Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Falownik omron j7 1.1KW - jak to zrobić?

staff1 16 Jan 2008 07:22 2904 4
    staff1
    Level 10  
    Witam
    Proszę o poradę jak to zrobić.

Mam falownik omron J7 działa dobrze
    ale muszę załączanie przeniść do pulpitu sterowniczego
    to wiem jak zrobić trochę poczytałem i wiem jak wykorzystać styki S1 S2

ale chciałbym podłączyć krańcówkę która będzie zatrzymywaa maszynę w jednym punkcie ( jak będzie wciśnięty stop maszyna zatrzyma się jak krańcówka poda sygnał zwarcia lub rozwarcia )

Proszę o paoradę jak to łatwo zrobić na falowniku omron

pozdrawiam i czekam na odpowiedź
    Dioda52
    Level 27  
    Wylacznik krancowy podlancza sie do sterowania przekaznika , najlepioej napieciem 24V zmiennym lub stalym .Dopiero styki przekaznika podaja rozwarcie i dodatkowy wylacznik ktory spowoduje ponowne uruchomienie .Dobrze jest zastosowac tez hamulec jesli maszyna ma stanac dokladnie w tej samej pozycji , i w programie falownika trzeba ustawic accel i deccel , to jest czas w jakim ma silnik dostac pelne napiecie i jak dlugo napiecie bedzie opadalo do zera .
    staff1
    Level 10  
    Witam
    Czy taki pomysł może być. ( w załączniku)
    Trzymam wciśnięty stop ale maszyna powinna się zatrzymać kiedy krańcówka też będzie rozwarta.
    Czy dobrze to rozumiem?

Można zastosować przełącznik włącz / wyłącz .
    Przłącznik wyłącz rozwieram ( chodzi o stop) i czekam jak krańcówka będzie rozwarta.
    Maszyna robi stop przełączm przłącznik stop na włącz i robię start poprzez wciśnięcie start (S1 iS2)
    Czy dobrze to rozumiem

proszę o jakąś podpowiedź i poradę
    staff1
    Level 10  
    proszę o podpowiedź kto jest w temacie
    Dioda52
    Level 27  
    Kazdy falownik mozna zmieniac jego podlaczenie , albo przy pomocy jednego wylacznika start lub uzywajac dwoch wylacznikow start-stop .Podaje tutaj wydruk z innego falownika , ale zasada jest ta sama .Trzeba odpowiednio zaprogramowac falownik .To podlaczenie ktore pokazales jest zle . Przewod wspolny jest podlaczony do dwoch wylacnikow start i stop , a konce tych wylacznikow podlaczone sa do wejsc start i stop .Wystarczy tylko wlaczyc start na chwile i falownik startuje , natomiast musi byc rozwarty styk stopu aby sie zatrzymal .Dlatego czasami uzywa sie szczegolnie w sterowaniu PLC tylko jednego wylacznika start , i jak dlugo jest zwarty , tak dlugo silnik chodzi .Sa tam schematy jak podlaczyc dwu przewodowo i trzy przewodowo ,z dwoch falownikow .Mysle ze beda czytelne .