Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips L9.1E -problem ze startem WN

elmirr 15 Sty 2008 18:07 5755 38
  • #1 15 Sty 2008 18:07
    elmirr
    Poziom 13  

Witam Wszystkich,mam problem z tv jak w temacie,czytalem posty odnosnie tego tv jednak nic mi nie przychodzi do glowy gdzie szukac uszkodzenia.Po wlaczeniu tv wl.sieciowym wchodzi w stby.nie startuje z klawiatury lokalnej,z pilota wystartuje na 1 sek przekaznik kliknie i wraca do stanu czuwania ,napiecie +B trzyma w stby ok 140 v,w momencie startu wchodza napiecia ok 8 v na tda 8844.i rowniez w tej chwili pojawiaja sie przebiegi H i V na tej kosci, tak samo sie zachowuje po wyjeciu pionu i m.cz .na tranzystorze 7605 ktory podaje info do protec.pojawia sie w momencie startu na baze ok 0,5 v, jeszcze jedna uwaga ! stabilizator 7480 5v jezeli go wyciagne pojawi sie napiecie na wejsciu 8v i trzyma jezeli go wlutuje i odetne tylko wejscie na r3490 na chwilke sie pojawi jakies napiecie i zaraz znika tak jak by bylo cos obciazone ,dziwne ale prawdziwe stabilizator podmienilem i sprawdzilem jest dobry ,nie wiem czego sie juz mam lapac brak mi jak narazie pomyslow prosze o pomoc ,moze ktos juz mial podobne uszkodzenie

Poprawiono rodzaj chassis w temacie.
    (am)

• #2 15 Sty 2008 20:15
    dzimi
    Moderator

Spróbuj na żarówce - jak wtedy napięcia na powielacz?

• #3 15 Sty 2008 20:26
    elmirr
    Poziom 13  

Sprawdzalem na zarowce jest tak samo nic sie nie zmienia ...+B jest caly czas ok 140v bez roznicy czy zalaczam tv czy jest w stby ...z tym ze z klawiatury lokalnej nie ma zadnej reakcji,moge tylko zrobic start z pilota,ale jak wspomnialem tylko na chwilke i wraca spowrotem do stby.

• #4 15 Sty 2008 21:45
    marek70
    Poziom 24  

Witam. Wymień dla pewności elka w gałęzi 140V 2 szt. A bez pionu go nie odpalaj. A słychać jak wysokie startuje? Pojawiają się jakieś napięcia z trafa odchylania?

• #5 15 Sty 2008 22:24
    elmirr
    Poziom 13  

Elki Wymienilem na samym poczatku ,a co do wysokiego to nie slychac charakterystycznego elektryzowania sie kineskopu ,jednak musi wchodzic bo jak zdejmowalem fajke z kineskopu aby pomierzyc anode do poszczegolnych uzwojen trafa czy nie ma przebicia to nawet mnie nie zle popiescilo a wiec na kineskop musi wchodzic wn ,co prawda tylko pewnie przez ta chwilke kiedy startuje generator ale zawsze cos w kineskopie zostaje,nie mam schematu i ciezko jest mi dalej co kolwiek tutaj myslec ,jest do sciagniecia na elektrodzie w pieciu oddzielnych plikach o ranny to 10 mgb,ale chyba nie mam innej mozliwosci.

Post był raportowany (i słusznie) - treść raportu:
    "Osobliwa interpunkcja. Spacje stawia się PO kropkach i przecinkach, a nie przed."

(am)

• #6 15 Sty 2008 22:34
    marek70
    Poziom 24  

masz coś na pw

A może by tak jawnie?
    (amik9m)

• #7 16 Sty 2008 09:46
    marek70
    Poziom 24  

Moja wiadomość nie miała sensu zaśmiecania tego tematu. To wszystko.

