Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki Estradowe do 2000zł

WeePee 14 Sty 2008 20:50 4953 23
  • Poziom 11  
    Pytanie jak w temacie... mam dylemat bo jest tyle różnych firm i głośników o podobnych parametrach że nie wiem który jest najlepszy, do tej kwoty oczywiście;) Dziękuje Wszystkim z góry za pomoc pozdrawiam;)

Moderowany przez Artur k.:

Poprawiłem tytuł

• Poziom 17  
    głośniki czy paczki (kolumny nazwijmy to sobie :P :) )

jaka moc Cie interesuje?
  • Poziom 22  
    I ile tych głośników...
  • Poziom 19  
    raczej proponowałbym głośnik niskotonowy 15", na 12" cienko będzie piszczał...
  • Poziom 17  
    ok rozumiem, chcesz kupic same fule tak?
  • Poziom 11  
    No chce kupić coœ w stylu tych LDM-ów...;) może w póŸniejszym terminie dokupie sobie jeszcze jakiœ subik... możecie polecić coœ konkretnego?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Najważniejsze pytanie to co chcesz robic na tych kolumnach. Czy mają one byc do jakiś konferencji i przemowy czy chcesz grac na nich disco party :) Bo jesli to ma byc cos do tzw "pierdzenia" sobie przez mikrofon ewentualnie puszczenia jakiegos podkładu to najlepiej jakies plastiki z neodymowym głośnikiem 15'' i driverem najlepiej cos powyzej 1,25'' zeby byl czysty i efektywny a cos takiego co fajnie brzmi i wyjdzie cie napewno ponizej te 2000 zł to jest np LD Adam Hall oni mają tam takie kolumny. Wejdz sobie na www.adamhall.com i napewno tam takie znajdziesz z seri LD na 15" glośniku w platikowej obudowie. A jesli chcialbys sobie robic jakies imprezy typu disco na tym to wtedy najlepiej jakies kolumny w sklejce np Peavey PRO-15 będą napewno ci sie dobrze spisywac :) Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Siemka.
    Osobiście mam i polecam Ldm pdp 612. Trochę przekroczymy kwotę, ale warto. Są dosyć mobilne. Grają dosyć przyzwoicie. Wiadomo basem nie zabija, ale pisałeś o subie.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam!
    Może być Peavey Pro-15, grają według mnie przeciętnie słabo basu i niezbyt wysokie, trzeba je koniecznie podeprzeć subem, za tą cene już lepszym wyborem będą LDM-y C-151. Głównie polecam, tak jak napisał zackk kolumny na 2*12"+driver, ewentualnie 1*15"+driver.
    Np:
    http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Kolumny-estradowe/Cerwin-Vega-INT-152.html

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Kolumny-estradowe/LDM-PLP-315.html

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnien...olumny-estradowe/Wharfedale-Pro-EVP-X215.html
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Wszystkim bardzo dziękuje za podpowiedzi...chodzi mi o granie na imprezach... czyli o to żeby było głoœno i czysto... to jest dla mnienajważniejsze;)
  • Poziom 22  
    cinek88 napisał:
    A jesli chcialbys sobie robic jakies imprezy typu disco na tym to wtedy najlepiej jakies kolumny w sklejce np Peavey PRO-15 będą napewno ci sie dobrze spisywac
    Chyba nigdy nie słyszałeś tych paczek. Zero basu, strasznie krzykliwa góra, niewyraźny środek. Nic dobrego ta paczka sobą nie reprezentuje.
  • Poziom 11  
    więc kolego co Ty polecasz...ja faktycznie nigdy nie słyszałem tych głoœników...zreszta jak wielu innych...dlatego szukam pomocy;)
  • Poziom 22  
    Witam! ja bym ci polecił LDM a dokładnie do wyboru jeśli chcesz więcej basu to te

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Kolumny-estradowe/LDM-PLP-315.html

Albo te ale do nich to już bas musi być ;)

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Kolumny-estradowe/LDM-PLP-312.html

Chyba że wolisz coś bardziej mocniejszego to z całego serca polecam te ;)

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Kolumny-estradowe/LDM-PDP-612.html

Pozdrawiam!

