Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomocy.czy zdublowany kanal przeszkadza w polaczeniu?

wyjatek 14 Sty 2008 18:12 747 2
  • #1 14 Sty 2008 18:12
    wyjatek
    Poziom 9  

Witam!
    Dzis prubowalem podlaczyc sasiadke do mojego nadajnika wifi za pomoca karty + anteny panelowej w jej domu.
    Wystawilem antene za okno na prube i lapalo moja siec (sygnal 18-24%) i 3 sygnaly lokalnego operatora internetu radiowego.
    Nie moglem natomiast polaczyc sie z moja siecia a gdy dawalem refresh to co
    niektore sygnaly znikaly a przy ponownym refreshu sie pojawialy.
    Sygnaly operatora radiowki byly na chanel 2,6,8 i moj acces point tez nadaje na kanale 6. Czy brak mozliwosci polaczenia moze byc spowodowany zdublowaniem
    kanalu 6?? Czy moze bedzie dzialac kiedy antena bedzie solidnie umocowana? Czy moze przestawic moj Acces point na kanal 1?
    Z gory dziekuje za odpowiedz.
    pozdr.
    Wyjatek

0 2
  • #2 14 Sty 2008 18:48
    Piotras_C
    Poziom 20  

Witam

Tak. Przeszkadza.

Przestaw na kanał 10 albo lepiej 11.

Pozdrawiam

Piotr

0
  • #3 14 Sty 2008 22:18
    danfil
    Poziom 14  

Na paśmie 2,4 Ghz są tylko 3 kanały które się w ogóle nie zakłócają - 1, 7 i 13. Reszta nachodzi częściowo na siebie i tu właśnie pojawia się problem. To jak bardzo nakładają na siebie kanały to już jest wiadomo z samej konstrukcji pasma WIFI, ale praktyka i doświadczenie mówią że jest jeszcze jeden argument - SIŁA SYGNAŁU.
    Jeżeli na tym samym kanale lub bliskim twojemu nadaje ktoś "silniej" to należy zmieni kanał najlepiej na WOLNY I NIE ZASZUMIONY. Mówiąc prościej, jest to kanał na którym twoja antena będzie zbierała najmniej niepożądanych rzeczy z eteru.

Moja recepta:

1.
    Zmień kanał na wolny (i tu sie okazuje niekoniecznie) i taki na którym parametry połączenia (siła i jakoś) będą najlepsze. Dlaczego niekoniecznie wolny, a no nie wiadomo do jakiego kanału jest strojona twoja antena nadawacza - jeśli allegro to już sie nigdy nie dowiesz - i może sie okazać że najlepiej pracuje na kanale już zajętym. Wtedy w pianę dostanie tylko AP bo będzie łapał z eteru te pakiety które do niego nie należą - spadnie trochę szybkość.

2.
    Postaraj sie zastosować antenę która ma małe kąty - i nie zbiera niepotrzebnych sieci które ci zakłócają twój tor radiowy - GRID, PARABOLA - odradzam HELIKALE.

3.
    Jak zestawisz połączenie to sprawdź na ile jest ono wydajne najprostrzą metodą PINGA i różnej wielkości pakietu. Wpisz PING <adres twojego AP> - l <liczba odpowiadająca wielkością pakietów np. 600, 1200, 1400, 2400> i obserwuj czas odpowiedzi - to ci dużo powie.

Pozdrawiam - w razie problemów pisz na GG

0