Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus I 2004 1.8TDCI - miganie kontrolki AIRBAG

15 Jan 2008 19:52 12965 10
  • Level 15  
    Ogólnie jest ok, ale raz na jakiś czas oświeca się kontrolka AIRBAG. Poprzedzone to jest po odpaleniu silnika jej wcześniejszym miganiem. Kontrolka ta miga 4 razy, krótka przerwa, miga 2 razy, długa przerwa i znowu 4 razy, krótka przerwa i 2 razy aż do całkowitego jej oświecenia się. Auto jest bezwypadkowe. Proszę o pomoc w lokalizacji uszkodzonego obwodu. Auto ma 2 napinacze pasów, 2 poduszki z przodu i 2 boczne. Ktoś podpowiedział mi, że jest to błąd nr 42. Jeśli to prawda to co on oznacza ? Na której poduszce czy napinaczu przerywa połączenie ?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 23  
    4 -napinacz pasa kierowcy-przerwa w obwodzie
    2 - poduszka pasazera przerwa w obwodzie
  • Helpful post
    Level 36  
    Jasne prezes11 a świstak siedzi... tam są kody 2 cyfrowe jak nie wiesz. A usterka jest zupełnie inna ...
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    prezes11 dobrze pisze
  • Level 15  
    Kamyczek miał rację brawo !! W focusie są kody dwucyfrowe. miganie 4-ry krótka przerwa i 2-a oznacza błąd 42. Podpowiedź kamyczka, poszperanie trochę w necie i sukces. Usterka usunięta. Dodam tylko, że problem stanowił z niem. tzw. "Wankel Kontakt" czyli słaby (niepewny) kontakt. Wielkie dzięki dla Kamyczka :-)
  • Level 36  
    Jednocyfrowe kody panowie (prezes11,goldwinger)
    to były w fordach ale starych ca 96-99 ale nowe sensory mają kody 2 cyfrowe.
  • Level 1  
    witam w mojej foce miga 5 i 4 czyli chyba kod 54 jeśli by ktoś wiedział co to może byc to byłbym wdzięczny w ASO mondrale powiedzieli że to napinacze i poduszka boczna ale nie mają wolnego terminu dopiero za tydzień a ztego co tu czytam to nie jest to 5 i 4 tylko 54 dodam że auto jest z 2004 TDCI

Dodano po 36 [minuty]:

znalazłem ten kod to "Błąd konfiguracji centralnego modułu" czy to można naprawić czy wymienić modul ?
  • Level 11  
    Kontrolka poduszki miga kod 12 - mógłby ktoś rozszyfrować co on oznacza.
  • Level 1  
    witam wszystkich mam problem z poduszka czolowa pasazera w focusie 2003 rok. chodzi o to ze byla wystrzelona i ktos zamontowal nowa ale tylko na jedna wtyczke a druga zaizolowal(podobno poduszka ze starszego modelu i dlatego jest na jeden wtyk).Moje pytanie czy to ma prawo dzialac teraz i czy bez roznicy ktora koncowka zostala podpieta a ktora zaizolowana.komputer po odlaczeniu jedynej koncowki pokazuje kod migowy 21
  • Level 11  
    Pojawiły się poduszki o regulowanym stopniu napełnienia, które uzyskuje się poprzez zainstalowania dwustopniowego ładunku wybuchowego lub instalowanie dwóch ładunków, odpalanych w zależności od siły zderzenia. Regulowany jest także czas pomiędzy odpaleniem ładunków.

Z tego co widać jest rozłączony jeden stopień ładunku wybuchowego,wg.mnie powinien być odłączony 1 stopień.(mniejsze napełnienie). radziłbym kupić na Allegro i zamontować dwustopniową