Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WRT54G-logowanie sie do środka przez neta

14 Sty 2008 17:39 15341 3
  • Poziom 20  
    Witam

Router jak w temacie, chce się móc do niego logować przez neta. Założyłem już konto na ddns, wpisałem dane do routera-napisało "ddns updated succesfully" na stronie też widzę że portal śledzi IP, "Remote Managment" ustawione na "eneabled" port 8080 i... nic. Dałem kumplowi adres i echo długo się strasznie ładuje ale nawet o hasło i login nie zapyta.
    Mój dostawca do netu to multimedia natomiast modem dostarczony od nich nazywa się: "terayon tj720x" sądze że problem leży gdzieś na styku modem router i mogłoby pomóc np przekierowanie portów ale nie mam pojęcia jak się dobrać do środka modemu(taka moja luźna sugestia)

pozdrawiam i dzięki za pomoc
  • Poziom 18  
    Jaki adres IP pobiera router na porcie WAN? Kolega próbował logować się przez adres z ddns`a i z IP?
  • Poziom 20  
    adres IP ustawiony w zakładce Basic Setup to 192.168.1.1 (przez niego można się logować z wewnątrz sieci)
    Adres który router wyświetla w zakładce "Status" to: 89.229.68.163 ten sam adres widnieje na koncie DDNS

z wewnątrz sieci ja mogę się zalogować przez to pierwsze IP i zarówno przez to drugie do którego przypisany został adres, "cwancyk" pojawia się w momencie gdy loguje się ktoś z zewnątrz np dałem adres koledze i mówi że się długo ładuje, i nic się nie pojawia-nawet nie wyskoczy żądanie hasła etc.
    Próbowane jest zarówno przez www.cośtam.net i www.cośtam.net/:8080(ja z wewnątrz sieci tzn zza routera mogę się zalogować przez www.cośtam.net
  • Poziom 20  
    Witam

rozwiązałem kłopot, ponieważ chcemy się zalogować od strony WAN trzeba przekierować porty potrzebne do tego na IP routera.
    Czyli w moim wypadku wyglądało to tak:
    port: 80 na adres 192.168.1.1
    port: 8080 na adres 192.168.1.1
    Mam założone dwie domeny, jedna na no-ip natomiast druga na ddns. Z obydwóch można się bez kłopotu zalogować.

Skoro problem rozwiązany i info dla potomnych zostawione zmykam temat.

Dzięki za pomoc