Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka HP Deskjet 906C krzywo drukuje

violami 14 Jan 2008 19:41 8354 4
    violami
    Level 1  
    Witam
    Proszę o pomoc posiadam drukarkę HP Deskjet 906C już jakiś czas teraz zaczęła mi krzywo drukować ( różnica w marginesach między górą strony a jej dołem jest 0,5 cm). Nie jest to wina krzywo wkładanego papieru, bo to sprawdziłam. Czy ona po prostu nadaje się na śmietnik bo jest już stara? czy można ją jeszcze naprawić?

Moderated By kosmita:

Przeniosłem z Drukarki, kserokopiarki i plotery

marek216

Level 43  
    Papier może być krzywo ciągnięty.
    Sprawdź czy prowadnica karetki jest prosta.
    Marcoss23
    Level 11  
    Witaj!!
    Drukarka raczej nie nadaje się na śmietnik jeżeli jeszcze pracuje. Musisz posprawdzać wiele czynników, papier czy jest wciągany jednakowo czy może od razu idzie w innej pozycji, zobaczyć czy np spinaczy i inny paproch nie znajduje się w podajniku papieru, wałek, głowicę.
    Po prostu najlepiej rozebrać drukarkę i drukować przy zdjętej obudowie i wtedy wszystko jest widoczne co i jak. Możliwe, że również taki mały wałek podający papier jest wyślizgany. Ja posiadam Lexmark 1020 i właśnie przy podajniku mam taką dodatkową prowadnicę która sie ślizga na bardzo dobrej jakości papieru. Poprawiłem tam gumowe prowadnice i jest ok a drukarka ma 14lat i chyba jej z 8razy licznik się przekręcił jak nie więcej, bo bardzo dużo drukuje:):):)
    Posprawdzaj, a nie wywalaj na śmietnik:):):)
    kacha36
    Level 23  
    Witam.
    Miałam podobny problem w HP 690 C. Nie wiem jak jest w Twojej drukarce rozwiązany czujnik położenia głowicy drukującej, u mnie z tyłu głowic drukujących jest transoptor szczelinowy, w nim przesuwa się biała tasiemka zadrukowana pionowymi kreseczkami. U mnie było troszkę zabrudzeń, kurzu. Drukarka źle rozpoznawała położenie głowic.
    Po wyczyszczeniu drukarka działała bez zarzutu.
    patryk-84a
    Level 28  
    Takie coś jest spowodowane brudnymi gumowymi rolkami wciągającymi papier. Z jednej strony rolki mogą wciągać dobrze, a z drugiej strony mogą się lekko ślizgać po papierze i to może powodować "krzywienie" się papieru.