Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta winylowa MONO i gramofon STEREO

16 Sty 2008 10:42 4412 6
  • Poziom 10  
    Kupiłem na allegro płytę winylową, niestety okazało się że jest ona w wersji mono. Mam gramofon Unitra Emanuel i jest on stereofoniczny.

Próbowałem puścić tą płytę na tym gramofonie, ale gra mi straszenie cicho.
    Resztę płyt mam w stereo.

I teraz pytanko, czy gramofon stereo może odtwarzac płyty mono?
    Wiem ze odwrotnie nie można (bo się niszczy płytę)

Mam jeszcze na strychu gramofon Artur i jedną Unitrę do wieży.
  • Poziom 25  
    Gramofon stereo moze odtwarzac plyty mono. Jesli dzwiek jest cichy to cos jest nie tak z sama plyta.
  • Poziom 16  
    Witam , Mogę potwierdzić że płyty monofoniczne można odtwarzać na gramofonie stereofonicznym ale odwrotnie to nie , chyba że Ci nie zależy na płytcie i świadomie chcesz ją zniszczyć . Co do drugiego pytania , to może wkładkę masz już zużytą albo płyta jest ciszej nagrana, dziwny objaw , ja jak puszczałem takie płyty dawno temu to nie miałem takiego problemu ( gramofon Cyryl , wkładka UF50 lub UF70 i gramofon Fonica wkładka MF100 ),

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Własnie zauwazyłem że przy płytach stereo jeden kanał gra cicho, o to dokładnie ten sam co z tej płyty mono. sorki za zamieszanie.
    Muzę puszczam przez unitrę AMATOR 3. i suwak prawo lewo mi nie reaguje. Mam jeszcze takie 3 ale uszkodzone obudowy. spróbuję przekładkę potencjometra zrobić.

Moderowany przez oldboy:

Przeniesiono z działu Retro i Lampy

• Pomocny post
    Poziom 19  
    W Amatorze wciśnij klawisz mono i jeżeli kabel połączeniowy do gramofonu jes OK to powinno zagrać lepiej.

Chyba masz uszkodziną wkładkę (jeden kanał cicho gra). Często są zaśniedziałe styki w ramieniu pod wkładką. Trudno ją się wyciąga, można złamać zaczep, ale spróbój lekko ją docisnąć w ramieniu. Jeżeli trzeszczy w głośnikach i zaczyna być głośniej to właśnie to.

Grzes
  • Poziom 10  
    bekier napisał:
    W Amatorze wciśnij klawisz mono i jeżeli kabel połączeniowy do gramofonu jes OK to powinno zagrać lepiej.

Zagrało lepiej...prorok jaki czy co :-)

bekier napisał:

Chyba masz uszkodziną wkładkę [...] spróbój lekko ją docisnąć w ramieniu.

docisnąłem, zrobiło "klik" i gra czysto i głośno, równiez stereo gra super.

Wielkie dzięki za pomoc.
  • Poziom 19  
    Prorok to ja raczej nie jestem. Poprostu robiłem to jeszcze na gwarancji - 30 lat temu.
    I cieszy mnie, że pomogłem.

Grzes