Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z krańcówką tylnej klapy - oświetlenie bagażnika.

15 Jan 2008 10:35 1615 4
  • Level 10  
    witam,
    zamontowany mam alarm "auto watch".chcac go uaktywnic, zamykam samochod pilotem.jesli nie sa wylaczone swiatla lub sa niedomkniete drzwi alarm sygnalizuje to dzwiekiem - najpierw kilkakrotnie cichym, po jakichs 2minutach wlacza pelna moc... do dzisiaj bylo wszystko wporzadku. musialem zamknac samochod na klucz,bez alarmu bo ciagle "wyje". wydaje mi sie,ze moze to miec jakis zwiazek z niegasnacym swiatelkiem w bagazniku (przy ktorym dzis majstrowalem).denerwowal mnie "zwisajacy" przewod.probowalem go wyciagnac ale to nic nie pomoglo,jako ze powstal problem z tym dzwiekiem,totez obcialem przewod:)pytanie brzmi: dlaczego jak tylko polacze ten przewod tak jak byl swiatelko w bagazniku nie chce zgasnac?na jakiej to dziala zasadzie?jak to swiatelko gaslo wczesniej skoro na tym przewodzie od alarmu ciagle jest masa?

Moderated By norbert.s.:

Proszę uzupełnić informacje o model i rocznik pojazdu.
    Poprawiłem tytuł.

• Level 15  
    Włączniki drzwiowe po otwarciu drzwi podają masę do żarówek oświetlenia wnętrza.
    Poszukaj tego włącznika od klapy bagażnika, może jest zacięty lub przewód przetarty i zwiera z masą.
  • Level 10  
    kuna123 wrote:
    Włączniki drzwiowe po otwarciu drzwi podają masę do żarówek oświetlenia wnętrza.
    Poszukaj tego włącznika od klapy bagażnika, może jest zacięty lub przewód przetarty i zwiera z masą.

w tym momencie wylacznik wylacza swiatelko w bagazniku (zatem jest ok).jak tylko przylacze do masy do tego swiatelka, to wtedy wylacznik juz nie wylaczy swiatla, jak wciskam wylacznik to robi sie tylko ciut ciemniejsze,ale wylaczyc sie nie da. oswietlenie wnetrza dziala normalnie
  • Helpful post
    Level 27  
    Musisz posprawdzać wszystkie czujniki krańcowe w aucie bo najprawdopodobniej któryś jest uszkodzony. Zwróć uwagę na czujnik pod maską bo często go ludzie spinają z tylną klapą i jeżeli on się ulegnie uszkodzeniu wtedy właśnie nie gaśnie światełko w bagażniku.
  • Level 10  
    maxtz wrote:
    Zwróć uwagę na czujnik pod maską bo często go ludzie spinają z tylną klapą i jeżeli on się ulegnie uszkodzeniu wtedy właśnie nie gaśnie światełko w bagażniku.

gratuluje koledze wiedzy i doswiadczenia,wlasnie tak sie okazalo.maska jest niedopasowana(stukniety samochod) i nie wylacza czujnika.dziekuje bardzo za pomoc :D