Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie napiecie zasilacza atx (12V)

15 Sty 2008 23:20 5077 10
  • Poziom 25  
    Witam jaka jest tolerancja napiecia na wyjsciu zasilacza atx 12 V(zasilacz Qoltec) U mnie napiecie waha sie miedzy 12.85 a12.98 czy to nie zawysokie napiecie ?.Ostatnio dysk zaczą gubić dane(badow niema ) ale robilem test dysku programem diagnostycznym samsunga i pokazalo ze walnieta jest elektronika.Czy te napiecie według mnie za wysokie mogło uszkodzić dysk?
    Dodam jeszcze ze dość często komp sie restartował sam,kupilem nowy dysk i boje sie żeby nie stało sie z nim to samo.

Dodano po 3 [minuty]:

Czy można dociążyć ta linie jakims odbiornikiem i czy to nie bedzie mialo wplywu na linie 5 V i 3,3 V ??
  • Poziom 31  
  • Poziom 21  
    Napisz dokładnie jaki to model zasilacza.
    Napięcie się waha się na jakim mierniku?
    Co masz podłączone pod zasilacz?
    Tolerancja 11,4 do 12,6V.
  • Poziom 35  
    Może linia +5V jest przeciążona i dlatego by utrzymać na niej napięcie układ podnosi też przy okazji +12V za dużo.
  • Poziom 25  
    Na lini 5 V jest 5.1 V na lini 3.3 jest 3.4 V
  • Poziom 35  
    Prowizoryczne rozwiązanie to zastosowanie diody prostowniczej w linii +12V co obniży napięcie około 0,7V. Nie wiadomo , ale chyba coś nie tak z zasilaczem i jak mu się nie pogorszy to takie rozwiązanie na pewno nie zaszkodzi ani zasilaczowi ani podzespołom.
  • Poziom 25  
    Jaka konkretnie diode prostownicza zastosować ?.Wpiać ja w szereg miedzy zasilaczem a dyskiem ?
  • Poziom 35  
    Jak chcesz chronić tylko dysk to tak . Wystarczy 5A (piecioamperowa prostownicza)
  • Poziom 25  
    Witam a zastosowanie tej diody na lini 12 V nie spowoduje zmian an liniech 3.3 V i 5V ??
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jeśli dioda jest na przewodzie to nie. Tylko w przypadku (czego raczej i tak byś nie dał za bradzo rady zrobić bez przerywania ścieżek) włożenia jej przed sprzężeniem zwrotnym.
    Do samego dysku to ze 2A powinno wystarczyć