Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automat Bramy Odsuwanej Na Podwórku

15 Sty 2008 18:00 2559 4
  • Poziom 10  
    Witam dzięki mojemu cudnemu sąsiadowi, który zamontował sobie bramę na podwórku z którego miałem dostęp do swojego garażu zmuszony byłem zrobić wjazd przez własne podwórko. Przez całe życie na podwórko wjechałem parę razy. A teraz jeżdżę po nim dzień w dzień w te i we wte. Jednak Bramę mam skrzydłową jednak zamażyła mi sie automatyczna taka bajerancka odsuwana i teraz myślę sobie że po zobaczeniu cen automatów jestem wstanie jako niedoszły elektryk zrobić coś takiego sam? Gdyż silnik taki do 1kW na 230V się znajdzie za darmochę, Do zabezpieczenia końców bramy (max zamknięta i max otwarta) można użyć wyłączników krańcowych, sterowanie radiowe jakieś proste z allegro (tam jest prawie wszystko bo allegro to już prawie google;p), do tego jakiś kogucik żeby było to widać no i oczywiście serce w jakimś układziku scalonym który by tym sterował. Moje pytania brzmią:
    - Czy to jest do wykonania?
    - Czy wyłącznik nadmiaro-prądowy z opóźnieniem będzie dobrym sprzęgłem silnika?
    - Czy darady tak zaprogramować układ scalony aby sterował tym wszystkim?
    - Czy styczniki były by dobre do sterowania silnikiem (ze scalaka na sterowanie stycznika i pach OPEN DE DOR;p i na odwrót)

Czy to wszystko jest możliwe? No i z tego co się orientuje trzeba będzie wykonać płytkę do tego wszystkiego jednak to nie będzie problem jednak jak takie cudo zaprojektować?

- Jaki układ Scalony? I gdzie zdobyć programator?

(I tak w szczególe przeszukałem forum i raczej nie było takiego tematu)
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 18  
    Myślę że nie ma co robić sterownika, można go kupić już gotowego za troszkę powyżej 200 zł z drogą radiową
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 10  
    Ale bardziej się skłaniam w zrobieniu tego samemu? Chciałbym się czegoś nauczyć a nie kupować całość gotową...
  • Poziom 20  
    Do Projektowania płytek drukowanych na podstawie narysowanego schematu służy Portel 99SE dostępny na elektrodzie w dziale z programami. A jeżeli chodzi o część elektroniczną to wystarczy mikroprocesor firmy Atmel AT89C2051. Program można napisać w Bascomie 8051 bardzo przyjazne środowisko programistyczne. nawet kiedyś widziałem taki projekcik na elektrodzie tylko nie pamiętam, jak poszukasz to znajdziesz.

Dodano po 26 [minuty]:

Tu jest link do Portela 99SE:
    http://www.elektroda.net/download/file962.html