Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sterownik mikro-ster lux do forda fisty 3d

jez733 16 Jan 2008 22:45 2353 3
    jez733
    Level 10  
    Witam posiadam forda fiestę mk3 z 90roku.
    Auto to jest 3 drzwiowe i posiada seryjny centralny zamek sterowany masą, w drzwiach są 2 siłowniki master połączone ze sobą dwoma kablami ( chyba open i close ) dodatkowo do każdego z siłowników idą 2 kable ( prawdopodobnie stały + i - )

oto zdjęcie kabli jednego z siłowników:

kupiłem na tej aukcji:
    http:******

oto schemat jego kabli:

i teraz jak to podłączyć? :cry:

podłączyłem sterownik pod + i - tak jak na schemacie a sterowanie pod kable close i open sterowników no i efekt taki że zero reakcji, postanowiłem sprawdzić czy sterownik jest ok więc podłączyłem diodę:
    + bezpośrednio pod akumulator a - do wyjścia close w sterowniku i jak naduszę na pilocie close to dioda się na chwilę zaświeca czyli chyba prawidłowo, ale jak już zastąpiłem diodę żarówką 12V no to nawet nie błyśnie i podobnie jest z zamkami nawet nie drgną :|

w instrukcji pisze że na wyjście close i open podawany 1 lub 3 sekundowy impuls masy 100mA

w załączniku dodaję skan w PDFie instrukcji jaką dostałem do sterownika...
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mr-perch
    Level 29  
    Jeżeli fabryczny zamek sterowany jest masą (tak piszesz - mam nadzieję, że sprawdziłeś), to na przewody sterujące podawaj PRAWDZIWĄ masę. Tak mają - niestety - Fordy. Czyli koniecznie musisz zastosować dwa przekaźniki.
    jez733
    Level 10  
    mr-perch wrote:
    Jeżeli fabryczny zamek sterowany jest masą (tak piszesz - mam nadzieję, że sprawdziłeś), to na przewody sterujące podawaj PRAWDZIWĄ masę. Tak mają - niestety - Fordy. Czyli koniecznie musisz zastosować dwa przekaźniki.

no np jak dotknąłem kabel ( idący od siłownika odpowiadający za zamykanie ) do czegoś metalowego to się zamykał więc chyba jest sterowany masą, nie?

a możecie mnie zbliżyć do tematu tego przekaźnika, konkretnie jaki? byłbym wdzięczny za podanie konkretów albo konkretnej aukcji na allegro..
    User removed account
    User removed account