Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 1018 - czy warto kupić ?

14 Sty 2008 17:44 4789 21
  • Poziom 12  
    Witam

Chcialbym kupic drukarke laserowa HP LaserJet 1018. Jednak nie znam sie na tym totalnie i mam kilka pytan.
    1. Jak ona sie spisuje? Bo ogolnie spotykam sie z pozytywnymi opiniami - jednak chcialbym zeby wypowiedzieliscie specjalisci stad.
    2. Czy zawsze trzeba nowy toner kupowac? Czy wystarczy dosypac proszku?
    3. Slyszalem ze po 2-3 wymianach tonera...trzeba dodatkowo cos tam wymieniac, co wize sie z kosztami rzedu 150-200 zł.
    4. Czy jest jakas roznica miedzy oryginalnym tonerem za blisko 200zł a zamiennikiem za 50 zł?
    5. Ile stron na jednym tonerze wydrukuje?

To chyba wszytsko.
    Z gory dzieki za pomoc

Moderowany przez Artur k.:

Poprawiłem tytuł postu.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    dlaczego beznadzieja? co z nia nie tak ? a jesli canon to jaki model?
  • Poziom 21  
    Odpowiadam a tym się zajmuję. Drukarka dla pracy w domu bardzo dobra jeśli nie trzeba drukować w dosie bo jest tylko USB. toner w orginale wystarcza na 2000 stron a regenerowany na 2500 stron. Regeneracja dość prosta można odszukać na elektrodzie. Nic nie trzeba wymieniać tylko bęben co 2/3 ładowania. Ale to nie taki koszt jak ktoś Ci powiedział raczej kilkanaście złotych. Polecam szybka i od razu gotowa do pracy. Pozdrawiam. Samsungi mała pojemność tonera, Lexmarki zabezpieczone chipami odradzam droga regeneracja chipy blokujące.
  • Poziom 12  
    yhym.

no a co kolega wspominal wyzej...jakies canony?
  • Poziom 21  
    nie znam nowych modeli Canona laserowych starsze były na bazie HP. pozdro
  • Specjalista - kserokopiarki
    skowyrg napisał:
    Witam

Chcialbym kupic drukarke laserowa HP LaserJet 1018. Jednak nie znam sie na tym totalnie i mam kilka pytan.
    1. Jak ona sie spisuje? Bo ogolnie spotykam sie z pozytywnymi opiniami - jednak chcialbym zeby wypowiedzieliscie specjalisci stad.
    2. Czy zawsze trzeba nowy toner kupowac? Czy wystarczy dosypac proszku?
    3. Slyszalem ze po 2-3 wymianach tonera...trzeba dodatkowo cos tam wymieniac, co wize sie z kosztami rzedu 150-200 zł.
    4. Czy jest jakas roznica miedzy oryginalnym tonerem za blisko 200zł a zamiennikiem za 50 zł?
    5. Ile stron na jednym tonerze wydrukuje?

To chyba wszytsko.
    Z gory dzieki za pomoc

Kolego skoro chcesz kupić drukarkę laserowa, to napisz prywatnie czy do biura? Ile będzie obsługiwała komputerów? Jaka będzie obciążalność miesięczna drukarki?
    Jeśli małe ilości wydruków ok. 1000 - 2000 to polecam to urządzenie.

Odpowiedz mi na pytania powyżej oraz jaki budżet planujesz wydać na drukarkę, a doradzę Ci optymalne rozwiązanie.

Kolego pro410 polecasz drukarki Canon, a HP to beznadzieja... Bardzo ciekawe co napisałeś, jednak jak to się ma do twojej wiedzy w tym zakresie. Canon LBP 810 to odpowiednik HP LJ 1100, Canon CP 660 to odpowiednik HP LJ 8550 i tak dalej...
    Mógłbym tak wymieniać dalej ale drukarek Canon jest mniej na rynku śląskim i nie wszystkie modele kojarzę z pamięci. Drukarek HP naprawiam po kilka sztuk dziennie a 9 lat jestem w branży.

Nawiązując do tematu regeneracji - jeśli napisałeś że chciałeś zasypywać kasety laserowe to możesz jak najbardziej. Nie ustępują oryginalnym jakością wydruku - tylko dobre proszki.

Pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

Kolego merkurus chyba pisaliśmy w tym samym czasie :D
  • Poziom 12  
    dzieki:)

no drukarka do domu. potrzebuje tyle co drukowac cos na studia i ogolnie na takie tam pierdolki mysle ze maxymalnie to jest 300-400 na miesiac. o to tylko w czasie sesji;p. chce wydac jak najmniej. ale kupic cos co sie nadaje. moge dolozyc jesli bedzie potrzebna. ale planowalem tak wlasnie cos w okolicy 300 zł jesli da rade. bedzie podpieta tylko do mojego kompa. nie bedzie to drukarka sieciowa
  • Poziom 12  
    potwierdzam wypowiedz powyżej ... jeżeli chodzi o szybką i małą drukareczkę to zdecydowanie ten HaPek ... regeneracja jest całkiem prosta wiec nie powinno być z nią problemów ... a co do canona to jakoś nie jestem przekonany ... LBP 3200 to to samo co HP 1200 a przy testach canon wypada o wiele gorzej
    skowyrg napisał:
    dzieki:)

no drukarka do domu. potrzebuje tyle co drukowac cos na studia i ogolnie na takie tam pierdolki mysle ze maxymalnie to jest 300-400 na miesiac. o to tylko w czasie sesji;p. chce wydac jak najmniej. ale kupic cos co sie nadaje. moge dolozyc jesli bedzie potrzebna. ale planowalem tak wlasnie cos w okolicy 300 zł jesli da rade. bedzie podpieta tylko do mojego kompa. nie bedzie to drukarka sieciowa

Do twoich potrzeb polecam HP LJ 1018.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    super:0 to chcialem uslyszec. jakby kto jeszcze cos...to smialo
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery
  • Poziom 21  
    Ja mam taką Hp 1018 i śmiga jak trzeba.
    Potwierdzam to wszystko co koledzy, sekretem dobrych tonerów alternatywnych jest jakość proszku.
    A co do canona to właściwie canon i HP to jest to samo. I nawet śmiem twierdzić ze to canon był pierwszy.
    Cytuję "Historia kolejnych generacji domowych "laserów" związana jest bardzo ściśle z rozwojem mechanizmów drukujących firmy Canon i budową na ich bazie kolejnych generacji urządzeń firmy HP" dla zainteresowanych link: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/printversion/printversion_128878.html
    a po tej lekturze kolega merkurus powinien zweryfikować swój pogląd na ten temat.
    :-)
  • Poziom 12  
    mniejsza z tym kto byl pierwszy. chodzi o to poprostu czy daje rade.

a i jeszcze cos mi sie przypomnialo. gdzies czytalem ze sa problemy z instalacja drukary pod win xp. tylko nie wiem czy to ten czy inny model. ze cos tam z USB jest nie tak. jak to jest? jesli wszytsko byloby OK to jutro chyba kupie wiec mile widziane szybkie reakcje:)

EDIT:

a moze warto doplacic i kupic 1020 ??
    Instalacja prosta i bez problemu.
  • Poziom 12  
    ekhm nie chcesz przerywac klotni. ale co z ta hp lj 1020?
    pro410 napisał:
    Drukarka Laserowa CANON Laser Shot LBP 2900

koszt cena brutto: 316,22 zł
    cena netto: 259,20 zł

Dodano po 6 [minuty]:

do gandalf.s kolego jak tak dużo naprawiasz HP to powiedź czy one tak dobre są posiadam cannona i nie mam zadnego problemu.
    Posiadałem hp 1100 i działał w okresie 5 miesięcy po naprawie wysiadała coraz częściej to jak naprawia firma hp

Nie będę dyskutował na publicznym... nie zgodne z regulaminem.
    Proszę nie podawaj przykładu dwóch drukarek :D :D :D
    aby wykazać która lepsza...

HP LJ 1020 - materiały te same co w 1018 - układ grzewczy i rolki wytrzymują tyle samo. Kaseta z tonerem ta sama.
    Różnica w danych technicznych jak zresztą zauważyłeś jest nieznaczna. Szybsza o dwa wydruki i kilka innych detali.
    Technicznie różnią się w środku i HP LJ 1020 jest lepiej dopracowana.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    ale czy warto dolozyc te 80 zeta do 1020?
    skowyrg napisał:
    ale czy warto dolozyc te 80 zeta do 1020?

Nie zrozumiałeś co napisałem wyżej... :cry:

Mam powiedzieć pełnym zdaniem: "tak kolego kup drukarkę HP 1020" :D :D