Dodano po 45 [minuty]:

A czy w chwili startu masz wszystkie napięcia na pionie czyli +11, -11 i 50v? Dla pewności podmieniłbym pion. Sprawdź także jakie jest napięcie na n50 TDA8844 nie powinno być wyższe od 1,8V. Sprawdź także T7505 przy procesorze (n16). I nie piszesz o tym czyli dioda stand-by nie pokazuje żadnego błędu.

• #8 16 Sty 2008 14:05
    ado
    Poziom 22  

Jeśli wysokie wchodzi to szukaj w pierwszej kolejności odchylanie V, okolice wysokiego czyli luty, może coś do masy przywiera.

• #9 16 Sty 2008 17:33
    Roman Wosicki
    Poziom 25  

Ja w takiej sytuacji trafo zasilił bym przez żarówkę 100-150W/220V i po zachowaniu żarówki wyciągał wnioski.

• #10 16 Sty 2008 22:04
    elmirr
    Poziom 13  

Witam ponownie, schemat sciagnalem z elektrody, wiec jutro nadal bede walczyl z tym tv, a co do napiec na pionie to wchodza tylko na czas jak zadziala przekaznik, czyli na ok. 1 sek.tak jak i pozostale napiecia wychodzace z trafa wn. poczym przekaznik puszcza i napiecia gina zostaje tylko b+ tak samo sie zachowuje na zarowce,jutro podjade kupic nowy pion tda 9302 kosztuje 10 zl wiec koszt nie wielki,wymienie go ,gdyz kiedy uruchamialem tv bez pionu to nic sie nie zmienilo, podejrzewam ze zadzialala protekcja i bez tej kostki nie da sie uruchomic tv, jezeli chodzi jeszcze o diode stby to po wlaczeniu z pilota zgasnie a nastepnie jak przekaznik kliknie i zaraz pusci dioda sie zapala i swieci w stnby tak wiec nie sygnalizuje chyba zadnego bledu bo to tylko jedno mrugniecie, nie rozumiem jeszcze tylko dlaczego nie moge wystartowac tv z klawiatury lokalnej, sprawdzilem czy dziala poprawnie, bo czesto sie psuja te klawiaturki ale,okazuje sie ze klaw.dziala,jutro poinformuje co mi sie udalo zrobic, jak narazie dziekuje za wszelkie podpowiedzi, chyba ze jeszcze cos komus przyjdzie do glowy to bardzo prosze o jakies sugestie.

• #11 17 Sty 2008 22:32
    elmirr
    Poziom 13  

Witam ponownie, porazka!!! kupilem pion co prwda zamienik stv 9302 i nadal mam to samo czyli nie uruchamia sie z czuwania, nie mam sil,na 50 pin na procku mam ok 5v , ktos pisal ze powinno byc max 1.8v ,moze to wlasnie jest przyczyna, ja chyba ide w zlym kierunku, jeszcze raz podam efekt przy starcie: wlaczam tv zaswieci dioda stby i moge zrobic start tv z pilota, dioda mrugnie na czas klikniecia przekaznika nawet nie pol sek i wraca do stanu stby swieci nadal tak jak przed startem w tym krotkim czasie wszystkie napiecia tak jak by chcialy sie podmiesc ale to jest za krotki czas startu wiec trudno je pomierzyc, jednak widac ze trafo wn zapracowalo ale po pol sek przekaznik kliknie i wszystko wraca do czuwania i napiecia tez z trafa znikaja. na zarowce jest taki sam efekt jednak zarowka swieci nawet w stby , mam 138v, jednak na zarowce nie moge wystartowac tv ze stby nie reaguje na pilota ani z klawiatury, jak mam tranzystor wlaczony to z pilota probuje start jednak za ulamek sek wraca do stby. Pomocy !!!! z tego wynika ze trafo WN pracuje przetwornica tez poniewaz podaje 138v, pion wstawilem nowy, rowniez podstawilem wzmacniacz wizji na pk, pozostala mcz, ale nie wierze aby mecz-ka takie numeryrobila, zastanawia mnie to 5v na 50 pin procesora,moze kineskop? philips slynie ostatnio z niefortunej produkcji. pytajcie i odpowiem na odpowiedzi ciekawy przypadek moze wspolnie dojdziemy do sedna sprawy.bede jutro od rana na forum.

