Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

naprawa grafiki do ibm t41 (ati mobility radeon 7500)

acainoks 15 Sty 2008 19:13 6270 8
  • #1 15 Sty 2008 19:13
    acainoks
    Poziom 9  

witam, mam pytanie do wszystkich którzy to robili albo wiedzą o co pytam. Chodzi dokładnie jaki jest wzór czopków pod chipsetem, ponieważ nie wiem jakie sito kupić, najlepiej jakby ktoś znał numer tego sita. I jeszcze jedno... jakiej średnicy kulki bga będą odpowiednie do montażu tej grafiki?
    pozdrawiam

0 8
  • #2 05 Maj 2010 14:04
    oszin
    Poziom 10  

Czy istnieją jakieś skuteczne domowe sposoby naprawy płyty T41?. Czy komuś się udało?. Próbowałem już kilka razy hot air, opalarką, w piekarniku i wszystko to jest na jakiś czas. Ostatni raz zagrzałem płytę w piekarniku do 200 stopni, otworzyłem piekarnik wysunąłem tackę i podgrzewałem BGA opalarką, na grafice był przyłożony termometr i dopiero przy 280 stopni można było zdejmować elementy które znajdowały się w pobliżu grafiki. Grzałem około 1 min, cyna była ładna płynna nic się nie dymiło. Po wszystkim powoli schładzałem przez pół godz. Niestety wystarczy popracować na lapku w terenie i te same objawy czyli gaśnie wyświetlacz i zwisy. Stacjonarnie może pracować nawet jak jest zepsuty.

0
  • #3 13 Paź 2010 18:16
    filip2311
    Poziom 9  

Drodzy Państwo...Kombinowałem, myślałem...oglądałem amatorskie filmiku na youtube. Najprościej naprawić uszkodzoną grafikę ATI 7500 M7 domowym sposobem.

Potrzebne:

Kwałek grubej blachy, ok 1 cm. grubości, najlepiej mosiężna
    kuchenka gazowa lub elektryczna, śrubokręt, kombinerki:)

Rozkręcamy nasze cudo, wyciągamy z laptopa coś się da...by się nie popsuło.
    Nagrzewany ten niedziany element...do temperatury najwyższej jak się da.
    Kładziemy na ATI 7500, można przyciskać.
    Ja czekałem do momentu aż wystygnie.

Mój IBM t41 działa już od pół roku, wszystko gra.

Warto spróbować.:)

Pozdrawiam

Moderowany przez jankolo:

Za tą super hiper megaprofesjonalną porade otrzymujesz ostrzeżenie

0
  • #4 13 Paź 2010 18:35
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany

filip2311 napisał:

Potrzebne:

Kwałek grubej blachy, ok 1 cm. grubości, najlepiej mosiężna
    kuchenka gazowa lub elektryczna, śrubokręt, kombinerki:)

Rozkręcamy nasze cudo, wyciągamy z laptopa coś się da...by się nie popsuło.
    Nagrzewany ten niedziany element...do temperatury najwyższej jak się da.

naprawa grafiki do ibm t41 (ati mobility radeon 7500)

Kowalskie naprawy , opis.
    Myślę że nie wystartujesz z Profesjonalnym Serwisem na allegro.

0
  • #5 13 Paź 2010 20:57
    lookash81
    Poziom 23  

Witaj,
    do zakulkowania tego układu używam sita od cpu xbox 360. Jest większe i działa jak uniwersalne.

0
  • #7 14 Paź 2010 23:23
    filip2311
    Poziom 9  

wcale nie chce startowac z serwisem na allegro. poprostu chcialem powiedziec ze domowymi sposobami tez da się cos naprawic. Naprawa kosztuje przeszło 300zł....nie każdego na to stac...warto spróbowac...

0
  • #8 16 Paź 2010 23:12
    przekrent
    Poziom 32  

Ja rozumiem, że niekiedy naprawa w serwisie sprawia średnią przyjemność gdy trzeba wydać minimum 150zł za reballing i modlić się, żeby serwis naprawdę go zrobił. Na życzenie kontrahenta wygrzewałem ATI 7500 i DBM w olbrzymich ilościach. Wszystko to jednak przeprowadzałem w serwisie; przede wszystkim sprzęt który jest w stanie nagrzać odpowiednio płytę i układ, odpowiednio dobrany topnik i jego ilość, profil grzania oraz doświadczenie serwisanta :-) Na usługę dawałem gwarancję.
    Bardzo mały procent wrócił, wtedy podmieniałem układy najczęściej z innych zalanych sztuk i nie było już opcji na kolejną reklamację...
    Domową metodą znacznie szybciej uszkodzisz układ niż zlutujesz na nowo połączenia między padami.

0
  • #9 17 Paź 2010 12:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto