Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia mikrofalowa SAMSUNG G2712N nie dziala.

Tedi30 17 Sty 2008 11:34 3448 7
  • #1 17 Sty 2008 11:34
    Tedi30
    Poziom 21  

Kuchenka ma następujące objawy.Brak oświetlenia- zarówka jest ok inic nie działa.Bezpieczniki dobre.Prosze o pomoc.Przepraszam jest to SAMSUNG G2712N

0 7
  • Pomocny post
    #2 17 Sty 2008 11:38
    msg
    Poziom 13  

Mogło włączyć się zabezpieczenie przeciwko przegrzaniu się magnetronu. Wyłącz mikrofalę na parenaście minut z sieci.

0
  • #3 17 Sty 2008 12:01
    Tedi30
    Poziom 21  

Była wyłączona około pół godziny jak sprawdzałem bezpieczniki.Włączyłem i nic nadal się nie dzieje.Jak znalezc to zabezpieczenie.Dzieki za podpowiedz.Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Sty 2008 12:32
    msg
    Poziom 13  

Proponuję sprawdzić miernikiem czy kabel zasilający jest sprawny. Zabezpieczenie magnetronu powinno samo się wyłączyć przy odłączeniu na chwilę mikrofalówki z sieci. Czy jest to mikrofalówka z ręcznym ustawianiem czasu czy z elektroniką? Bo nie mogę znaleźć tego modelu nigdzie w google. Chociaż, jak nie działa żarówka to niezbyt ważne. Może przy zasilaniu jest jakiś zimny lut, nie ma tam jakiś "oczernionych" elementów, styków?

0
  • Pomocny post
    #5 17 Sty 2008 12:52
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź wyłączniki drzwiowe.

0
  • #6 17 Sty 2008 13:12
    Tedi30
    Poziom 21  

msg napisał:
    Proponuję sprawdzić miernikiem czy kabel zasilający jest sprawny. Zabezpieczenie magnetronu powinno samo się wyłączyć przy odłączeniu na chwilę mikrofalówki z sieci. Czy jest to mikrofalówka z ręcznym ustawianiem czasu czy z elektroniką? Bo nie mogę znaleźć tego modelu nigdzie w google. Chociaż, jak nie działa żarówka to niezbyt ważne. Może przy zasilaniu jest jakiś zimny lut, nie ma tam jakiś "oczernionych" elementów, styków?
    Na płytce gdzie jest kabel i bezpieczniki zasilanie 220V jest brak zimnych lutów.Termostaty maja przejscia .Mkrowyłączniki przy drzwiczkach też są dobre.Jest to mikrowela z grilem i ręczne ustawienie czasu pracy. .Wyglad i działanie jak SAMSUNG 2711N tylko rożni sie mocą ma regulacje grila i regulacje mikrofali na grzanie. .Jake napięcie zasilani powinno wychodzic z programator na wysterowanie .Bo na programator wchodzi 220V.Dzięki za podpowiedzi.Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #7 17 Sty 2008 13:32
    msg
    Poziom 13  

Nie ma tam trafoka? Widziałem dwie mikrofale od środka, ale z elektronicznym programatorem (LCD i te sprawy) i tam był, nie wiem czy te gałkowe też go mają. Jak nie, to zapewne nikt nie zrobił innego myku żeby dostarczyć niższe napięcie do tych przełączników. Próbowałeś operować programatorem? Może np. tylko któryś styk (np. jednego programu kombinowanego) się upalił, dochodzi prąd do programatora? Nie jest to czasem Samsung G2711N? Jeśli masz możliwość, zrób fotkę całego układu, przyjrzymy się razem :)

0
  • #8 17 Sty 2008 16:35
    Tedi30
    Poziom 21  

Nie mam mozliwosci zrobienia zdięcia.Podam symbol programatora VTPA 60MT i gdzie mozna dostac progeramatory do mikrowelI Jaki jest koszt..A trafa małego brak.Zamykam temat.
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    Poszukuje zegara lub programatora mechanicznego {ustawienie czasu grzania, np.jedna lub dwie filiżanki}do mikrofali Samsung G2712N o symbolu VTPA60 MT lub odpowiednika. Jaki koszt tej częsci. Gdzie można zamówic.Czy da się to zregenerowac.

Moderowany przez skryn:

Tematy oraz wiadomości scaliłem.

0
  Szukaj w 5mln produktów