• #12 18 Sty 2008 15:01
    grubas
    Poziom 40  

Podstaw trafo na wszelki wypadek i wtedy bedziesz miał pewność, że usterka jest nie w odchyleniu poziomym.

Dodano po 1 [minuty]:

Bo może trafo ma zwarcie lub przerwę wewnętrzną co ujawnia się dopiero po starcie generatora.
    Spróbować warto bo to nie zaszkodzi.

• #13 18 Sty 2008 19:29
    Roman Wosicki
    Poziom 25  

No co z tą żarówką szeregowo w +B? Ciągle jesteśmy daleko w polu, a to by dużo wyjaśniło.

• #14 18 Sty 2008 20:07
    marek70
    Poziom 24  

Cytat- "jezeli chodzi jeszcze o diode stby to po wlaczeniu z pilota zgasnie a nastepnie jak przekaznik kliknie i zaraz pusci dioda sie zapala i swieci." Moim zdaniem ( nie pamiętam dokładnie) ale wydaje mi się, że w tych chassis dioda w zależności od stanu pracy odbiornika świeci jaśniej albo ciemniej ale nie gaśnie !!! Nie działa także z klawiatury (moze być blokada rodzicielska) ale nie musi? Wsady podmienione. Może trzeba bardziej się temu przyjrzeć. Może coś z resetem procka lub cos na szynie? Dodam jeszcze, że należy kontrolowac napięcia zasilające podczas startu na samym procku. I mam nadzieję,że nie zrobiłeś sam sobie uszkodzenia(tak jak ja kiedys w philipsie) a mianowicie zamiast bezpiecznika po stronie wtórnej trafa dałem mału opór (1Ω - 2,2Ω, nie pamietam) i odchylanie także nie chciało zastartować.

• #15 18 Sty 2008 23:31
    stanis54
    Poziom 10  

wymien tranzystor 7605 mimo ze wydaje sie byc sprawny. Najlepiej na BD 139 (40ta grupa). Sprawdz konfiguracje wyprowadzen. Zmien elektrolit 47m na 100m obok tego tranzystora i bedzie ok.powodzenia

• #16 19 Sty 2008 00:14
    bera andrzej
    Poziom 11  

Wolałbym aby porada stanis54 była tą właściwą, ale gdy koncepcji Ci braknie to pomyśleć trzeba będzie o procesorze.

• #18 22 Sty 2008 09:05
    elmirr
    Poziom 13  

Witam ponownie po krotkim czasie mojej nieobecnosci padl mi komputer i mam ograniczona chwilowo mozliwosc dostepu do netu, ale do rzeczy,podlaczajac zarowke szeregowo do +B zarowka swieci napiecie na niej jest 138v czyli przetwornica pracuje,innych napiec z trafa wn nie mam poniewaz na zarowce trafo nie pracuje,teraz info dla Marka 70 :masz racje nie przyjzalem sie dokladnie ,dioda w momencie startu nie gasnie calkowicie on przygasa, co do n.16 na procku w stby jest 5v w chwili startu TV napiecie spada na ta chwile,50n tda 8844w stnby jest na niej 0,5v w chwili startu rosnie do 2-3 v ,na szynie pojawiaja sie jakies przebiegi w chwili startu wiec chyba jest w porzadku.zajrze tutaj jutro wieczorem moze ktos na cos wpadnie bede wdzieczny .pozdrawiam

• #19 22 Sty 2008 09:18
    marek70
    Poziom 24  

Witam. Nie testowałem nigdy na żarówce w szereg +B ale jest to ciekawe rozwiązanie. Więc moim zdaniem masz padniete trafo. Ja sprawdzam trafo trochę inaczej, po prostu powtarzam procedurę startu w miarę szybko i dość długo (nawet do kilku minut) i zazwyczaj trafo trochę sie zagrzeje.

