Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirtualne DDI w OmniPCX - jak uruchomić?

14 Sty 2008 18:53 1007 5
  • Poziom 16  
    Witam.

Mam kłopot z kierowaniem ruchu z analogowych linii miejskich w centrali OmniPCX w wersji 5.1.

Kiedyś, z pomocą bardziej znającego się na rzeczy serwisanta, zrobiłem coś takiego, o co mi teraz chodzi, ale w centralce 4200D - a chodzi o "wirtualne DDI".

Do rzeczy.
    Linie zewnętrzne / Lista linii miejskich - tu wybieram Szczegóły danej linii. Dalej Kierowanie i teraz w pola Tryb normalny, Tryb zastrzeżony wpisuję wymyślone DDI (końcówki numeru).

Następnie Numeracja / Plany numeracji - Plan numeracji zewnętrznej tu wpisuję ten właśnie wymyślony DDI i kieruję go na wybranego abonenta.

We wspomnianej 4200D robiłem jeszcze inne modyfikacje, miałem dwie zupełnie różne wiązki DDI, musiałem więc modyfikować chyba tablicę DDI i kilka ustawień pamięci centrali. Wirtualny DDI miałem np. 02 i 03. i to działało.

Teraz chciałbym podobny efekt uzyskać w OmniPCX (DDI będą dłuższe). Nie mam swobodnego dostępu do interesującej mnie centrali, chciałbym zebrać informacje, przygotować się i zrobić to za jedną wizytą.

Proszę, może ktoś podpowie, co i jak trzeba zmodyfikować, aby to zadziałało.
    Dziękuję i pozdrawiam,
    suncez
  • Poziom 38  
    Podeślij plik konfiguracyjny na priva (jeśli sobie nie poradzisz) i napisz dokładnie co chcesz osiągnąć.

Ps
    W OXO okienko kierowanie wpisujesz numer DDI danego abonenta wewnętrznego który ma dzwonić a nie jego numer wewnętrzny.
    Co do długości numeru DDI to w tym modelu nie ma takich ograniczeń co do ilości wpisywanych cyfr jak w 4200 więc spokojnie możesz podać numer instalacyjny np.: 94 a resztę numeru w planie numeracji zewnętrznej (bardzo się przydaje jeśli masz różne numery zewnętrzne DDI)

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    witam,
    Koledzy piszą o planie numeracji, ale jaką wybrać funkcje? Np. abonent, główna grupa lm, grupa poszukiwawcza, podrzedna grupa lm etc. Jak to ustawić? Juz brak mi pomysłów:/
  • Poziom 21  
    Trochę sobie skomplikowałeś sytuację. Trzeba to uprościć, czyli w planie numeracji zewnętrznej przypisujesz sobie numer zewnątrzny do wewnętrznego 1:1 czyli np.
    Code:

Start    Koniec  Baza
    Abonent       500      599      500

Teraz jeśli w polu kierowanie analogowej linii miejskiej wpiszesz 555 to połączenie przychodzące po tej linii zostanie skierowane na numer wewnętrzny 555.

Trzeba sobie upraszczać a nie komplikować życie :)

Bonmis
  • Poziom 13  
    Przepraszam za banalne pytanie ale nadal nie rozumiem.
    Posłużę się przykładem; mam numery 052 342 22 2x oraz 052 342 22 4x.
    I teraz jeśli chciałbym numer 052 342 22 23 przypożądkować numerowi wenetrznemu 40 to co powinienem ustawić i w jakich polach?
    Jeszcze jedno, gdzie znajdę pole - kierowanie linii miejskiej?
    Wielkie dzięki Bonmis!