Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

notebook pavilion 6500 sterownik SATA dla WinXP

JacekRusi 17 Jan 2008 12:37 4537 9
    JacekRusi
    Level 17  
    Witam potrzebuje waszej pomocy a dokładnie mam system vista i chce mieć xp ale nie mam sterów do sata możecie pomóc zaznaczam ze na stronie hp nie ma jak coś proszę o wasza pomoc
    msg
    Level 14  
    Napisz jaki to dysk, bo bez tego się nie obejdzie. Może producent twardziela zapodaje stery, skoro HP nie jest łaskaw :).
    JacekRusi
    Level 17  
    DYSK TO FUJITSU MHW2120BH
    gsm_virus
    VIP Meritorious for electroda.pl
    msg wrote:
    Napisz jaki to dysk, bo bez tego się nie obejdzie. Może producent twardziela zapodaje stery, skoro HP nie jest łaskaw :).
    Bzdury pleciesz, dysk to dysk a kontroler SATA jest obsługiwany przez chipset.

Sterowniki SATA, są do obsługi dysku przez chipset płyty.
    Użyj Everest-a, do identyfikacji podzespołów bazowych swojego laptopa, i wszystkie sterowniki szukaj na stronach producentów, zidentyfikowanych przez programik.
    Mery84
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sterownik SATA dla WinXP:
    Code:
    javascript:location.href='http://ftp.us.dell.com/SATA/R154200.EXE';recordEIWatch('R154200.EXE','205611');

Wynik wyszukiwania forumowej wyszukiwarki, której kolega JacekRusi najpewniej w ogóle nie spróbował:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4524830#4524830
    W tym temacie proszę szczególnie zwrócić uwagę na post kolegi Hucul i zweryfikowanie swojej dokładnej wersji laptopa.

Odsyłam jeszcze do poczytania TUTAJ i TUTAJ.

Kolega JacekRusi nie popisał się korzystaniem z google oraz wyszukiwarki. Nstępny temat, w którym zobaczę takie lenistwo i prośby o podanie sterowników na gotowo poślę bez zastanowienia do kosza. W interesie kolegi jest uruchomienie swojego laptopa, więc powinien się kolega trochę wykazać! Na temat różnego rodzaju przesiadek z WinVista na WinXP w laptopach powiedziano na forum już mnóstwo.
    mariusek
    Level 13  
    A ja z doswiadczenia polecam znalezc gotowa kompilacje Windowsa XP ze zintegrowanymi sterownikami SATA :) Pewien MalcolmX zrobil kawal dobrej roboty :) Wiecej niestety nie moge powiedziec... Jak co - prywatna wiadomosc po szczegoly :)
    JacekRusi
    Level 17  
    zrobiłem tak pobrałem n lite dograłem do wersji instalacyjnej windowa xp sterowniki widzi mi dysk ale przy kopiowaniu tym pierwszy windowsa wyskuja mi błędy płyty i nie wiem co zrobić bo sprawdzałem to na dwóch cd rom i takie tam proszę o pomoc
    tomi1972
    Level 17  
    Witaj,

próbowałeś przełączyć w biosie kontroler SATA na IDE? Ostatnio przerabiałem HP 530 i właśnie wystarczył tylko ten zabieg aby bezproblemowo zainstalować XP
    JacekRusi
    Level 17  
    zakańczam ten temat. W pavilion 6500 w biosie prawie zero opcji jest tylko diagnoza pamięci i dysku a tak to tylko informacje o komputerze i o bortowaniu nawet po wgraniu nowej wersji biosu. Z problem poradziłem sobie w taki sposób ktoś z was dobrze pisał i ten dostanie punkty trzeba odpalić vista i skopiować z niej sterownik do kontrolera dysku i albo zboczyć jaki jest producent kontrolera sata i ze strony producenta umie był intel(ciężka strona producenta) i zgrać je albo na dyskietkę oczywiście podłączając dodatkowa stacje dyskietek na usb albo jakimś programem typu nLite do integracji sterów. Reszta instalacji idzie jak po maśle. Potem poszukujemy dalszych sterowników do reszty rzeczy najlepiej od razu do lan i szukamy reszty na forach albo na stronie producenta. Uwaga moja tak nie które stery do xp pasują od wisty np. modem i sieci. Życzę miłej zabawy

Dodano po 7 [minuty]:

Jeszcze jedna tak uwaga jak macie chipset Nforce to sprobujcie pierw zainstalować windowa xp bez formatowania dysku bo czasami niby widzi nam dysk już jesteśmy uśmiechnięci i formatujemy go a przy kopiowaniu wyskakują błędy płyty i to na każdej obojętnie jakiej nawet oryginalnej nowej kupionej to oznacza tylko jedno sterownik jest zły taki przypadek przeżyłem na własnej skórze właśnie z tym nforcem i zostałem bez windowa nawet visty