Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.
    VILC
    Level 11  
    Telewizor sam sie wylaczal. Po pewnym czasie wylaczyl sie i juz nie dalo sie go wlaczyc. Rozebralem go i znalazlem spalony 2S2333. Reszta elementow wg miernika jest sprawna. Poprawilem wszystkie luty na przetwornicy, chce wymienic kondensatory 2,2n 1200V 5,6n 1200 i 560n 250V, oraz transoptor PC111. Mam pytanie co dla pewnosci powinienem jeszcze wymienic, aby znowu nie polecial 2SD2333 (bo wiem ze tak sie zdarza). Prosze o pomoc :cry: :cry: :cry:
    wroona
    Level 23  
    Wymien wszystkie elektrolity po pierwotnej stronie przetwornicy. Kondensator 150uF/400 możesz sobie darować
    zbylat
    Level 15  
    wymień raczej dwa tranzystory po jednej i drugiej stronie transoptora.Jeden pnp a drugi npn.
    tomsmiss
    Level 19  
    Sprawdż opory przy transoptorze oraz przerwy ,oczywiście i wspomiane tranzystory.
    A jak boisz się , że poleci możesz robić na żarówkę
    VILC
    Level 11  
    Zaryzykowalem i wymienilem tylko czesci ktore wymienilem wyzej oprocz kondensatora 560n 250V. Telewizor sie wlacza, ale jest nastepny problem. Obraz jest przesuniety w lewa strone i faluje. Brakuje takze kolorow. Glos jest. Co moze byc tego przyczyna?
    VILC
    Level 11  
    Moglby mi ktos przyblirzyc metode z zarowka?
    perlit
    Level 39  
    VILC wrote:
    Moglby mi ktos przyblirzyc metode z zarowka?

Odłącz zasilacz od reszty układu. Do zasilacza podłącz lampkę np. biurkową z żarówką ok. 60W w następujący sposób: 1 biegun do masy zasilacza, a drugi do wyjścia gdzie jest ok.110V.(dobrze przylutuj).
    Włącz zasilacz i dokonaj pomiarów napięć.
    VILC
    Level 11  
    W ktorym miejscu mam go odlaczyc?
    perlit
    Level 39  
    VILC wrote:
    W ktorym miejscu mam go odlaczyc?

Nie mam przed sobą schematu.Wyjaśniłem Ci ogólnie metodę sprawdzania przetwornicy bez ryzyka uszkodzenia innych elementów tv. Zwykle robi się to na złączach przetwornicy z resztą układu.
    wroona
    Level 23  
    Podłącz na kondensator elektrolityczny C343 100uf/160V
    VILC
    Level 11  
    WIELKIE DZIEKI ZA POMOC!!!!!
    Dzieki Wam nauczylem sie metody naprawiania przetwornic.
    Tranzystorow nie wymienialem, ale za to wymienilem wszystkie diody zenera i elektrolity. Zasilacz ruszyl. Jeszcze raz DZIEKI ZA POMOC!!!