Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Esab Caddy TIG 150 - wciąż potrzebny schemat

17 Sty 2008 16:32 5782 3
  • Poziom 26  
    Witam.
    Tak jak w temacie, pilnie potrzebuję schematu.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
  • Poziom 26  
    dziękuję moderatorowi za przeniesienie tematu.
    dziękuję koledze elektromechanik za linka nie mniej potrzebuję bardziej szczegółowego schematu. dostałem taką spawarkę z prośbą o naprawę, ktoś wcześniej powymieniał w niej tranzystory mocy (te 8 połączonych równolegle)
    ale ja na płytce tranzystorów zauważyłem popalone układy scalone które wymieniłem (było zwarcie na zasilaniu) po czym układ po włączeniu do prądu zaczyna szumieć wiatrakiem a wszystkie ledy palą na czerwono. (wydaje mi się ,że są dwukolorowe) oraz brak jakiegokolwiek sterowania na tranzystorach. po pomiarach i oględzinach zauważyłem zablokowany sterownik pwm 2845 przez diodę i tranzystor (noga 1 układu) , gdy tam rozepnę to sterownik puszcza sygnał na tranzystory na fulla (odpalałem z szeregową żarówką 150W która wtedy dość mocno ale tylko żarzyła, nie oślepiała) regulacji potencjometrem na panelu przednim nie było.
    nie chce mi się siedzieć i mozolnie dalej tego rozrysowywać więc potrzebny schemat. bez niego za dużo czasu spędzę na próbach zrozumienia wszystkiego.
    pozdrawiam.
    ps. wciąż mam nadzieję na więcej.