Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezpieczniki w Peugeot 306, mostkowanie

wadus 17 Jan 2008 18:08 5193 4
    wadus
    Level 10  
    witam,

Czy moglibyscie mi pomoc? na zdjeciu widac ze mam zmostkowane 2 bezpieczniki, czy moglby ktos mi powiedzec za co odpowiadaja te bezpieczniki i jaki efekt jest tego, ze sa teraz zmostkowane?

dokladne dane auta 306 1.9 TD, 1996r

http://twojezdjecie.pl/pliki/e3b4345fddcbcf529a4fb6264165026f.jpg

Z dziwnych zachowan auta to, zegar i radio kasuja sie po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki, auto alarm nie dziala, otwieranie z pilota nie dziala.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przypuszczam, ze przeciązone zostały styki stacyjki, może wystąpiło uszkodzenie w kasecie bezpiecznikowej, proponuję schemat z działu download i miernik w rękę... Widzę, że nie masz punktów na ściąganie...Proszę bardzo...
    wadus
    Level 10  
    Pawel wawa wrote:
    Przypuszczam, ze przeciązone zostały styki stacyjki, może wystąpiło uszkodzenie w kasecie bezpiecznikowej, proponuję schemat z działu download i miernik w rękę... Widzę, że nie masz punktów na ściąganie...Proszę bardzo...

Aktualnie musze wymienic kostke stacyjki bo padla. nie moglem zapalic auta ani wlaczyc zasilania.

Przypuszczam, ze awaria kostki stacyjki mogla byc skutkiem a nie przyczyna problemu?

Jakiego rodzaju uszkodzenia moge miec w kasecie bezpiecznikowej, nie mam miernika czy moge jakos to sprawdzic inaczej?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wymontować i popatrzeć na połączenia, zimne luty... Proponuję zaopatrzeć się w zwykły miernik uniwersalny, koszt około 20-30 zł a jaki pożytek! Jak nie to bateryjka, żaróweczka i sprawdzamy ciągłość obwodów. Prawdopodobnie trzeba zobaczyć czemu nie ma zasilania stałego z akumulatora, bo to jest przyczyną nie dzialania alarmu, zamka centralnego, kłopotów z radiem i zegarem.