasnie poszukuje odpowiedniego swiatlowodu oraz metody, sposobu sprzegniecia!!!

0
  • #6 11 Gru 2010 17:55
    Dr JZ
    Poziom 2  

安iat這w鏚 najlepiej ze szk豉 typu ZBLAN inaczej m闚i帷 fluorkowe. Ale kr鏒ko gra nie warta 鈍ieczki.

0
  Szukaj w 5mln produkt闚