• #20 22 Sty 2008 09:23
    grubas
    Poziom 40  

Witam.
    Już dawno kolego pisałem Ci abyś podstawił trafo.
    Ale jak na razie tego nie zrobiłeś.
    Pozdrawiam i powodzenia w dalszej naprawie.

• #21 22 Sty 2008 19:44
    Roman Wosicki
    Poziom 25  

Ja bardzo często uciekam się do tej sztuczki. Nawet po wymianie HOT'a pierwsze załączenie robię na żarówce dla upewnienia się że reszta jest już OK. Przy dużych kinesk. powinna być min 150W. Do mniejszych wystarczy 100W. Na sprawnym trafie powinna się tylko lekko żarzyć. Straciliśmy ładnych parę dni.

• #22 23 Sty 2008 19:40
    elmirr
    Poziom 13  

Witam ponownie,owszem dopry pomysl z podstawieniem trafa wn jednak najpierw musze je mniec,w Bydgoszczy nie moge dostac chyba bede musial zamowic we wroclawiu ale dodam tez ze to jest koszt i ryzyko,powiem tylko ze dzisiaj zrobilem tak jak Marek 70 powiedzial,trzymalem na pilocie caly czas bez przerwy klawisz 1 tak zeby caly czas byl start TV caly czas sie wlaczal i wylaczal po ok 15 sek po kazdym starcie kineskop zaczal swiecic i gasnac trzymalem go tak ok min trafo nawet sie cieple nie zrobilo ale wysokie podawalo w momencie startu bo kino sie swiecilo wiec mysle ze chyba to nie trafko,nie problem kupic w slepo wszystko co wydaje nam sie podejrzane,zachwilke okaze sie ze czesci zakupione beda drozsze od samego TV a uszkodzenie bedzie gdzies w jakiejs pierdolce.Co do zarowki juz pisalem kilka razy ze obciazalem trafo zarowka i zarowka swieci napiecie na niej jest ok 140 v inne napiecia sie nie pojawiaja bo w tym przypadku nie pracuje generator a co za tym idzie rowniez i trafo nie zapracuje na wtornym a przeciez prawie wszystkie napiecia sa podawane z trafa wysokiego.
    Jeszcze jedna uwaga co do postu Pudz-ana .niestety w moim przypadku nie moge wejsc w tryb serwisowy gdyz po kazdym nacisnieciu klawisz z pilota TV sie za szybko wylacza i nie mozna wpisac kodu ,klawiatura lokalna nie reaguje a na + - P z pilota rowniez nie reaguje .nie wiem jak powinna sie zachowywac dioda stan-by w chwili zalaczenia Tv z wlacznika sieciowego ,w moim przypadku jest tak : wlaczam tv wl. sieciowym, dioda zapali sie zgasnie na ulamek sekundy i wejdzie w stan czuwania moze to jest kod bledu nr 1 albo poprostu tak juz te philipsy maja ?

• #23 23 Sty 2008 20:07
    Roman Wosicki
    Poziom 25  

Kolego, przeczytaj dokładnie. Trafo masz zasilić przez żarówkę. Wylutuj 9453 i 3453 i w to miejsce wstaw żarówkę min. 100W/220V Z trafem narazie poczekaj. Przy dużym kin. daj 2x75W rónolegle.

• #24 23 Sty 2008 21:16
    elmirr
    Poziom 13  

Faktycznie nie przeczytalem uwaznie postu Romana,moze dlatego ze rowniez nigdy nie stosowalem takiego rozwiazania w szereg z zarowka ,naogol obciazam zarowka przetwornice w miejsce hot-a,ciekawe to co pisze Roman jutro od rana zaraz tak wlasnie zrobie ,a co do kineskopu jest to 25"Tylko jestem ciekawy gdy na tej wlasnie zasadzie zadziala protekcja wylaczy mi generator trafo wn przestanie pracowac ,to czy nie bedzie za duzego obciazenia dla przetwornicy gdyz ona caly czas podaje b+

