Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kasowanie Inspekcji Olejowej w Audi A4 99r

djblood18 14 Sty 2008 22:19 15086 5
  • #1 14 Sty 2008 22:19
    djblood18
    Poziom 13  

Witam Wszystkich. Mój problem polega na tym iż w mojej audicy zapaliła sie inspekcja olejowa. Wymienilem olej a ona nie zgasła, wszyscy kumple mowia mi że jest jakaś kombinacja przyisków na liczniku żeby ją skasować ale nikt nie wie jak to zrobić. Czy jest ktoś kto mi pomoże? Jedyny elektryk samochodowy w mojej okolicy chce za to 100 PLN! a ja nie mam zamiaru płacić tyle kasy za usunięcie niewygodnego komunikatu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

0 5
  • Pomocny post
    #2 14 Sty 2008 22:24
    ecsb
    Poziom 16  

Inspekcja oleju - OIL1. Wcisnąć i przytrzymać przycisk X,2. Włączyć zapłon,3. W polu wyswietlacza licznika kilometrów pojawią się litery "Service OIL",4. Zwolnić przycisk X,5. Wyciągnąć przycisk Y i przytrzymać aż na wyświetlaczu pojawi się "Service - - - ".Inspekcja serwisowa - INSP1. Wcisnąć i przytrzymać przycisk X,2. Włączyć zapłon,3. W polu wyswietlacza licznika kilometrów pojawią się litery "Service OIL",4. Zwolnić przycisk X,5. Wcisnąć i zwolnić przycisk X,6. W polu wyswietlacza licznika kilometrów pojawią się litery "Service INSP",7. Wyciągnąć przycisk Y i przytrzymać aż na wyświetlaczu pojawisię "Service - - - ".

1. przycisk X po prawej w liczniku 2. przycisk y po lewej

0
  • #3 14 Sty 2008 22:38
    djblood18
    Poziom 13  

Pomogło! Dzieki Bardzo!

0
  • #4 26 Sty 2013 17:10
    ostry-1
    Poziom 2  

Witam. W moim A4 b6 wykonałem powyższe czynności i co prawda nie ma już komunikatu SERVICE, ale gdy chcę sprawdzić termin następnej wymiany oleju to pod przyciskiem X(kluczyk) pojawia się komunikat: SERVICE OIL----Km, DAYS----.
    Wcześniej pojawiał się tylko stan kilometrów do wymiany. Myślałem, że po przejechaniu jakiegoś odcinka drogi pojawi się sam. Ale dziś sprawdziłem i nic z tego. Dalej wyświetlają się kreski. Można jakoś temu zaradzić?

1
  • #5 26 Sty 2013 18:48
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Ile przejechałeś km po kasowaniu inspekcji?
    Przy ręcznym kasowaniu chyba coś ok 200 trzeba przejechać ale mogę się mylić.

0
  • #6 26 Sty 2013 20:31
    ostry-1
    Poziom 2  

Około 30km. dziś przejechałem. Ale jeśli ma być jak mówisz to poczekam.

0