Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada sieci osiedlowej ?

17 Sty 2008 11:42 1953 3
  • Poziom 10  
    Witam

mam taki mały problem, a mianowicie nabyłem router WRT54GC sklonowałem maca karty z kompa, w zakładce info (router) widze że dostaje IP DNS itp. (sieć osiedlowa) a umnie na kompach net nie działa. Mają jakąś blokadę i życzą sobie po 10 zł za każdego kompa

Hmmm czy coś idzie z tym zrobić ? :|
  • Poziom 23  
    Nie rozumiem. Chcesz aby router i Komputer miał ten sam adres MAC? i na obu byl rownocześnie net?
  • Poziom 10  
    Witam ponownie
    nie szanowny kolego, w sieci osiedlowej adres IP dostajesz po MAC-u karty sieciowej (DHCP), więc router ma opcję klonowania MAC-a karty sieciowej która jest w kompie.

po takim zabiegu w zakładce info od tego routera widzę, że dostaje IP i DNS-y ( z sieci osiedlowej 83.101.xxx.xxx ) jakby wszystko było ok, ale po drugiej stronie routera czyli porty LAN internet niedziała.

oczywiście router przydziela IP dla pozostałych maszyn z puli 192.168.1.xxx ale net nie działa

:?:
  • Poziom 14  
    Piszesz, że router rozdaje adresy IP dla kompow w Twojej wewnętrznej sieci. Ale czy na pewno? Sprawdź na kompach poleceniem ipconfig (albo ipconfig/all), czy dostają adresy IP i bramy. Sprawdź czy możesz pingować. Może nie maja DNS-u ustalonego? Spróbuj pingnąć jakiś adres IP, a nie domenowy - może jest problem z DNS?