Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomocy w wybraniu okablowania wzmaka i radia do auta !!!

16 Sty 2008 22:13 2367 6
  • Poziom 12  
    Obecnie mam 2 subwoofer typu C Może to się wydać śmieszne ale dla mnie wygląd liczy się tak samo jak czystość dźwięku nawet z przewagą tego 1 i w najbliższym czasie będę często zmieniał samochody no i

mój problem polega na tym że jak już mam tego subwoofer w aucie i wzmacniacz to jeszcze brakuje mi 2 rzeczy ;] radia i okablowania. No moi kochani profesjonaliści doradźcie mi czy warto kupować zestaw okablowania do wzmacniacza za jakieś 40-70zł (średnie ceny z allegro)

czy lepiej będzie jak wezmę swój stary kabel od spawarki i przeciągnę nim napięcie(tylko że wtedy nie będę miał bezpiecznika na nim) a kabel do subwoofera ( 3m 2x5mm) mam a do REM chyba wystarczy zwykły cieniutki przewodzik za 40gr/m i oczywiście jakiś dobry kabel sygnałowy za 25zł , i by mnie chyba taniej wyniosło:/ bo też kasy nie mam

Musze pewnie też wspomnieć jakiego mam tego wzmacniacza a jest to SIGNAT ROC 1 4x100W RMS 2Ohm i dokładniej to na tą chwile chce podłączyć pod niego pioneera TS-W307D2

No właśnie jak sądzicie mając takiego wzmacniacza i takiego subwoofera jakie okablowanie by było najodpowiedniejsze ? czy wydać te około 65zł na zestaw z allegro czy zrobić po mojemu ?

No i na tym wzmacniaczu nie planuje długo jechać chciał bym go wymienić tak w maju na coś taniego np: na znanego i znienawidzonego Car Power HPB1502 jak już wcześniej mówiłem nie zależy mi na rewelacyjnej jakości (bo aż tak wymagający nie jestem ale żeby też nie ryczało) tylko żeby powyciskało tego subwoofera a nie chce dodatkowo kaleczyć dźwięku złym okablowaniem
    jeśli ktoś ma propozycje jakiego innego równie silnego wzmacniacza dla tego subwoofera jestem otwarty na propozycje

Ta sama sprawa tyczy Sie radia na które wydam ostatnie grosze (500zł) nie szukam czegoś rewelacyjnej jakości więc zastanawiałem się nad firmą NAVI HEAVEN niestety nie znam modelu a linka z allegro nie moge podać ale kosztuje tak około 440zł (takie tanie radio z RS1 RADIO DVD MP3 MP4 DIVX TV LCD 3.5" SD USB )
    Podoba mi się ono zwłaszcza dlatego zę czyta DVD i mógł bym sobie nagrać 1 płytę pełną mp3 i teledysków i bym miał spokój , no i fajne bajer to radio tak na oko. Chyba że to radio gra gorzej od kaset magnetofonowych to jeszcze biorę pod uwagę pioneer deh 3000mp ale ta perspektywa raczej mi nie odpowiada :/ (za drogie i tylko na zwykłe CD)

No tak że znacie tera mój zestaw i jestem otwarty a wręcz czekam na WSZELKIE PROPOZYCJE za które będę niewymownie wdzięczny

Będę teraz często zmieniał auta obecnie poruszam się PANDĄ która jest zajebiście szczelna i nawet oświetlenia od tego subwoofera nie mogę podłączyć pod akumulator bo nie mam jak wyjść na zewnątrz ale się nie lękam za 2 tygodnie będzie Maluch 650cm pojemności 24km(ta moc)potem do maja jeszcze Vectra i Golf3 który zostanie na 2-4 lata

W razie jakiś kontrowersji lub jeśli ktoś może mnie jakoś poratować to napiszcie na gg 1524015
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 2  
    sprawdzałem datę czy to przypadkiem nie 1 kwietnia :)
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 20  
    Przewody zasilające polecam na poziomie 20mm^2 plus od aku zabezpieczony bezpiecznikiem jak najbliżej klemy +, masa z bagażnika.
    Przy subwooferze przewody sygnałowe nie mają aż tak dużego znaczenia jak przy normalnych głośnikach polecam kupić dobre końcówki i przewód sygnałowy (RCA) cięty z metra.
    Na pewno będzie to lepsze rozwiązanie niż byle jakie RCA.
    Jeśli chodzi o radio ??
    Polecam najpierw sprawdić opinie o nim i sprawdzić je osobiście.
    Jeśli chodzi o wzmacniacz Signat 2*140W RMS, moim zdaniem jest OK, polecam lepszy głośnik basowy.
  • Poziom 12  
    No ale poco mam kupować przewód za tam około 10zl/m skoro mam w domu 20 metrów kabla od spawarki i go sobie chyba dokupie tylko bezpiecznik do niego i chyba styknie i posłycham chyba twojej rady co do sygnałowego kupie zwykły 5,5m za 5 zł bo z tego co mówisz to i tak nie będzie różnicy. A powiedz mi jeśli chodzi o RCA to moge zastosować przewód głośnikowy (2X2,4mm chyba) bo mam takiego ze 30metrów ??
  • Poziom 20  
    Tylko kabel od spawarki nie jest tak giętki i elastyczny jak przewód typowy do zasilania wzmacniacza. Po za tym użyta w nim miedź szybko czernieje (kolega miał taki kabel do zasilenia 2-ch wzmacniaczy),
    RCA = sygnałowy te z domowego audio są słabo ekranowane i możesz słyszeć zakłócenia (sam testowałem) po założeniu takiego podwójnie ekranowanego będzie lepiej.
    Przewód głośnikowy do subwoofera powinien być dobrany w zależności od mocy głośnika od 2 do 6mm^2

Ostatnio kupowałem lepszy zestaw do podłączenia wzmacniacza i płaciłem 100zł (zasilanie 16mm^2 + 5m, - 1m, przewody RCA 5m, obudowa bezpiecznika, bezpiecznik, końcówki do wzmacniacza i głośników oraz opaski zaciskowe plastikowe do montażu przewodów)
  • Poziom 10  
    Ja Ci proponuje kabel spawalniczy 50mm^2 w hurtowni ONINEN jest taki kabel i jest giętki i elastyczny ..Sam taki mam w SWOIM AUCIE ..
  • Poziom 20  
    50mm^2 to już przegięcie.
    A tak wogóle to należy sprawdzić co idze z akumulatora na mase.
    Ewentualnie polecam przewód do rozrusznika od malucha on ma coś około 25mm^2 z tym że jest czarny i jak dasz podobną mase to łatwo pomylić zasilania.
    Jak potrzebujesz to moge dać namiar na priw gdzie zakupić taki zestaw.