Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana lasera

Kurtion 20 Dec 2003 02:36 4353 6
    Kurtion
    Level 22  
    Witam !
    Laser nie czyta, to oprócz czyszczenia i ewentualnej regulacji to nie ma innej deski ratunku, tylko wymiana lasera ??

Czy przy wymianie są jakieś komplikacje, czy tylko podmiana lasera i ewentualna regulacja, czy nie powinna ona nastręczać kłopotu ?

Jakie modele laserów występują w radiomagnetofonie z CD Phlips AZ1209
    i w mini wieży Panasonic SA-AK 48, jeśli ktoś zna to proszę o przybliżone ceny tych laserów.

Pozdrawiam

Kurtion
    roger666
    Level 13  
    w panasonicu jest RAE0152Z.Mam taki laser za 60zł.Jeśli jesteś zainteresowany pisz: roger6666(malpa)tlen.pl. Co do philipsa to niestety nie wiem
    jotka
    Level 14  
    Można spróbować odkurzyć pod soczewką sprężonym powietrzem/czasem pomaga/
    Wymiana nie ma tajemnic, trzeba zwrócić uwagę przy zakupie na dokładny typ bo mogą się różnić ilością wyprowadzeń albo rodzajem złącza/np. taśma lub kabelki/
    Większość nowych laserów ma na płytce zworę zabezpieczającą którą trzeba rozlutować /w żadnym wypadku nie używać do tego celu lutownicy transformatorowej/
    Kurtion
    Level 22  
    Ok, a regulacja ?? trzeba zapewne ja wyregulowac, no i czy ktoś zna modele laserów do tego panasonica i philipsa ?, moze ma ktos schemat i mógłby zajrzeć ??

Pozdrawiam

Kurtion
    HOUSTON
    Level 16  
    Za co ty masz te punkty??? Czytasz co ci ludzie pisza??? Kolega roger666 napisal wyraznie co siedzi w Panasonicu. A w Philipsie wystarczy wymontowac laser i odczytac z obudowy jego nazwe - najprawdopodobniej jest tam RCD1. Na nowym laserze nic sie nie reguluje!!!
    Kurtion
    Level 22  
    Problem jest niestety juz nieaktualny wymieniłem juz laser, niestety nie zauwazylem postu roger666, Philipsa nie mialem wtedy dlatego sie pytalem o laser a w panasonicu model jest tylko w serwisowce, zaluje tylko ze nie zakupilem lasera od rogera, wieza juz dziala bez zarzutow przydalo sie jeszcze drobna korekcja mechanizmu traverse, bo nie zawsze płynnie przesówał sie laser
    Natomiast uwaga do szanownego uzytkownika Houston: w Pioneer PD-S602 zestraja sie laser, moze o tym nie wiesz !!
    Dziekuje za posty i

Pozdrawiam

Kurtion
    HOUSTON
    Level 16  
    Widze, ze urazilem kolege - przepraszam. A co do Pioneera, to nie wiem skad masz takie informacje. Pracujesz w tej firmie? Chociaz widze, ze post chyba zamkniety - bez odbioru :)