Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie o częstotliwość minimalną

15 Sty 2008 12:45 889 1
  • Poziom 9  
    Witam. Mam pytanie odnośnie układu scalonego LA1185. Z noty katalogowej nie mogę doczytać czy układ ten nadawał by się do pracy ( a szczególnie generator) na niższych częstotliwościach KF ( kilka MHz) ? W EDW był kiedyś schemat odbiornika CB, ale wykorzystywana P.CZ. była dosyć wysoka i jestem ciekaw jak ten scalak zachowuje się przy niższych f. Wyprodukowany był do pracy w głowicach na UKF, ale pewnie brać krótkofalarska stosowała go również w swoich konstrukcjach. Proszę o jakieś podpowiedzi. Jeszcze chciałbym napisać kilka słów odnośnie konstrukcji radiowych. Wiele się mówi o błędach w schematach Pana Janeczka lub innych radiowych. Ja uważam że schematy i opisy w tej dziedzinie to bardziej zalecenia które muszą być poparte doświadczeniem ( co innego polutować kit-stoper na jakimś atmelu). Trochę trzeba polutować, po eksperymentować, poparzyć palce, a może wystarczy zmienić rezystory na bazie tranzystora w układzie by ten zaczął świetnie działać . Przepraszam za przynudzanie (to tylko moje przemyślenia). Jestem radiowcem elektronikiem od urodzenia i choć bez licencji cieszę się bardzo że na kilku tranzystorach mogę słuchać całego świata.
  • Poziom 34  
    Dokładnie tak. Poważniejszego radia na podstawie samego schematu się nie zrobi. Potrzebny jest jeszcze co najmniej nos radiowca.
    Co do LA1185 to nota katalogowa plasuje go w UKF'ie. Potrzebne będą zatem próby.