Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnalizator (kogut) ostrzegawczy do samochodu -Jaki wybrać?

snakeKaa 16 Sty 2008 09:50 13390 9
  • #1 16 Sty 2008 09:50
    snakeKaa
    Poziom 9  

Poszukuje ostrzegawczego sygnalizatora na dach samochodu. Rozrzut cenowy jest dość duży od 30 zl do 130, a właściwie to są jeszcze droższe ale innych kształty, mi chodzi o klasyczny sygnalizator. Najdroższy jest za drogi, najtańszy pewnie mogę sobie postawić co najwyżej w domu na szafie. Ma on zwiększyć moje bezpieczeństwo na postojach na drodze, a jednocześnie będzie to wydatek jednorazowy dlatego nie chcę kupować tego najdroższego. Najlepszy w moim przypadku byłby kogut z podłączeniem pod zapalniczek z magnesem. Jakiej jednak firmy szukać, na jakie parametry zwrócić uwagę i jakie one powinny być:?: Na pewno ważne są żarówka i lustro, ale jakie one powinny być by były dobre (oznaczenia):?: Może powinienem wybrać sygnalizator jakiejś firmy i to wystarczy żeby mieć pewność dobrej jakości, ale jakiej:?:

0 9
  • #2 17 Sty 2008 08:52
    adamjur1
    Poziom 39  

Z tym na gniazdo zapalniczki byl uważał- widziałem kiedyś policjantów( chyba) którzy cywilmym samochodem z włączoną sygnalizacją akustyczną i wystawionym kogutem na magnes przejechali szczęsliwie przez trzy skrzyżowania. Szczęśliwie bo..... sygnalizator nie świecił....
    pewnie się wysunął trochę wtyk z gniazda.
    A i taki na magnes łątwo ukraść i zamontować w domowej dyskotece..
    Pozdr.J.
    ps
    oczywiście wybierz elektroniczny , bez żarówek i elementów ruchomych - mniej awaryjne i dużo mniej prądożerne....

0
  • #3 17 Sty 2008 10:52
    snakeKaa
    Poziom 9  

Sygnalizator właściwie będzie używany tylko na postojach w terenie na pomiarach. Dziś szybko robi sie ciemno i nie chciałbym żeby coś nas albo samochód trzepnęło. Dlatego zleży mi by był jak najlepiej oświetlony a przez to widoczny. Na elektryce za bardzo się nie znam (więc nawet nie wiem gdzie indziej mógłbym takiego koguta podłączyć z włącznikiem w aucie) , a podłączanie do zapalniczki i wystawianie koguta na postojach nie jest takie trudne więc dam se rade ;). Tak czy owak czekam na podpowiedzi. Takie lub inne.

0
  • #4 21 Sty 2008 18:51
    adamjur1
    Poziom 39  

A czemu nie włączysz awaryjnych ? ( pewnie chodzi o zużycie prądu) nie wiem co to za pojazd ale może wstawienie do migaczy żarówek LED i włączenie awaryjnych rozwiązało by ten problem.
    Jeżeli te pomiary trwają długo to w każdym przypadku sugeruję rozwiązanie oparte na LED-ch
    Pozdr.J.

0
  • #5 21 Lut 2008 16:11
    snakeKaa
    Poziom 9  

Awaryjki włączałem zawsze jednak sygnalizator na krajówce znacznie zwiększa wyobraźnie kierowców. Myślę że migacz daje do myślenia że gdzieś w pobliżu musi znajdować się jakiś pracownik służb drogowych lub inny. Same migacze są ponad to słabiej widoczne. Kupiłem na allegro w końcu koguta z jakąś homologacją za 100 zł. Jeździłem z nim do 60 km/h i wszystko było ok a na magnes nagliłem profilaktycznie kawałki filcu (zabezpieczenie lakieru). Sama przyssawka nieźle trzymała. Bo oprócz magnesu ma on jeszcze gumę która działa właśnie jak przyssawka. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony i dziękuje za odpowiedzi.

0
  • #6 31 Sty 2009 12:32
    Nikita_Bennet
    Poziom 12  

Mawiają ze o elektrykę pytać najlepiej elektryka ;)

Odgrzebuję wątek bo chcę wstawić na dach ciągnika kogut (pomarańczowy). Używany w sumie będzie sporadycznie bo rzadko podczepione jest coś szerokiego a chcę uniknąć tłumaczenia się przed panami w niebieskich mundurach a i sprawić że paru gości zdejmie nogę z gazu jak mam coś szerokiego z tyłu (wąskie drogi mamy).
    Kasa - max 80PLN. Zamocowany na stałe na dachu, włącznik w kabinie więc wtyczkę i tak utnę. Zasilanie 12V.

Pytania - stroboskopowy czy zwykły? Który z nich jest trwalszy?
    Stroboskopowy - znajomy mi mówi ze takiego nie wolno w PL stosować ale allegro znów jest pełne tego. Jak to jest.

0
  • #7 31 Sty 2009 18:49
    marcin_wr
    Poziom 19  

Stroboskopowy można stosować w PL,zresztą pełno tego na różnych pojazdach uprzywilejowanych.Jednak lepiej widoczny jest chyba zwykły,jedyny minus to większe zużycie prądu.Co do trwałości to nie znam tematu.

0
  • #8 31 Sty 2009 19:33
    lbs5
    Poziom 2  

Jako posiadacz znacznej ilości kogutów (takie mam hobby:D) do maszyny rolniczej poleciłbym koguta mechanicznego. Zaletą tych lamp jest prosta budowa i cena. Jednak proszę wybrać lampę jakiegoś znanego producenta . Z polskich firm to np. warszawska elektra, z zagranicznych to np. Hella . Tesla. Bosch. Gdybym to ja miał wybierać , wybrałbym lampę Elektry LBO-10. Zalety to żarówka halogenowa,dostępność części zamiennych (kloszy) i napęd poprzez przekładnię ślimakową. Na aukcjach te lampy można kupić już od 40 pln. Unikałbym chińskich świecidełek, bo można za nie dostać mandat , a jako kogut w ogóle się nie sprawdzają. Wadą tych lamp jest znaczny pobór prądu. Co do stroboskopów,to rzeczywiscie mają niższy pobór prądu , ale w słoneczne dni zdarza sie ,że pod słońce są niewidoczne. Minusem jest cena często o 100% większa od lamp tradycyjnych i problem w przypadku uszkodzenia lampy z kosztami naprawy. Chociaż obserwując nasze ulice- stroboskopy najczęściej są montowane na ambulansach, a mechaniczne na radiowozach Dlaczego? Nie wiem.

0
  • #9 01 Lut 2009 12:02
    Nikita_Bennet
    Poziom 12  

@marcin_wr
    Zużycie prądu mnie nie martwi bo oryginalne aku to 190 a wstawione będą niedługo 210Ah, więc jedna lampa więcej niczego nie zmieni. Alternator też myślę, że da radę.

@lbs5
    Przeglądam aukcje i nie mogę znaleźć żadnej z podanych przez Pana lamp poniżej 100PLN - mówię o pomarańczowych. Natomiast znalazłem ładnego koguta marki Hella.

0