Ps:Wszystkie paczki słyszałem na żywo a te ostatnie sam posiadam ;)
  • Poziom 11  
    Super sš te LDM które mi poleciłeœ... faktycznie te ostatnie sš wypasione, ale ja wole coœ mniejszego bo tak naprawde mam póki co 2 eltrony i Vermone i żeby je przewieœć musze brać busa;) chodzi mi o coœ mniejszego a skutecznego;) czyli PLP 315 sš godne uwagi? jakie sš Twoje odczucia odnoœnie ich brzmienia...;)?
  • Poziom 15  
    Ldm 612 mieszczą mi sie do Astry II. Pakuję je idealnie do bagażnika, oczywiście wcześniej składam fotel z tyłu. Wchodzą od ściany do ściany (ktoś je idealnie zaprojektował) Mieści się jeszcze konsola, 2 casy z płytami, Ads, tunel discotecha, stroboskop, maszyna do dymu, jakieś drugie światełko, laser, statywy i pudło z przewodami plus wolny fotel pasażera. Kolumny są dosyć lekkie i całkiem poręczne. Uważam, że lepiej zainwestować w dobre górki i z czasem kupić suby, niż kupować kilka mniejszych kolumn. W razie czego zapraszam do mnie na odsłuch :o) (Podkarpacie).
    Pozdrawiam- zackk.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    No więc tak słyszałem te LDM-PLP-315 na balu karnawałowym w ostatnią sobotę, zespół jechał na nich bez dołów i byłem bardzo mile zaskoczony,sala na której odbywał sie bal to sala gimnastyczna.Oczywiście parkiet był tylko na 1/4 sali więc nie było potrzeby nagłaśniać całej sali. Bas był bardzo dobrze słyszalny i miły do ucha lecz nie powalał na nogi ;) środek bardzo przyjemny no i góra która nie powaliła mnie na nogi ale jest spoko.Spokojnie mogę polecić te kolumny nie mam do nich żadnych zarzutów :) Napędzane były jakimś powermixerem LDM (tak mi się przynajmniej zdaje) Nie wiem jak kolumny sprawowały by się z muzykom bardziej ostrzejszą typu ROCK/TECHNO ponieważ to był bal i takowej muzyki się nie puszcza ;)

Pozdrawiam!

Ps:Jeśli pomogłem w ciśnij pomógł.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Ja mogę powiedzieć, że 315 brzmią bardzo ładnie, na mniejszych salach spokojnie dadzą rade bez sub-ów, ja nagłośniłem nimi 500m2, i jeśli chodzi o głośność to było całkiem dobrze, ale już jakość dźwięku nie była najlepsza spory pogłos, zero basu. ale jakieś 150-200 m2 nagłośnią bez problemu, na tego typu salach bas ładny, nie poruszał wątroby, ale jak na takie kolumny bardzo mile mnie zaskoczył, górne pasmo odtwarzały też wmiare dobrze. Ogólnie polecam.
  • Poziom 11  
    Dzięki wielkie...w zasadzie 200m2 to nie mało i o takš salke mi chodzi.Czyli skłaniam się ku LDM-om i mam nadzieję że mnie nie zawiodš, bo czeka je sporo imprez w tym roku do obsłużenia;) jeszcze raz podziękowania 3manko;)
  • Poziom 34  
    Nie no peavey pro15 to pomyłka, kiepawy bas, kiepawy środek, i kiepawa góra. Do tego horn lubi sie palić...skuteczność podana przez producenta to raczej tylko na papierze taka jest.

Ldm bedzie lepszym wyborem :)
  • Poziom 13  
    Sam postawiłem na Kolumny LDM są najlepszy rozwiązaniem znana dobra firma polska i dobre głośniki celestion angielskie tylko z głośnikiem głosnik 15" bo na 12" mniej basu dobre są PLP-315 300wat/4ohm albo PXP 315 300wat / 4 ohm zależy jakiej mocy powermixer .Dobre też są kolumny Hand Box . :D Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Postawił bym na Kolumny LDM 315 , tak jak wcześniej pisali koledzy . Sam postawiłem Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Ja również posiadam te LDM, nawet powiem więcej jestem zachwycony gdyż udało mnie sie wyrwać je od kolesia na allegro za 1200zł, i były całkiem nowe, za tą cenę nic lepszego. Polecam obserwować aukcje a na pewno się coś trafi.
    Spokojnie na 60, 70 osób starczy, jednak by dźwięk tak nie męczył trzeba by je było wzbogacić o jakiś bas, ale to już na większe sale, i przy przypływie gotówki, a na razie spokojnie będziesz zadowolony. Aha, skręć przednią ściankę, bo lubi klej puszczać, a wtedy bas staje się nieprzyjemny, trzech znajomych użytkowników miało ten problem ale to jest mały kłopot. pozdro
  • Poziom 11  
    dzięki za wszystkie podpowiedzi...choć marzyłem o ldm-ie... to kupiłem jbl jrx 115 nie moge ich ocenić na 100% bo musze kupić jeszcze końcóweczkę...bo na wzmaku jaki mam (2x80) troche lipnie słuchać takich kolumn:/ ale i na nim grajš naprawde głoœno więc chyba nie jest Ÿle;) a co Wymyœlicie? wiem że teraz to już woda po kisielu ale tak z czystej ciekawoœci jakie macie mniemanie odnoœnie tej firmy>? pozdrawiam;)
  • Poziom 43  
    Lipnie słychać bo lipne kolumny. Nie posłuchałeś rad, a szkoda.
    Firma jest ok. ale budżetowe wyroby tej firmy już nie bardzo.
    Życzę długiej, bezawaryjnej eksploatacji.

Pozdrawiam.