Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy C 241.

16 Sty 2008 12:11 2325 4
  • Poziom 12  
    Zarałem się do błachej z pozoru naprawy ,wymiany grzałki. Z pozoru bo grzałka była sprawna tylko ciekło z pod niej, a nie dało się uszczelnić . Zabrałem się do sprawdzania pralki i okazało się, że ma problemy z praca silnik w momencie pracy grzałki.Sprawdzałem również z odpięta grzałka. Chodzi o to że silnik próbuje podjać pracę i słychać trzaski. W momencie gdy nie grzeje silnik pracuje prawidłowo. Sprawdzałem programator i wydaje się dobry .Te trzaski pochodza chyba z silnika. Czy to możliwe.Właścicielka przynaje że tak się działo. Proszę o pomoc, może ktoś miał podobny przypadek.
  • Specjalista AGD
    Skoro ciekła woda, silnik mógł być zalany. Sprawdź czy nie masz gdzieś przebicia do masy. Najprościej jak można: jakie i czy jest napięcie na obudowie pralki i czy wzrasta w momencie załączenia grzania ? Jeśli pralka na instalacji bez uziemienia bezpieczniki nawet nie "zipną" :cry:
  • Poziom 12  
    Pralka nie ma przebicia do obudowy . Silnik nie mógł być zalany , gdyż tylko sączyło z pod grzałki.Silnik jest głębiej. Czy możliwe ,że silnik nie chodzi (słychać trzaski) tylko w momencie podgrzewania?
  • Poziom 24  
    Skoro są trzaski z silnika to go wyjmij i obejrzyj dokładnie.Jaki to silnik,komutatorowy?
  • Poziom 12  
    Znalazłem przyczynę . Dziurka w termostacie .Zamykam temat. Dzięki za pomoc.