Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które radio lepsze do samochodu? Mp3, USB bądź SD i MOSFET.

pa2olo 16 Sty 2008 15:55 2924 10
  • #1 16 Sty 2008 15:55
    pa2olo
    Poziom 10  

Witam
    Chciałbym kupić sobie radyjko do mojego samochodziku, wyczytałem, ze najlepiej Alpine'a, więc do Was pytanie - jakie?
    Zależy mi żeby czytało mp3 - wiadomo; musi mieć wejście USB (z przodu lub z tyłu - nieważne) lub aby było na karty SD, no i musi mieć MOSFET'a...
    No i teraz chyba najważniejsze - cena do 700-800 złotych max - oczywiście nowe...

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.

p.s. Jeśli macie jakieś inne radia spełniające powyższe oczekiwania też możecie zarzucić

edit: p.p.s Wybrałem sobie 3 radyjka:

JVC KD-G731E

KENWOOD KDC-W4737UY

ALPINE CDE-9880R

Które najlepiej?
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc...

pozdrawiam

0 10
  • Pomocny post
    #2 16 Sty 2008 15:57
    crazy_88
    Poziom 42  

Z tego co wiem alpine nie oferuje takich bajerków w tej cenie lepszy rozwiązaniem będzie coś z jvc oni to stosują prawie w każdym modelu radia.

0
  • #3 16 Sty 2008 16:09
    bufu4
    Poziom 17  

Cytat:
    no i musi mieć MOSFET'a
    hehehehe a do czego Ci to potrzebne ? Wiesz chociaz co to takie ? z radyjek jvc albo kenwood ze wskazaniem na jvc

0
  • #4 16 Sty 2008 16:20
    pa2olo
    Poziom 10  

bufu4 napisał:
    Cytat:
    no i musi mieć MOSFET'a
    hehehehe a do czego Ci to potrzebne ? Wiesz chociaz co to takie ? z radyjek jvc albo kenwood ze wskazaniem na jvc

Poniekąd wiem - jest to wzmacniacz zbudowany na tranzystorach polowych i układach scalonych wykonanych w tej technologii...

0
  • #5 16 Sty 2008 16:27
    bufu4
    Poziom 17  

no cos kolo tego ;) dokladniej nie wzmacniacz jest budowany w tej technologi tylko tranzystory i scalaki... ale to malo wazne... ogolnie nic specjalnego jak dla mnie juz leszpe sa hexfety( "cieplejszy" dzwiek, ale to moje odczucie) , chodzi o sprzet domowy. Teraz chyba wszsytkie radia robione sa na mosfetach, przynajmneij tak mi sei wydaje... wracajac do teamtu to szukaj czegos z jvc lub kenwood'a

0
  • #6 17 Sty 2008 19:20
    pa2olo
    Poziom 10  

Może teraz ktoś doradzi?
    Wybrałem sobie 3 radyjka:

JVC KD-G731E

KENWOOD KDC-W4737UY

ALPINE CDE-9880R

Które najlepiej?
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc...

pozdrawiam

0
  • #7 17 Sty 2008 21:14
    crazy_88
    Poziom 42  

Osobiście brał bym alpinke lub kenwooda.

0
  • #8 17 Sty 2008 21:17
    nmaciek
    Poziom 16  

Alpine sama nazwa mowi jest to wedlug mnie jedna z najlepszych firm produkujaca radia

0
  • #9 17 Sty 2008 22:04
    bufu4
    Poziom 17  

ja bym raczej wzial kenwooda z tych co tu wymieniles ale to dla Ciebie bedzie sie pocilo to radyjko wiec musisz sam zdecydowac ;)

0
  • #10 17 Sty 2008 22:26
    MichaelR
    Poziom 20  

Zwróć uwage czy Alpine nie pochodzi z Chin - jeśli pochodzi to odpuść sobie, najlepiej jak jest z Japonii, choć nie wiem czy spotkasz takie w dzisiejszych czasach.
    A kraj producenta jest podany na naklejce na radiu lub na kartonie (opakowaniu).

Miałem kiedyś Japońską Alpine na CD modelu nie pamiętam i grała naprawde super, w zeszłym roku chciałem kupić i była z Chin jeśli chodzi o dźwięk to po prostu porażka, więc kupiłem Clariona i jest super, ale to tylko moje odczucia.

0
  • #11 17 Sty 2008 23:35
    pa2olo
    Poziom 10  

Dobra zdecydowałem się na Alpine'a...
    Zobaczymy co z tego będzie...

pozdro i dzięki za pomoc wszystkim

0
  Szukaj w 5mln produktów