Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Ariston AVD 109 problem z pomp± lub czujnikiem wody

15 Sty 2008 12:25 7405 11
  • Poziom 2  
    Opis sytuacji:

Pralka za pierwszym razem gdy ma wypompować wodę normalnie pracuje. Ale od tego momentu zaczyna się problem. Choć w bębnie nie ma wody słychać że pompa dalej chodzi choć według programu chodzić nie powinna.
    Za drugim razem (płukanie) słychać że pompa chodzi ale nie usuwa wody.
    Gdy pralkę wył±czę i wł±czę po 5 minutach pompa normalnie usuwa wodę.

Moja teza:

Czujnik wody my¶li że nadal jest woda w bębnie więc cały czas pompa chodzi
    a gdy ma już wodę wypompować jest przegrzana i nie pracuje poprawnie. Gdy sie ochłodzi normalnie pompuje.

Filtr pompy oraz zł±czki dokładnie przejrzałem. Czasami pojawia się kod błędu F-05.
  • Poziom 2  
    W filtrze nic nie ma a co do silnika jak sprawdzić czy silnik jest do wymiany. Przypominam że za pierwszym razem pompa chodzi normalnie dopiero potem ma problem.
  • Specjalista AGD
    A drożno¶ć węży sprawdziłe¶? Silnika nie sprawdzisz, jeżeli usterka występuje chimerycznie. Objaw który opisujesz, jest typowy dla wypracowanej pompy.
  • Poziom 2  
    Węże w porz±dku, wła¶nie teraz pralka chodzi i jak ma wypompować wodę to tylko słyszę takie buczenie.

Edit:
    Pompa nie działała (program gotowanie 60 'stopni' C), gdy zmieniłem program na płukanie pralka pobrała wodę trochę zamieszała i pompa ruszyła(trochę na pocz±tku dziwnie się zachowywała ale wypompowała).
  • Specjalista AGD
    Objaw który opisujesz, jest typowy dla wypracowanej pompy - już raz pisałem.
  • Specjalista AGD
    pralka Ariston AVD 109 problem z pomp± lub czujnikiem wody wymień t± pompę i zamknij temat
  • Poziom 23  
    komunikat F05 to uszkodzenie pompy [ nie wylana woda na czas]
  • Poziom 11  
    A czy może być zatkany w±ż odprowadzenie wody? W jaki sposób to sprawdzić? W instrukcji obsługi pisze, że jeżeli pralka nie usuwa wody to możliwe, że rura usuwania wody jest zatkana.
  • Poziom 11  
    witam,rura może byc zatkana może byc ograniczony odpływ zakamienianiem rury słabo pracu±c± pomp±,posłuchaj porad moich poprzedników i mojej-wymień pompe lub silnik i po problemie
  • Specjalista AGD
    Może być jeszcze zablokowana turbina pompy.Dostęp po odkreceniu filtra.
  • Poziom 11  
    Dokładnie, wystarczyło wyczy¶cić pompę i wszystko wróciło do normy.
    Pralka ok.