Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirtualne DDI w OmniPCX - jak uruchomić?

14 Sty 2008 18:53 1007 5
 • Poziom 16  
  Witam.

  Mam kłopot z kierowaniem ruchu z analogowych linii miejskich w centrali OmniPCX w wersji 5.1.

  Kiedyś, z pomocą bardziej znającego się na rzeczy serwisanta, zrobiłem coś takiego, o co mi teraz chodzi, ale w centralce 4200D - a chodzi o "wirtualne DDI".

  Do rzeczy.
  Linie zewnętrzne / Lista linii miejskich - tu wybieram Szczegóły danej linii. Dalej Kierowanie i teraz w pola Tryb normalny, Tryb zastrzeżony wpisuję wymyślone DDI (końcówki numeru).

  Następnie Numeracja / Plany numeracji - Plan numeracji zewnętrznej tu wpisuję ten właśnie wymyślony DDI i kieruję go na wybranego abonenta.

  We wspomnianej 4200D robiłem jeszcze inne modyfikacje, miałem dwie zupełnie różne wiązki DDI, musiałem więc modyfikować chyba tablicę DDI i kilka ustawień pamięci centrali. Wirtualny DDI miałem np. 02 i 03. i to działało.

  Teraz chciałbym podobny efekt uzyskać w OmniPCX (DDI będą dłuższe). Nie mam swobodnego dostępu do interesującej mnie centrali, chciałbym zebrać informacje, przygotować się i zrobić to za jedną wizytą.

  Proszę, może ktoś podpowie, co i jak trzeba zmodyfikować, aby to zadziałało.
  Dziękuję i pozdrawiam,
  suncez
 • Poziom 38  
  Podeślij plik konfiguracyjny na priva (jeśli sobie nie poradzisz) i napisz dokładnie co chcesz osiągnąć.

  Ps
  W OXO okienko kierowanie wpisujesz numer DDI danego abonenta wewnętrznego który ma dzwonić a nie jego numer wewnętrzny.
  Co do długości numeru DDI to w tym modelu nie ma takich ograniczeń co do ilości wpisywanych cyfr jak w 4200 więc spokojnie możesz podać numer instalacyjny np.: 94 a resztę numeru w planie numeracji zewnętrznej (bardzo się przydaje jeśli masz różne numery zewnętrzne DDI)

  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  witam,
  Koledzy piszą o planie numeracji, ale jaką wybrać funkcje? Np. abonent, główna grupa lm, grupa poszukiwawcza, podrzedna grupa lm etc. Jak to ustawić? Juz brak mi pomysłów:/
 • Poziom 21  
  Trochę sobie skomplikowałeś sytuację. Trzeba to uprościć, czyli w planie numeracji zewnętrznej przypisujesz sobie numer zewnątrzny do wewnętrznego 1:1 czyli np.
  Code:

                Start    Koniec  Baza
  Abonent       500      599      500

  Teraz jeśli w polu kierowanie analogowej linii miejskiej wpiszesz 555 to połączenie przychodzące po tej linii zostanie skierowane na numer wewnętrzny 555.

  Trzeba sobie upraszczać a nie komplikować życie :)


  Bonmis
 • Poziom 13  
  Przepraszam za banalne pytanie ale nadal nie rozumiem.
  Posłużę się przykładem; mam numery 052 342 22 2x oraz 052 342 22 4x.
  I teraz jeśli chciałbym numer 052 342 22 23 przypożądkować numerowi wenetrznemu 40 to co powinienem ustawić i w jakich polach?
  Jeszcze jedno, gdzie znajdę pole - kierowanie linii miejskiej?
  Wielkie dzięki Bonmis!