Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padnięta Motorola V3 po zmianie softu

15 Sty 2008 21:48 7160 10
  • Poziom 9  
    W swojej motoroli V3 zmieniałem softa z:

S/W Version: R374_G_0E.40.98R.shx
    Flex Version: SE8615BXXH1097
    New Bootloader: BOOT0823
    Language Pack: 0039

na:

S/W Version: R374_G_0E.42.10R.shx
    Flex Version: GSMV3xxT677GA164
    New Bootloader: BOOT0826
    Language Pack: 0039
    Video Recording: Capable
    Stock Moto/Unlocked

I telefon padł, tzn: Podświetlana była cały czas tylko klawiatura(Boot loader nie startował). Komputer ją wykrywał więc postępowałem zgodnie z poradnikiem:
    http://www.matrax.net/forum/showthread.php?t=41141
    I dotarłem do punktu 9:
    Uwaga! Jesli program nie wyswietli ACKJUMP,03FD0010 to musimy wykonac przywracanie bootloadera.

5. Klikamy przycisk "Erase" i czekamy kilka minut az w logu pojawi sie ACKERASE,€
    5. W polu "Base addr:" wpisujemy 10000000
    6. Klikamy "Send Binary" i wczytujemy plik C650_Rep_Img_v3
    Uwaga! W tym czasie program moze sie zwiesic i nic nie wyswietlac!
    7. Gdy ostatni wpis w logu bedzie ADDR10FE0000AC to odpinamy telefon od kabla, wyjmujemy baterie i zamykamy program.
    8. Wkladamy baterie i po przytrzymaniu czerwonej sluchawki telefon powinien blinknac, tzn. podswietlic na sekunde wyswietlacz i klawiature.
    9. Wlaczamy bootloadera (*,# i czerwona sluchawka)

Ale boot loader się nie włącza :( Telefon blinkuje, tzn po wciśnięciu czerwonej słuchawki podświetla się klawiatura na chwilę ale nic innego nie mogę zrobić. Mogę ją jakoś naprawić? Czy Testpoint pomoże? Jeśli tak to jak to dokładnie zrobić? Jeśli coś pomoże to proszę mi wyjaśnić jak to zrobić.
  • Poziom 11  
    Wyjmij baterie na co najmniej 30sekund i potem spróbuj ponownie bootloadera (* + # i + czerwona sluchawka). A przedewszystkim sprawdź czy masz naładowaną baterie. Pozdro[/img]
  • Spec od GSM
    testpoint
    repair pds
    full flash
    powinno byc ok
  • Poziom 24  
    Dokładnie jak komis maja piszę będzie trudno na darmówkach.

Smart, Ultima Czy MSS i pójdzie od strzała tak jak pisał komismaja....
  • Poziom 27  
    po pierwsze zobacz czy teraz komp wykrywa Ci fona jak tak to byc moze pojdzie darmowka jak nie to jak mowia poprzednicy,mialem juz taki przypadek z e398 ze Bootloader sie nie wlaczal ale kom go normalnie wykrywal i telefon wstal
  • Poziom 9  
    Komputer nie wykrywa telefonu. Rozebrałem telefon i przymierzam się do testpointa, ale mam zamiar jeszcze naładować baterię i sprawdzić czy bootloader odpali. Niestety ładowanie baterii teraz też nie działa.
    Będę musiał znaleźć kogoś z V3 w okolicy...

Przy okazji: Może mi ktoś łopatologicznie wyłożyć zrobienie testpointa w motoroli V3? Z obrazkami najlepiej.
  • Poziom 20  
    Pozbywasz sie ekranu,podlacz kabel , TP do masy, podpinasz baterie i telefon powinnien wejsc w Blank Mode odlaczas TP i dzialasz z telefonem.
    Padnięta Motorola V3 po zmianie softu
    Pozdro
  • Poziom 9  
    Czyli rozumiem, że mam jeden koniec kabla zetknąć ze wskazanym elementem na płytce a drugi z np. blaszką, pod którą są układy. Podłączyć baterie do styków, zdjąć kabel i potrzymać zetkniętą baterię przez jakiś czas...
    Kilka pytań:
    1. Co się dzieje w czasie wykonywania tp?
    2.Czy po tp wróci bootloader?
    3.Co to jest blank mode?
    4.Jak naprawia się pds?

Ps. Bootloader nie wstaje nawet przy podłączonej ładowarce (Nawet bez baterii podświetla się klawiatura i nic poza tym)
  • Poziom 19  
    Kolego Bartolooo6 zanieś telefon do serwisu, na darmówce cięzko Ci będzie, szkoda telefonu, PDS to opcja naprawcza w smarcie, a smart to box za którego trzeba zapłacić.

krok po kroku: musisz zewrzeć test point z masą aby skomunikować telefon z smartem, telefon wejdzie w tryb Blank Mode, wtedy wybierasz w smarcie napraw pds, wrzucas ff i telefon śmiga.

a wszystko trzeba zacząc od smatr clipa
  • Poziom 9  
    Telefon jest wykrywany przez komputer tylko na ułamek sekundy podczas podświetlenia klawiatury. Nie zrobiłem test pointa, zamierzam, tak jak to radzi Kolega simplusik1, udać się do serwisu. Jak to zrobię to napiszę jak przebiegła cała operacja.

Oddałem telefon do serwisu i po 1 dniu odebrałem w pełni sprawnego. Przyczyną usterki był wadliwy soft, który wgrałem, a sposobem naprawy testpoint, repair PDS (którego nie mogłem zrobić sam) i full flash. Dzieki za pomoc.
  • Poziom 2  
    test pointa już robiłem na mojej V500 według podobnego poradnika, ale wtedy mialem potrzebne pliki, a teraz brakuje mi C650_Rep_Img_v3
    Posiada ktoś ten plik?
    C650_Rep_Img_v3
    Nie mogę go nigdzie znaleźć :cry: