Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel zafira 2000r dtl nie grzeje

barti27 17 Sty 2008 16:27 10315 6
  • #1 17 Sty 2008 16:27
    barti27
    Poziom 1  

Witam wszystkich ,mam problem z zafira 2000r dtl ecotec, nie mam ogrzewania , dmucha tylko zimnym powietrzem, temperatura silnika wogóle się nie podnosi , wymieniłem termostat bo wielu mechaników mówiło że to bedzie to,ale tak nie jest bo po wymianie termostatu dalej to samo. Podczas przekręcania pokrętłem od "ciepło zimno " w strone ciepła tak od połowy ,zaczyna coś terkotać koło nagrzewnicy ,wydaje mi sie że to jest jakiś elektro zawór który otwiera obieg nagrzewnicy .Wyjąłem wtyczkę od tego zaworu a po włożeniu jej spowrotem już się nie oddzywa ten zawór napięcia na nim nie ma .Podłączyłem auto pod komputer i pokazał 2błędy (00002 Temperatura chłodziwa silnika, częstotliwość poza wymaganym zakresem)i(00164 Nieprawidłowy sygnał temperatury cieczy chłodzącej silnika).
    bardzo proszę o pomoc bo troszke jest zimno a jazdy mam bardzo dużo
    Pozdrawiam barti27

Regulamin pkt 11.1. Popraw temat! <Błażej>

1 6
  • #2 17 Sty 2008 17:49
    pisior1987
    Poziom 21  

Skasuj błędy.Zostaw auto na wolnych obrotach przez jakiś czas.i zobacz czy temperatura rośnie.Sprawdz takze na powrocie z chłodnicy.wyglada na czujnik temperatury który steruje ogrzewaniem.pozd

1
  • #3 17 Sty 2008 21:16
    ecsb
    Poziom 16  

Sprawdź, termostat, poziom płynu i czy układ jest odpowietrzony, należy sprawdzić jeszcze czy w chwili przełączania z zimnego na ogrzewanie pracują klapy przy nagrzewnicy.

0
  • #4 28 Gru 2010 22:43
    T5
    Admin grupy Samochody

Co było? Mam ten sam problem.Nowy termostat-po przejechaniu 40 km dmucha zimne w środku.Czy ustawienie pompy wtryskowej ma jakiś wpływ?Zimny przy - 15 odpala dobrze.Mam wrażenie że brakuje mu trochę mocy ale to opel i do vw nie mogę go porównać ale jeżdzi jakby brakowało mu czegos.To dziadostwo posiada jakiś dogrzewacz?Błędów brak.Jaką wartość musi mieć kąt wtrysku i jak to sprawdzić-ustawić w op-com?

0
  • #5 29 Gru 2010 11:31
    Meteo33
    Poziom 17  

Regulacja ciepłego nawiewu działa? Może się zerwała i cały czas ustawiona w pozycje zimne.

0
  • #6 29 Gru 2010 14:10
    jack63
    Poziom 42  

A jaka jest temperatura cieczy chłodzącej silnik?
    Mieszasz ze sobą dwa problemy:
    1. Ciepły nawiew - to banał i nic groźnego (kosztownego). Jak ciecz chłodząca ma właściwą temperaturę, to przyczyną może być zawór nagrzewnicy. Co pokazuje wskaźnik temp ?
    2. Zła praca silnika. O ile się orientuję Opcomem nic nie zdziałasz. Pompa wtryskowa ma własne sterowanie, które lubi padać. Podejrzewam kończącą się pompę a w zasadzie jej elementy nastawcze tj siłownik dawki lub siłownik kąta wyprzedzenia wtrysku. Poczytaj na forach Opla.

1
  • #7 29 Gru 2010 20:43
    T5
    Admin grupy Samochody

Znalazłem gada:D.Termostat był nowy a obudowa stara:D.I niestety tam puszczało co skutkowało że chłodnica robiła się delikatnie ciepła.Jutro przyjdzie nowy z obudową.Dam znać co i jak:DWymiana termostatu z obudową pomogła-teraz grzeje aż miło:D.Dzięki za zainteresowanie.

2
  Szukaj w 5mln produktów