• #25 23 Sty 2008 21:45
    euro2L
    Poziom 41  

A może jest w blokadzie

R3605 - 22k w układzie resetu
    Na nóżkach 31, 39 i 44. Powinno być 3.3V
    Jakie napiecie na szynie SDA/SCL

• #26 23 Sty 2008 22:09
    elmirr
    Poziom 13  

szyne sprawdzalem oscyloskopem na nozkach pamieci zarowno na SDA jak i na SCL w momencie startu wchodza przebiegi wiec wydaje mi sie ze szyna jest ok.

• #27 24 Sty 2008 07:33
    Diagran6
    Poziom 25  

Wymień elementy sprzężenia cewek odchylania (kondensatory i diody). Sprawdzanie - nawet miernikiem pojemności, nie jest często miarodajne. A tak na marginesie: czy to na pewno L9.1E? Według moich schematów numeracja obsady pasuje do L9.1A.

• #28 24 Sty 2008 09:52
    marek70
    Poziom 24  

Nawiązując do żarówki w szereg. Moim zdaniem to tak trochę łyso u klienta bawić się żarówką (mało profesjonalne). Wczoraj miałem na warsztacie anubis 21" z uszkodzonym trafem. Zrobiłem sobie pomiar gałęzi +B amperomierzem i jakie wnioski: wiec przy uszkodzonym trafie (w chili startu a trwało to ok 1sek prąd wynosił ok 0,65A). Natomiast po wstawieniu nowego prąd tej gaęzi wynosił 0,35A. Podaję to tytułem ciekawostki.

• #29 26 Sty 2008 08:41
    elmirr
    Poziom 13  

Witam ponownie ,jak juz mowilem mam klopoty z komp.wiec zagladam tutaj co drugi dzien ,Tv mam u siebie na warsztacie a klijentowi sie nie spieszy wiec jest czas do szczegolowej analizy i mam nadzieje ze pomyslnie skonczy sie ta naprawa rowniez dzieki Wam Wszystkim,nadal TV nie pracuje,opisuje co zrobilem ostatnio, podlaczylem dwie zarowki tak jak Roman radzil i efekt jest taki ze po wlaczeniu wlacznikkiem sieciowym zarowki nie swieca,po starcie z pilota jest za krotko aby zaswiecily ale kiedy przytrzymam na pilocie przycisk tak aby caly czas sie wlaczal i wylaczal to zarowki sie zaswieca oczywiscie na jakies 30%swojej mocy, co do napiec na pinach 31;39;44. to podaje jakie sa na procesorze wyglada to tak :w stdby na tych pinach jest 2,6v w stby a w momencie startu napiecie rosnie do ok 3v.Kolejna sprawa kolego Jezak co do R 3605 u mnie w tym TV ten rezystor ma 1k a nie jak pisales 22k ,jest orginalnie wlozony i po wylutowaniu go ma taka wartosc jaka na pasku kodu czyli wlasnie 1k
    Tak wiec wydaje sie wszystko ok,a TV jak nie pracuje tak nie pracuje.Pytalem w poprzednim poscie o krotkie migniecie diody stby mignie jeden raz zaraz po wlaczeniu TV po zalaczeniu go wlacznikiem sieciowym,czy ten model ma tak w naturze to migniecie ? a moze to jest wlasnie kod bledu? a co do modelu jak pytal Diagran 6 to odpowiadam ze na obudowie mam napisane SL 9.1E ,dzisiaj jestem caly czas zalogowany wiec milo by bylo podyskutowac nad tym problemem. poki co pozdrawiam Wszystkich zainteresowanych.

• #30 27 Sty 2008 09:56
    Roman Wosicki
    Poziom 25  

Z opisu zachowania żarówek mogę powiedzieć że trafo masz sprawne. Przy uszkodzonym, lub przeciążonym żarówki by dość jasno błysnęły.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME